Jak przeszukiwać iTunes Store z paska menu za pomocą Tunesque

Czy zauważyłeś kiedyś, jak trudne jest wyszukiwanie w sklepie iTunes? Najpierw musisz mieć otwarty iTunes. Po drugie, musisz kliknąć „iTunes Store” na pasku bocznym. Po trzecie, musisz poczekać, aż sklep się załaduje i dopiero wtedy możesz wpisać wyszukiwane hasło. Na koniec będziesz musiał ponownie poczekać na załadowanie wyników wyszukiwania.

Jak widać, może to być dość czasochłonny proces, zwłaszcza jeśli nie masz jeszcze otwartego iTunes. Tutaj z pomocą przychodzi aplikacja Tunesque na Maca.

Tunesque to oszczędzająca czas aplikacja do wyszukiwania w sklepie iTunes, która znajduje się na pasku menu, dopóki nie będziesz gotowy z niej skorzystać. Dzięki Tunesque możesz szybko wyszukiwać muzykę, filmy, podcasty, książki, aplikacje na iOS, aplikacje na Maca i nie tylko z paska menu, bez otwierania iTunes.

Instalacja

Tunesque jest bezpłatna i wymaga systemu OS X 10.7 Lion lub nowszego. Ponieważ rozmiar pliku jest niewielki, pobranie zajmuje mniej niż minutę. Po zakończeniu pozostaje tylko przeciągnąć plik .app do folderu aplikacji.

Gdy otworzysz go po raz pierwszy, zostaniesz przywitany oknem powitalnym. Wyświetlona zostanie krótka wiadomość informująca, że ​​Tunesque działa w tle i będzie dostępna, kiedy tylko będziesz jej potrzebować. Możesz także wybrać automatyczne uruchamianie Tunesque przy logowaniu. Jeśli zmienisz zdanie na temat rozpoczynania od momentu logowania, zawsze możesz włączyć/wyłączyć tę opcję w preferencjach.

Preferencje

Teraz, gdy Tunesque jest już uruchomione, możesz kliknąć ikonę paska menu w dowolnym momencie, gdy chcesz zakończyć wyszukiwanie. Jednak prawdopodobnie będziesz chciał najpierw trochę dostosować preferencje. Aby przejść do preferencji, kliknij ikonę Tunesque na pasku menu, a następnie kliknij symbol koła zębatego po prawej stronie paska wyszukiwania.

W małym menu, które się pojawi, znajduje się kilka opcji, ale warto przejść do preferencji.

Tutaj możesz wybrać automatyczne sprawdzanie dostępności aktualizacji, zmienić kraj sklepu iTunes, zaznaczyć/odznaczyć zawartość do wyszukania, zmienić schemat kolorów z jasnego na ciemny, a także nagrać skrót klawiaturowy.

Jeśli nie chcesz za każdym razem klikać ikony paska menu w celu przeprowadzenia wyszukiwania, pamiętaj o zarejestrowaniu tutaj skrótu.

Stosowanie

Naprawdę nie ma żadnego triku, aby używać Tunesque. Po prostu otwórz pasek wyszukiwania za pomocą skrótu klawiaturowego lub klikając ikonę paska menu, a następnie wpisz wszystko, czego szukasz. Jak widać z wyników wyszukiwania poniżej, szukałem kalendarza.

Jestem zdecydowanie zadowolony z projektu i szybkości wyników wyszukiwania. Wyniki nie tylko są szybko wyświetlane, ale także są uporządkowane według kategorii, a ceny są wyświetlane dla każdego przedmiotu.

Początkowo pokazywany jest tylko jeden element z każdej kategorii. Zauważysz także, że każda sekcja ma swój własny skrót klawiaturowy zaznaczony na żółto (np. utwory to polecenie+1, filmy to polecenie+2 itd.). Gdy użyjesz jednego ze skrótów (lub po prostu klikniesz określoną kategorię), wszystkie pozostałe kategorie zostaną zminimalizowane i zobaczysz tylko wyniki dla wybranej kategorii.

Ponadto za każdym razem, gdy przesuwasz kursor myszy nad elementem, po lewej stronie pojawia się okno z miniaturą, ceną i pełnym opisem — nie ma potrzeby otwierania iTunes.

Dopiero po kliknięciu żądanego elementu otworzy się odpowiednia aplikacja. Aplikacje na Maca otworzą się w Mac App Store, a wszystko inne otworzy się w iTunes.

Wniosek

Tunesque tak świetnie radzi sobie z wyświetlaniem wyników, że nie będziesz musiał otwierać iTunes ani Mac App Store, jeśli nie będziesz pewien, że chcesz dany element. To nie tylko ogromna oszczędność czasu, ale także łatwość użycia i oszczędność zasobów, ponieważ nie musisz otwierać żadnych dodatkowych aplikacji. Zapamiętuje także Twoje ostatnie wyszukiwanie i utrzymuje wszystko tak, jak jest, więc jeśli kiedykolwiek będziesz musiał wrócić, możesz kontynuować od miejsca, w którym przerwałeś.

Czy uważasz, że Tunesque jest przydatny? Czy przeszukujesz iTunes Store na tyle, że potrzebujesz takiej aplikacji? Czy znasz jakieś inne aplikacje na Maca podobne do tej? Zachęcamy do dzielenia się w komentarzach.

Indeks
  1. Instalacja
  2. Preferencje
  3. Stosowanie
  4. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up