6 najlepszych menedżerów schowków dla komputerów Mac

Wielokrotne wycinanie, kopiowanie i wklejanie elementów może być wyczerpującym zadaniem, zwłaszcza jeśli masz do czynienia z wieloma zestawami tekstu, obrazów lub plików. Najlepszym sposobem na efektywne wykonywanie takich zadań jest użycie menedżera schowka. W tym przewodniku przedstawiono sześć najlepszych menedżerów schowków dla komputerów Mac.

Co to jest menedżer schowka?

W systemie macOS nie ma funkcji umożliwiającej dostęp do schowka komputera Mac, co oznacza, że ​​nie można mieć wizualnej tablicy wszystkiego, co wycięto i skopiowano. Będziesz mógł zobaczyć tylko ostatni element, który wyciąłeś lub skopiowałeś. Menedżer schowka ulepsza schowek systemu, przechowując wycięte i skopiowane dane, takie jak tekst, obrazy, pliki itp. na jednej tablicy, skąd można je odzyskać w razie potrzeby.

Jeśli musisz wielokrotnie wycinać, kopiować i wklejać wiele elementów, menedżer schowka jest niezbędnym narzędziem ułatwiającym wykonanie tego zadania. Nie musisz przełączać się między folderami i plikami, aby zaznaczać, wycinać lub kopiować, a następnie wklejać dane.

Czego należy szukać w menedżerze schowka?

Wybierając menedżera schowka, oprócz osobistych preferencji i potrzeb, należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

 1. Rozmiar historii – każdy menedżer schowka ma określoną liczbę lub objętość elementów, które może przechowywać.
 2. Obsługiwane typy danych – ważne jest, aby dowiedzieć się, jakie typy danych są obsługiwane w różnych menedżerach schowka.
 3. Interfejs użytkownika – zastanów się, czy interfejs użytkownika (UI) jest przyjazny dla użytkownika i zapewnia widok elementów schowka oraz dostęp, którego potrzebujesz.
 4. Możliwość dostosowania – menedżer schowka powinien oferować funkcje takie jak niestandardowe skróty klawiaturowe, które przyspieszą zarządzanie danymi schowka.
 5. Integracja aplikacji – poszukaj menedżera schowka, który jest powszechnie używany, dostępny w różnych systemach operacyjnych i zaprojektowany tak, aby integrował się z potrzebnymi aplikacjami lub oprogramowaniem.
 6. Wsparcie platformy – jeśli do wycinania lub kopiowania i wklejania elementów używasz wielu urządzeń, powinieneś skorzystać z menedżera schowka, który współpracuje ze wszystkimi tymi urządzeniami.
 7. Cena – możesz zdecydować się na płatność za aplikację lub skorzystanie z bezpłatnej. Obydwa są powszechnie dostępne.

Wskazówka: chcesz lepiej zarządzać schowkiem komputera z systemem Windows? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o najlepszych darmowych menedżerach schowków dla systemu Windows.

Najlepsi menedżerowie schowków dla komputerów Mac

Tych sześciu menedżerów schowków dla komputerów Mac oferuje różne ceny, funkcje i zalety, a niektóre są wieloplatformowe. Przeczytaj i wybierz najlepszy, który odpowiada Twoim potrzebom w zakresie zarządzania schowkiem.

1. KopiujQ

Cena: Bezpłatny

The KopiujQ Narzędzie do zarządzania schowkiem to bezpłatna aplikacja z GitHub. Ma prosty interfejs i oferuje wygodne funkcje, ale funkcja wyszukiwania jest ukryta w przycisku Edytuj na pasku narzędzi, co jest nieco niewygodne, jeśli nie lubisz używać klawiszy skrótu do nawigacji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o funkcjach CopyQ.

Plusy

 • Umożliwia wielokrotne wklejanie
 • Umożliwia przypisanie do 38 klawiszy skrótu
 • Umożliwia tworzenie i edytowanie w aplikacji elementów schowka zawierających wyłącznie tekst
 • Umożliwia tworzenie i dodawanie znaczników do elementów schowka

Cons

 • Brak kategoryzacji elementów schowka
 • Nie synchronizuje elementów schowka z innymi urządzeniami

2. Wklej

Cena: Miesięczna subskrypcja za 1,99 USD

Spośród wszystkich aplikacji do zarządzania schowkiem na tej liście, Pasta jako jedyny obsługuje synchronizację i wklejanie z iCloud do kompatybilnych aplikacji. Jeśli chcesz skopiować, wyciąć lub wkleić elementy przy użyciu wielu urządzeń Apple (Mac, iPad i iPhone), najlepszym rozwiązaniem będzie wklejenie, ponieważ możesz uzyskać dostęp do elementów schowka na różnych urządzeniach.

Dzięki funkcji wklejania do aplikacji możesz wkleić jeden lub więcej elementów schowka do aktywnych, zgodnych aplikacji bezpośrednio z interfejsu wklejania. Jeśli chodzi o interfejs użytkownika, możesz zobaczyć źródło każdego elementu schowka. Aplikacja umożliwia także wyszukiwanie poprzez źródła elementów w schowku. Możesz wypróbować Paste za darmo aż do 14 dni.

Plusy

 • Umożliwia kategoryzację elementów schowka
 • Obsługuje synchronizację iCloud
 • Dostępne na iPadOS i iOS
 • Umożliwia wielokrotne wklejanie
 • Umożliwia wklejenie do otwartej obsługiwanej aplikacji

Cons

Wskazówka: Dowiedz się, jak wycinać, kopiować i wklejać w plikach PDF.

