Jak drukować na komputerze Mac

Jest prawie pewne, że prędzej czy później będziesz musiał drukować na komputerze Mac. Choć może się to wydawać łatwym zadaniem, wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy, jakie możliwości daje drukowanie na komputerze Mac. Od regulacji kolorów po możliwość zmiany orientacji strony – wielu użytkowników komputerów Mac nie ma wystarczającej wiedzy na temat tego aspektu swojego komputera Mac. Dzisiaj przyjrzyjmy się, jak zostać ekspertem w drukowaniu na komputerze Mac. To prostsze niż myślisz, a kiedy już się w to zagłębimy, dzięki drukowaniu na komputerze Mac poczujesz się jak w domu.

Najprostszy — strony, rozmiar papieru i orientacja

Jest to bardzo prosta część strony ustawień drukowania, która jest taka sama niezależnie od używanego systemu operacyjnego. Sekcja stron jest podzielona na „Wszystkie” lub według strony. Jeśli wybierzesz wszystko, wydrukujesz każdą stronę dokumentu. Jeśli jesteś na stronie wyboru stron, możesz wybrać drukowanie tylko określonego zakresu dokumentu. Na przykład możesz wydrukować strony 10–12 zamiast wszystkich 20. Rozmiar strony pozwala zoptymalizować drukowanie tylko dla dokumentu, koperty itp. Dzięki temu możesz dostosować ustawienia do dowolnego projektu, nad którym pracujesz. Orientacja pozwala wybrać, czy strona ma być drukowana poziomo, czy pionowo.

Ustawienia drukowania — odblokowane

Sekcje drukowania to obszary, które umożliwiają zmianę ustawień kolorów i oznaczenie w zależności od rodzaju używanego papieru. Jeśli drukujesz na kopercie lub papierze fotograficznym, w sekcji „Typy nośników” możesz zmienić ustawienia papieru. Jeśli nie możesz znaleźć idealnych ustawień papieru, Apple umożliwia utworzenie niestandardowych rozmiarów papieru. Szybkość to także ustawienie, które można regulować, co pozwala na obniżenie jakości druku na rzecz szybszego procesu drukowania. Jednak dzięki automatycznym ustawieniom drukowania drukarka będzie w stanie określić najlepszy czas i jakość drukowania dla Twojej drukarki.

Dodawanie drukarki

Istnieją oczywiście dwa typy drukarek, o których wszyscy wiemy – przewodowe i bezprzewodowe. Drukarki przewodowe są łatwiejsze w konfiguracji niż drukarki bezprzewodowe. Aby podłączyć drukarkę przewodową do komputera Mac, wystarczy podłączyć kabel USB do portu USB komputera Mac. Twój Mac powinien go natychmiast rozpoznać. Jeśli nie zostanie rozpoznany, może to oznaczać, że drukarka jest zbyt stara lub nieobsługiwana. Drukarki bezprzewodowe można dodać, upewniając się, że drukarka i komputer Mac znajdują się w tym samym połączeniu Wi-Fi. Następnie zainstaluj niezbędne oprogramowanie i gotowe.

Strona kolejki drukowania

Jeśli chodzi o stronę kolejki drukowania, jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć:

 • Po pierwsze, masz Usuwać przycisk umożliwiający usunięcie zadania drukowania.
 • Trzymać pozwala wstrzymać nadchodzące zadanie.
 • Informacje o pracy pozwala dowiedzieć się więcej o tym, co drukujesz, ile stron itp.
 • Wstrzymaj drukarkę zatrzymuje drukarkę w miejscu, najczęściej używany do zatrzymania bieżącego zadania bez konieczności fizycznego naciskania przycisku na drukarce.
 • Poziomy dostaw pozwalają sprawdzić ilość atramentu w drukarce i wiedzieć, kiedy konieczna jest wymiana wkładu. Apple udostępnia nawet łącze do strony zawierającej wkład do konkretnej drukarki.

Udostępnianie drukarki

Mac umożliwia udostępnianie wydruków, aby inne urządzenia mogły również wysyłać swoje zadania drukowania do tej drukarki. Przejdź do sekcji Udostępnianie w Preferencjach systemowych. Po prostu zaznacz pole „Udostępnianie drukarki”. Stamtąd możesz udostępnić drukarkę w dowolnym miejscu, które udostępnia połączenie Wi-Fi drukarki. Należy pamiętać, że ta funkcja jest dostępna tylko w przypadku drukarek bezprzewodowych.

Możesz wybrać, które drukarki mogą być używane, jeśli w połączeniu jest wiele drukarek. W tym miejscu możesz nawet określić, kto może udostępniać drukarkę. Np., że każdy może drukować, albo tylko ci, którzy są zalogowani na określone konto. Apple automatycznie ustawia ustawienie drukowania „Wszyscy” na „Brak dostępu”, aby zapobiec niepożądanym zadaniom drukowania. Dzięki temu możesz samodzielnie skonfigurować ustawienia.

Uwaga, uwaga!

Na koniec przyjrzyjmy się różnym ikonom alertów używanym przez komputer Mac do ostrzegania użytkownika o problemie lub sytuacji z drukowaniem. Pierwsza ikona to plakietka z numerem. Dzięki temu wiesz, ile zadań znajduje się aktualnie w kolejce. Drukarka z zielonym przyciskiem pauzy wskazuje, że drukarka jest aktualnie wstrzymana i oczekuje na kontynuację. Jeśli pojawi się ważne ostrzeżenie utrudniające komputerowi Mac kontynuowanie zadania drukowania, pojawi się ikona z żółtym trójkątem i białym wykrzyknikiem. Drukarka w trybie offline lub niepodłączona będzie oznaczona żółtym kółkiem z symbolem trybu offline. Wszelkie problemy z bardziej skomplikowanym rozwiązaniem będą oznaczone czerwonym ośmiokątem z wykrzyknikiem.

Jak widać, Apple umożliwia drukarce wykonywanie wielu czynności, dzięki czemu kolejne zadanie drukowania będzie mniej skomplikowane. Rozpocznijmy rozmowę poniżej, skomentuj wszelkie pytania lub problemy dotyczące drukowania.

Indeks
 1. Najprostszy — strony, rozmiar papieru i orientacja
 2. Ustawienia drukowania — odblokowane
 3. Dodawanie drukarki
 4. Strona kolejki drukowania
 5. Udostępnianie drukarki
 6. Uwaga, uwaga!

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up