Przypomnienia i badania w jednym [Mac, iOS]

Zależy mi na aplikacjach, które ułatwiają mi życie. Zawsze znajduję małe aplikacje, które mogą pomóc mi zwiększyć produktywność, ale od czasu do czasu trafiam w dziesiątkę i znajduję perełkę wśród kamieni, tak jak właśnie to zrobiłem dzisiaj z Nie wiem, aplikacja.

Dunno jest dostępne dla systemów OS X i iOS. Działa jako usługa przypomnienia, a także przeprowadza dla Ciebie badania. Jestem zapracowaną mamą dwójki nastolatków, samozatrudnioną pisarką i instruktorką sztuk walki. Dostaję telefony, e-maile, SMS-y itp. z różnych źródeł, które mówią mi, żebym był gdzieś w określonym miejscu, pamiętaj, aby to odebrać, a jednocześnie piszę w głowie kolejny artykuł. Ta aplikacja pomaga mi zapamiętać to wszystko w tym samym czasie i jednocześnie zbierać informacje na temat artykułów.

Pierwszym miejscem, w którym znalazłem aplikację Dunno, był mój MacBook. Samo przeczytanie opisu sprawiło, że moje myśli powędrowały w różne strony, zastanawiając się, w jaki sposób mógłbym go użyć i jak bardzo by mi to pomogło. Kiedy dotarłem do sekcji, w której napisano, że informacje będą udostępniane wszystkim moim urządzeniom Apple, zostałem sprzedany. Nawiasem mówiąc, wszystkie wersje tej aplikacji są bezpłatne. Od razu poszłam do iPada, aby pobrać aplikację również tam. Ale zanim opuściłem komputer Mac, wpisałem moje pierwsze przypomnienie/element badawczy. Chciałem się dowiedzieć, jakie są najnowsze informacje na temat wersji systemu OS X Mountain Lion, więc wpisałem „Data wydania Mountain Lion”.

Zanim pobrałem aplikację Dunno na iPada i zalogowałem się, przeprowadziła ona za mnie badania dotyczące daty premiery Mountain Lion. Jasne, to to samo, co wpisanie tego w Google, ale dla mnie kategoryzuje to pod względem wyników znalezionych w sieci, na YouTube, w Wiadomościach itp. Poza tym, w zasadzie to dla mnie zwykle dwa kroki, aby pamiętać o zrobieniu czegoś, i do badań. Robi to w jednym prostym kroku.

Chcę jutro śledzić pogodę, bo moja szkoła sztuk walki będzie maszerować w paradzie. Wpisałem więc „pogodę” i mój kod pocztowy. Otrzymałem kilka wyników, które pokazują, że jutro będzie bardzo gorąco. Muszę pamiętać o zabraniu wody i kremu z filtrem przeciwsłonecznym. I oczywiście mogę to łatwo zapamiętać, wpisując to tutaj.

Po tym, jak wpisałem przypomnienia o zrobieniu „dipu serowego chili” na jutro (co oznaczało, że automatycznie wyszukało dla mnie przepisy), chciałem mieć to w moim iPhonie, aby móc później robić zakupy. Postanowiłem pobrać także aplikację Dunno na swój telefon. Wszystko poszło dobrze, ale nie mogłem zrozumieć, dlaczego nie mogę się zalogować. Przeglądając recenzje aplikacji, odkryłem, że można zalogować się jednocześnie w dwóch różnych aplikacjach na iOS. Po wylogowaniu się z iPada mogłem z łatwością zalogować się do telefonu. Teraz, mając tę ​​funkcję w telefonie, mogę podczas nieobecności przypominać o artykułach, które muszę sprawdzić, oraz o rzeczach, które muszę zrobić w domu. Kiedy później wrócę do domu, wszystkie przypomnienia i badania będą na mnie czekać na iPadzie i MacBooku.

Dla mnie aplikacja Dunno to świetna oszczędność czasu. Trudno mi zapamiętać wszystko z różnych dziedzin mojego życia. Najbardziej frustrującą rzeczą jest to, że myślę o artykule, który mogę napisać dla Make Tech Easier, a kiedy siadam do jego napisania, nie pamiętam nic na temat mojego pomysłu. W ten sposób zanotuję to i zanim usiądę, aby to zrobić, nie tylko otrzymam przypomnienie, ale także zostaną przeprowadzone badania na ten temat.

Jak zamierzasz wykorzystać aplikację Dunno, aby zwiększyć swoją produktywność?

Indeks

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up