Recenzja i rozdanie MTE: PhotoSweeper dla komputerów Mac

Staram się myśleć, że jestem dobry w porządkowaniu zdjęć na komputerze Mac. Wiem jednak, że to nieprawda. Od zawartości mojego aparatu cyfrowego po zawartość zsynchronizowaną z komputerem z iPhone'a – wygląda na to, że wszystkie moje zdjęcia wyrastają skądś, gdy przeszukuję komputer Mac. Gorzej jest w przypadku blogerów, takich jak ja, gdzie możemy znaleźć się z toną zdjęć, które opublikowaliśmy i które już nie są nam potrzebne. PhotoSweeper to aplikacja, która pozwala pozbyć się tony duplikatów i niepotrzebnych zdjęć zapełniających dysk twardy. Przeczytaj recenzję PhotoSweeper i rozdawajkę.

Rozejrzyj się po aplikacji

Muszę przyznać, że kiedy po raz pierwszy otworzyłem aplikację, byłem trochę zdezorientowany, od czego zacząć. Jednak osoby, które otworzą aplikację i zastosują się do wskazówek, zrozumieją ją nieco lepiej. Po pierwsze, masz ekran główny, który pokazuje zdjęcia z biblioteki dodanej do programu Photosweeper. Dolny obszar umożliwia dodawanie zdjęć, umieszczanie ich w pudełku i otwieranie pudełka. Prawa sekcja umożliwia przeglądanie sekcji, a nawet porównywanie zdjęć.

Dodawanie zdjęć i filtrowanie

Dodawanie zdjęć do programu Photosweeper jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Masz na to trzy sposoby. Najwolniej jest to zrobić poprzez kliknięcie jednej z opcji na dolnym pasku. Drugi sposób polega po prostu na przeciągnięciu biblioteki na pusty obszar, na ekran główny. Trzeci sposób polega na przeciągnięciu biblioteki na przycisk „box”, znany również jako Box Ball. Wspaniałą rzeczą w programie Photosweeper jest maksymalna kompatybilność z różnymi aplikacjami fotograficznymi. Od iPhoto po Aperture — istnieje wiele sposobów dodawania zdjęć z ulubionych aplikacji. Po dodaniu w lewym górnym rogu zostanie dodana mała ikona wskazująca, że ​​zdjęcie pochodzi z iPhoto lub Aperture.

Po dodaniu zdjęć niektórzy będą nieco zdezorientowani, dokąd się stąd udać. Powinieneś teraz wyświetlić opcje wyboru różnych opcji plików. Opcje te umożliwiają wybranie tylko zdjęć z określonymi typami plików, co ułatwia zawężenie zakresu zdjęć, które chcesz wyświetlić lub usunąć. Jednak pomimo różnych funkcji filtrowania, istnieje coraz więcej łatwiejszych sposobów usuwania zdjęć z biblioteki zdjęć, zapewniając więcej miejsca w systemie.

Pierwsze kroki

Na początku Photosweeper umożliwia odpowiednie dostosowanie ustawień w celu wyświetlenia zdjęć, które należy usunąć. Pierwszym sposobem, w jaki robi to Photosweeper, jest usuwanie duplikatów. Duplikaty można usunąć, przechodząc do sekcji „Porównaj ustawienia” i przechodząc do opcji „Tylko duplikaty”. W sekcji „Tylko duplikaty” możesz wyświetlać tylko duplikaty zgodnie ze zgodnymi specyfikacjami wspomnianego obrazu. Metoda samych duplikatów pozwala szybciej uzyskać wynik, ale nie jest tak dokładna jak inne metody, szczególnie w przypadku dużych bibliotek. Inne, wolniejsze sposoby znajdowania duplikatów polegają na porównaniu pikseli dostępnych na zdjęciu, a także możliwości dostosowania w zależności od daty wykonania zdjęcia. Na przykład, jeśli dwa zdjęcia zostały zrobione w tym samym czasie i tym samym dniu, prawdopodobieństwo, że będą duplikatami, jest większe.

Wynik końcowy

Zakończono już wyszukiwanie obrazów, które są zduplikowane i wymagają usunięcia. Teraz nadszedł czas, aby faktycznie usunąć duplikaty. Od tego momentu, i szczerze mówiąc, cały proces, kiedy już go opanujesz, wszystko powinno być łatwe do wykonania. Obrazy, które należy usunąć, można umieścić w pudełku. Pudełko niekoniecznie jest miejscem, do którego muszą trafić wszystkie usunięte zdjęcia, ale to jedna z jego funkcji. Jest to głównie miejsce do przechowywania obrazów z dala od całej biblioteki. Zdjęcia możesz dodawać w skrzynce od samego początku lub możesz to zrobić teraz.

Photoweeper jest już dostępny Sklep z aplikacjami dla komputerów Mac za 9,99 USD.

Indeks
  1. Rozejrzyj się po aplikacji
  2. Dodawanie zdjęć i filtrowanie
  3. Pierwsze kroki
  4. Wynik końcowy

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up