Naprawianie błędów pobierania Mountain Lion

Prawie każdy użytkownik komputerów Mac czeka na oficjalną premierę Mountain Lion. Jednak po wielu oczekiwaniach, gdy tylko aktualizacja została wypuszczona w tym tygodniu, użytkownicy Apple Mac zaczynają doświadczać problemów z pobieraniem z App Store. Chociaż możliwość pobrania pliku zamiast kupowania go w formie płyty CD jest świetnym pomysłem, jeśli plik nie zostanie pobrany poprawnie, nie będzie to pomocne. Oto, jak go pobrać i ominąć możliwy kod błędu, który pojawia się u niektórych użytkowników.

Otwórz App Store na komputerze Mac. Jeśli korzystasz z laptopa, upewnij się, że jesteś podłączony do źródła zasilania. Często i tak pojawia się monit o wykonanie tej czynności podczas aktualizacji systemu, a pobieranie jest długie. Będziesz chciał mieć pewność, że bateria nie wyczerpie się w trakcie. Kliknij przycisk pobierania i wpisz swoje hasło.

Pobieranie trwa co najmniej godzinę, a po przejściu do etapu instalacji zajmuje około trzydziestu minut, zanim system automatycznie uruchomi się ponownie. Po ponownym uruchomieniu będziesz wiedzieć, że aktualizacja przebiegła pomyślnie.

Niektórzy użytkownicy zgłaszają komunikat o błędzie podczas próby pobrania Mountain Lion. Jedna wiadomość po prostu prosi użytkowników, aby po prostu spróbowali ponownie, inna oznacza błąd 100, a jeszcze inna informuje, że nie można zweryfikować pliku dystrybucyjnego.

Pierwsze rozwiązanie jest łatwiejsze i najbardziej oczywiste. Zamknij sklep Apple Store i uruchom ponownie komputer. To powinien być pierwszy wybór w przypadku każdego problemu z błędami. Uruchom ponownie Apple Store i spróbuj ponownie pobrać Mountain Lion. Miejmy nadzieję, że to się uda i sytuacja zostanie rozwiązana.

Po prostu przeczekanie to druga opcja. Często po wydaniu nowego oprogramowania, długo oczekiwanej aplikacji lub nowego urządzenia serwery Apple mogą zostać przeciążone, gdy wszyscy próbują uzyskać nowy produkt w tym samym czasie. Jeśli potrafisz poczekać, to wszystko zmieni.

Jeśli problem będzie się powtarzał, sugeruje się opróżnienie pamięci podręcznej App Store. Można to zrobić w przypadku każdego problemu, jaki masz z App Store. Aby to zrobić, rozpocznij wyszukiwanie folderu „~/Library/Caches/com.apple.appstore” na dysku twardym, ale zamiast korzystać z pola wyszukiwania, użyj opcji „Idź do folderu” z menu Idź w Finderze. Po zlokalizowaniu przenieś go do Kosza i upewnij się, że wykonałeś również opcję „Opróżnij Kosz”. Uruchom ponownie App Store i ponownie rozpocznij pobieranie.

Obejście błędu i pobranie aktualizacji bezpośrednio na dysk twardy zamiast kupowania aktualizacji na płycie CD jest z pewnością lepszą opcją. Po drodze mogą pojawić się pewne przeszkody, ale dopóki istnieją łatwe rozwiązania, takie jak ta, przewyższa ona wcześniejszą metodę aktualizacji.

Indeks

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up