Jak korzystać z aplikacji na Androida na komputerze Mac: przegląd Bluestacks

Android i Apple nigdy nie wydają się dwiema firmami, od których można oczekiwać intensywnej współpracy. Jednak podczas konferencji Google I/O zaprezentowano nowy emulator, dzięki któremu użytkownicy komputerów Mac mogą korzystać z aplikacji na Androida na swoich laptopach. Ten emulator, znany jako Bluestacks, umożliwia uruchamianie aplikacji na Androida na komputerze Mac, podobnie jak na telefonie z Androidem (bez ekranu dotykowego). W styczniu Bluestacks był dostępny dla użytkowników systemu Windows. Dzisiaj przyjrzymy się jego wersji na komputery Mac i zobaczymy, jak dobrze sobie radzi.

Ściąganie

Obecnie Bluestacks jest wersją beta. Oznacza to, że nie możesz znaleźć aplikacji w Mac App Store. Jedynym sposobem na pobranie Bluestacks jest uzyskanie dostępu do pliku do pobrania na ich urządzeniu strona internetowa. Po pobraniu możesz uzyskać dostęp do emulatora tak samo, jak do każdej innej aplikacji. Jedyną różnicą jest to, że ikona „Aplikacje na Androida” to tak naprawdę folder, z którego można uzyskać dostęp do aplikacji. Dostęp do aplikacji można również uzyskać w sekcji Finder. Jeśli chcesz wyświetlić wszystkie aplikacje jednocześnie, Bluestacks posiada również odtwarzacz aplikacji, dzięki któremu możesz zobaczyć wszystkie pobrane aplikacje w jednym miejscu.

Interfejs

Jak wspomnieliśmy wcześniej, folder „Aplikacje na Androida” umożliwia dostęp do aplikacji, z której chcesz korzystać, bezpośrednio ze stacji dokującej. Interfejs App Playera jest dość prosty. Zwłaszcza użytkownicy systemu Mac OS X mają obecnie niewiele aplikacji, z których mogą korzystać. Mój znajomy korzystający z systemu Windows miał znacznie więcej dostępnych aplikacji i był zaskoczony, jak niewiele z nich jest dostępnych dla użytkowników komputerów Mac. W odtwarzaczu aplikacji w prawym górnym rogu znajduje się bieżący czas, w głównej sekcji znajdują się aplikacje, a w lewym dolnym rogu znajduje się przycisk Wstecz i opcje. Środkowy przycisk umożliwia powrót do ekranu głównego aplikacji App Player i wyświetlenie wszystkich aplikacji. Wewnątrz aplikacji interfejs jest taki, jakiego oczekujemy od aplikacji na urządzenia z Androidem. Jest to wersja mobilna i jest bardzo prosta w nawigacji. Jednak biorąc to pod uwagę, wersja mobilna rozciągnięta na ekranie komputera stacjonarnego sprawiła, że ​​jakość wyglądała na nieco rozciągniętą i ziarnistą. Poza tym nie ma możliwości dostosowania rozmiaru okna.

Dostępne aktualne aplikacje

Obecnie dostępne aplikacje obejmują:

 • Alchemia
 • Drag Racing
 • Facebook
 • Puls
 • Świergot
 • Kontrola powietrza Lite
 • Strzał koszykarski
 • Elastyczny świat
 • Świecący hokej
 • Guns'n'Glory
 • Rzut papieru
 • Obrona Robo
 • Seesmic
 • Whatsapp
 • Farba zebry

Wydajność i doświadczenie

Ze względu na status Beta Bluestacks działa bardzo wadliwie. Kiedy próbuję pisać, wyświetlenie tekstu może zająć trochę czasu. Ponadto, gdy próbowałem kliknąć środkowy przycisk lub którykolwiek z pozostałych dolnych elementów sterujących, zastosowanie mojej reakcji było bardzo błędne. To sprawiło, że aplikacja była nieco denerwująca, gdy chciała zawracać sobie głowę kontrolowaniem. Mogę jednak powiedzieć jedno: nie doświadczyłem żadnej awarii. Poza powolną wydajnością, ogólne wrażenia nie były aż tak gorsze. Mogę się spodziewać, że gdy pojawią się aktualizacje i udostępnionych zostanie więcej aplikacji, opóźnienia zostaną naprawione. Jeśli spróbujesz uzyskać dostęp do sklepu, jedną ze sztuczek, które znalazłem, było to, że pozwala to również na przeglądanie stron internetowych. Mimo że jest w wersji mobilnej, nadal umożliwia wyszukiwanie w sposób podobny do urządzenia z Androidem, w miarę szybkie ładowanie stron.

Ostateczna opinia

Podsumowując, uważam, że Bluestacks jest w pewnym sensie fajnym, zabawnym dodatkiem do komputera Mac. Chociaż uważam, że jest to trochę niepotrzebne, skoro w Mac App Store jest tak wiele innych aplikacji w znacznie lepszej jakości. Mam wrażenie, że jeśli aplikacja nie przejdzie testu w Mac App Store, może zostać udostępniona na Bluestacks. Oznacza to, że gdy dostępnych będzie więcej aplikacji, mogą mi się spodobać niektóre aplikacje, które niekoniecznie byłyby dostępne lub dozwolone w sklepie Mac App Store. Dzieje się tak jednak tylko wtedy, gdy przepisy Apple zezwalają na takie zdarzenia w emulatorze. Podsumowując, jeśli szukasz kawałka Androida na swoim Macu, aby się nim pobawić, Bluestacks to bezpłatna aplikacja dla Ciebie.

Bluestacks

Indeks
 1. Ściąganie
 2. Interfejs
 3. Dostępne aktualne aplikacje
 4. Wydajność i doświadczenie
 5. Ostateczna opinia

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up