Jak uzyskać funkcjonalność systemu OS X Mountain Lion bez aktualizacji

Na początku tego miesiąca Apple wypuściło najnowszą wersję systemu OS X, Mountain Lion. Chociaż spotkało się to z dość ciepłym przyjęciem, zgłoszono również sporo niezbyt spektakularnych skutków ubocznych związanych z aktualizacją systemu operacyjnego. Jeśli jeszcze nie korzystałeś z Mountain Lion – lub masz to i rozważasz powrót – ale chcesz poznać niektóre z bardziej godnych uwagi funkcji, oto kilka sposobów na ukrycie swojej wersji OS X, aby czuć się jak Mountain Lion.

iCloud

Firma Apple dołożyła wszelkich starań, aby naprawdę udostępnić wszystkie Twoje dane wszędzie. Dodatkowa integracja iCloud z Mountain Lion jest prawdopodobnie ich największym wysiłkiem w tym zakresie. Chociaż jest to świetne rozwiązanie, jest również nieistotne, jeśli jesteś użytkownikiem Dysku Google. Zaloguj się na swoje konto Google w małym programie o nazwie InSync, a będziesz mógł zarządzać, edytować i udostępniać swoje dokumenty online i poza nim, na dowolnym urządzeniu.

Wiadomości

Użytkownicy komputerów Mac dobrze zaznajomili się z programem iChat od czasu jego pierwszego pojawienia się w 2002 roku. Jednak w przypadku systemu OS X Mountain Lion mały komunikator internetowy już nie będzie dostępny. Zastępuje go Wiadomości, program do czatowania o podobnej skórce i funkcjach, z integracją z FaceTime i jego mobilnym odpowiednikiem iMessage. Chociaż Apple zamknął wersję beta programu, nadal możesz uzyskać dostęp do większości jego funkcji za pomocą programu strony trzeciej. Trillian to genialny, wszechstronny klient czatu, który obsługuje wszystkie Twoje konta, synchronizuje rozmowy z komputera na urządzenie mobilne i zapewnia pełną integrację z kontaktami z Książki adresowej.

Centrum powiadomień

Centrum powiadomień w Mountain Lion to bardzo oczekiwana funkcja. Użytkownicy Growl docenią jego funkcjonalność, a ci, którzy nigdy czegoś takiego nie doświadczyli, nie będą chcieli się bez niego obejść. Ale, jak właśnie zauważyliśmy, jest całkiem podobny do Warczeć, przesyłając dalej alerty systemowe w nieinwazyjny sposób. Płacąc kilka dolarów za Growl, otrzymasz Rollup, funkcję, która jest zasadniczo taka sama, jak historia powiadomień rozwijanych w Centrum powiadomień. Jeśli brakuje Ci aktualizacji, które pojawiają się wraz z SMS-ami i połączeniami, uzupełnij o BigPhone Lite. Będziesz otrzymywać powiadomienia o komunikacji i będziesz mógł odpowiedzieć bezpośrednio z paska menu.

Przypomnienia i notatki

Dwie aplikacje o niezwykle prostych funkcjach – robienia notatek i prowadzenia list rzeczy do zrobienia – są teraz częścią Mountain Lion z synchronizacją platform. To świetny pomysł, który pojawił się już od jakiegoś czasu w innych aplikacjach. Jeśli nie używasz Evernote możesz jednak zapomnieć o programie Apple Notes dzięki tej bogatej w funkcje, przyjaznej dla multimediów aplikacji działającej na wielu urządzeniach. To samo można powiedzieć o Wunderlist, liście rzeczy do zrobienia na sterydach, która jest dostępna na prawie każdym posiadanym urządzeniu.

Ulepszenia Safari

Safari przechodzi gruntowne zmiany w procesie aktualizacji OS X, ale jest to dostrojenie do niczego, czego jeszcze nie widzieliśmy. Ujednolicenie paska wyszukiwania i paska adresu URL można uzyskać poprzez zainstalowanie pakietu Rozszerzenie Ominbaru. Włączenie udostępniania arkuszy do przeglądarki Safari umożliwia przesyłanie multimediów i stron internetowych za pośrednictwem różnych kont i usług, czyli w zasadzie dokładnie to samo, co robią bookmarklety. Jeśli istnieje usługa, z którą chciałbyś się podzielić, wyszukaj ją za pomocą terminu „bookmarklet” i utwórz zbiór łatwo dostępnych przycisków udostępniania dla wszystkiego i wszystkiego. Facebook, Twitter, Gmail, Pocket, Reddit; Jakkolwiek to nazwać, prawdopodobnie jest do tego zakładka.

Tweetuj z dowolnego miejsca

Kolejną częścią listy funkcji udostępniania arkuszy jest włączenie Twittera do aplikacji, dzięki czemu możesz tweetować z dowolnego miejsca. Możesz to już zrobić za pomocą oficjalnego klienta Twittera dla komputerów Mac. Pobierz, zaloguj się, kliknij prawym przyciskiem myszy podświetlony tekst w dowolnym miejscu od TextEdit do Findera i wyślij go do wszystkich swoich obserwujących.

Portier

Chociaż powszechnie uważa się, że komputery Mac nie ulegają wirusom, nie jest to prawdą. Może to być rzadkie w porównaniu z systemami operacyjnymi Windows, ale to nie znaczy, że posiadanie ochrony jest złym pomysłem. Apple rozwiązuje ten problem za pomocą GateKeepera, ale istnieją aplikacje, które są bogatsze w funkcje niż ogranicznik instalacji firmy Apple. Sophos Anti-Virus dla komputerów Mac jest darmowy, funkcjonalny i fantastyczny, jeśli chodzi o ochronę przed wszystkim, co złe.

Jakich innych aplikacji używasz do korzystania z funkcji Mountain Lion na komputerze Mac?

Indeks
  1. iCloud
  2. Wiadomości
  3. Centrum powiadomień
  4. Przypomnienia i notatki
  5. Ulepszenia Safari
  6. Tweetuj z dowolnego miejsca
  7. Portier

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up