Sześć przydatnych rzeczy, których nie wiedziałeś o Mountain Lion

Jak wielu z nas wie, Mountain Lion istnieje już od około dwóch tygodni. Jeśli mnie pytasz, jest to całkiem prosty system operacyjny, który wymaga głównie aktualizacji interfejsu użytkownika, a nie czegokolwiek innego. Oprócz dodania Notatek, Przypomnień, Centrum powiadomień i niezliczonych innych funkcji przypominających iOS, uważamy, że niewiele więcej wiedzieliśmy o Mountain Lion. Tak było aż do teraz. Istnieje wiele funkcji Mountain Lion, które były zbyt małe, aby je reklamować lub pochwalić. Dziś odkryjemy tajemnice Mountain Lion i pokażemy Ci, co Cię ominęło.

Indeks
  1. 1. Lepsze formatowanie tekstu w notatkach
  2. 2. Dodawanie lokalizacji do przypomnień
  3. 3. Sekrety Centrum powiadomień
  4. 4. Dlaczego nie można pobrać niektórych aplikacji?
  5. 5. Moje głosy to poligloci
  6. 6. Moje pliki do pobrania — wszędzie

1. Lepsze formatowanie tekstu w notatkach

Jedną z funkcji, która niekoniecznie powinna być tajemnicą, jest formatowanie tekstu. Na komputerze Mac, gdzie w wielu przypadkach znajduje się niemal wszystko, co wiąże się z tekstem, masz możliwość jeszcze większej kontroli i dostosowywania tekstu. Naciśnij „Command + T” w Notatkach, otworzy się nowe okno, w którym możesz dostosować czcionkę, rozmiar, a nawet kolor tekstu. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą, aby ich notatki były oznaczone kolorami i były bardziej atrakcyjne wizualnie.

2. Dodawanie lokalizacji do przypomnień

Możliwe jest dodanie lokalizacji do przypomnień na urządzeniach z systemem iOS, więc dlaczego na komputerze Mac miałoby być inaczej? Na komputerze Mac przejdź do ustawień poszczególnych przypomnień (wystarczy dwukrotne dotknięcie) i zaznacz pole „W tej lokalizacji”. Następnie zostaniesz poproszony o dodanie kontaktu (jeśli ma on dołączony adres) lub ręczne wprowadzenie adresu. Po skonfigurowaniu otrzymasz przypomnienie, gdy dotrzesz do danej lokalizacji lub ją opuścisz.

3. Sekrety Centrum powiadomień

W sekcji Preferencje systemowe -> Powiadomienia masz możliwość dostosowania wszystkiego, począwszy od wyskakujących okienek (alerty czy banery), a także liczby elementów, które chcesz wyświetlać w Centrum powiadomień jednocześnie (zalecane, jeśli otrzymujesz mnóstwo e-maili dziennie lub na raz) oraz czy chcesz, aby Centrum powiadomień dodało także plakietkę lub odtwarzało dźwięk, gdy powiadomienie ma się włączyć. Jeśli nie chcesz, aby się pojawiał, po prostu przeciągnij element z „W Centrum powiadomień” do „Nie w Centrum powiadomień”.

Ponadto możesz także wyciszyć Centrum powiadomień, kiedy tylko chcesz. Możesz to zrobić po prostu dotykając ikony Centrum powiadomień i jednocześnie naciskając klawisz „Opcja”. Ikona powinna wtedy zmienić kolor na szary, co oznacza, że ​​Twoje alerty zostaną wyciszone do jutra.

Jak wspomniano powyżej, jeśli chcesz, aby Centrum powiadomień zostało ponownie aktywowane, po prostu naciśnij „Opcja” i ponownie kliknij ikonę Centrum powiadomień.

4. Dlaczego nie można pobrać niektórych aplikacji?

Aby wdrożyć wyższe środki bezpieczeństwa, Mountain Lion ma teraz nową funkcję znaną jako Gatekeeper. Ta funkcja pozwala ograniczyć miejsce, z którego można dodawać pliki do pobrania na komputer Mac.

Odbywa się to zarówno w celu ochrony Ciebie, jak i zapobiegania pobieraniu plików bez Twojej wiedzy. Istnieją trzy poziomy Strażnika. Pierwszy poziom to najwyższy poziom bezpieczeństwa, umożliwiający pobieranie wyłącznie z Mac App Store. Drugi poziom umożliwia pobieranie wyłącznie z Mac App Store oraz programistów, którzy zostali zidentyfikowani i zweryfikowani przez Apple. Trzeci poziom to umożliwienie pobierania z dowolnego miejsca.

Wszystko może być bardziej realistyczne dla różnych osób, jednak musisz pamiętać, że prawdopodobnie jest to powód, dla którego nie możesz pobrać najnowszej gry, o której powiedział Ci znajomy.

5. Moje głosy to poligloci

Czy nie podoba Ci się, że w trybie Voices dostępny jest tylko monotonny amerykański angielski? W Mountain Lion możesz teraz mieszać pulę z osobami mówiącymi po angielsku z Australii, Indii, Wielkiej Brytanii oraz obcokrajowcami mówiącymi po arabsku, chińsku, holendersku, turecku i portugalsku – żeby wymienić tylko kilka. Ta obsługa głosowa w obcym języku nie jest domyślnie dostępna i wymaga pobrania. Na szczęście można je łatwo znaleźć w „sekcji Dykcja i mowa” w Preferencjach systemowych.

6. Moje pliki do pobrania — wszędzie

Wcześniej, jeśli posiadałeś wiele komputerów Mac i pobierałeś aplikację na jeden komputer, konieczne było przeniesienie jej na inny komputer Mac za pomocą pendrive'a lub ponowne pobranie jej na innym komputerze Mac. Jeśli w Mountain Lion połączysz swój Apple ID na każdym komputerze, pobieranie będzie możliwe automatycznie.

To tyle na teraz. Jakie jeszcze sztuczki pominąłem?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up