3. Kopiuj klip 2

Cena: Opłata jednorazowa 7,99 USD

Kopiuj klip 2 to prosty menedżer schowka na komputerze Mac, który umożliwia dostęp do 10 najnowszych elementów schowka po naciśnięciu Cmd + 0-9. Jest to szczególnie przydatne, jeśli trzeba wielokrotnie wkleić niewielką liczbę elementów, nawet jeśli aplikacja nie oferuje funkcji umożliwiającej wklejanie określonych elementów ze schowka do aktywnej kompatybilnej aplikacji bezpośrednio z interfejsu CopyClip 2. Jeśli chcesz spróbować, aplikacja oferuje siedmiodniowy bezpłatny okres próbny.

Plusy

 • Zawiera skróty klawiszowe schowka dla dziesięciu najnowszych elementów

Cons

 • Nie obsługuje wielokrotnego wklejania
 • Brak kategoryzacji elementów schowka

4. Klipsowy

Cena: Bezpłatny

Klips to lekki menedżer schowka, który możesz pobrać bezpłatnie na GitHub. Chociaż brakuje mu podstawowych funkcji, takich jak wyszukiwanie, ten brak głównych funkcji sprawia, że ​​jest dobry dla osób o minimalnych potrzebach związanych z zarządzaniem schowkiem. Ponadto ma niewielki interfejs użytkownika, który dobrze komponuje się z macOS Ventura.

Plusy

 • Prosty interfejs użytkownika
 • Dobry do okazjonalnych potrzeb związanych z zarządzaniem schowkiem
 • Interfejs pasuje do macOS

Cons

 • Nie oferuje funkcji wyszukiwania
 • Nie obsługuje wielokrotnego wklejania

Dobrze wiedzieć: czasami strony internetowe nie pozwalają na kopiowanie i wklejanie tekstu. Dowiedz się jak to obejść..

5. Flycut

Cena: Bezpłatny

Flycut jest dostępna w App Store i GitHub. Możesz przeglądać jego schowek, korzystając z funkcji wyszukiwania, która zwykle nie jest oferowana w bezpłatnych menedżerach schowków. Jest dobry do zarządzania schowkiem o dużej objętości na komputerze Mac, ale brak klawiszy skrótu dla poszczególnych elementów sprawia, że ​​jest nieefektywny. Jego kompatybilność z systemami macOS, iPadOS i iOS jest dobrym punktem sprzedaży, ale nie obsługuje synchronizacji iCloud.

Plusy

 • Umożliwia wielokrotne wklejanie
 • Interfejs pasuje do macOS
 • Dostępne na iPadOS i iOS

Cons

6. Dittostack

Cena: Opłata jednorazowa 4,99 USD

Dittostack obsługuje wyszukiwanie elementów w schowku, ale ma małą pojemność historii wynoszącą tylko 1000 elementów w porównaniu do innych menedżerów schowka na komputerze Mac. Wyróżnia go jedna funkcja: funkcja „Odkryj w Finderze”. Ta funkcja umożliwia przejście do lokalizacji plików ze schowka skopiowanych z pamięci komputera Mac. Z Dittostack możesz korzystać bezpłatnie aż do 15 dni.

Plusy

 • Funkcja „Odkryj w Finderze”.

Cons

 • Bez wielokrotnego wklejania
 • Pojemność historii jest ograniczona do 1000 elementów schowka

Dla Twojej wiadomości: koniecznie sprawdź, jak ulepszyć działanie komputera Mac z systemem macOS Ventura.

Często Zadawane Pytania

Jak mogę uzyskać dostęp do schowka mojego Maca?

Uruchom Findera i przy otwartym oknie Findera przejdź do paska menu i kliknij „Edytuj -> Pokaż schowek”. Pamiętaj, że wyświetli to tylko ostatni element, który wyciąłeś lub skopiowałeś.

Czy menedżerowie schowków mogą przechowywać poufne informacje, takie jak hasła i dane kart kredytowych?

Tak. Zdecydowanie odradzamy jednak przechowywanie poufnych informacji w menedżerach schowków. Jeśli chcesz wyciąć lub skopiować poufne dane, upewnij się, że menedżer schowka nie działa w tle lub z paska menu komputera Mac.

Czy mogę ograniczyć dostęp menedżera schowka do niektórych aplikacji i folderów na moim Macu?

Tak. Nie wszystkie menedżery schowka na komputerze Mac umożliwiają ograniczenie możliwości zapisywania elementów schowka z określonych aplikacji. Paste, CopyClip 2, Clipy i Dittostack umożliwiają dodawanie reguł i wyjątków aplikacji.

Indeks
 1. Co to jest menedżer schowka?
  1. Czego należy szukać w menedżerze schowka?
 2. Najlepsi menedżerowie schowków dla komputerów Mac
 3. 1. KopiujQ
  1. Plusy
  2. Cons
 4. 2. Wklej
  1. Plusy
  2. Cons
 5. 3. Kopiuj klip 2
  1. Plusy
  2. Cons
 6. 4. Klipsowy
  1. Plusy
  2. Cons
 7. 5. Flycut
  1. Plusy
  2. Cons
 8. 6. Dittostack
  1. Plusy
  2. Cons
 9. Często Zadawane Pytania
  1. Jak mogę uzyskać dostęp do schowka mojego Maca?
  2. Czy menedżerowie schowków mogą przechowywać poufne informacje, takie jak hasła i dane kart kredytowych?
  3. Czy mogę ograniczyć dostęp menedżera schowka do niektórych aplikacji i folderów na moim Macu?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up