Odzyskaj kontrolę nad swoimi kontaktami dzięki Cobookowi [Mac]

Wbudowana aplikacja Książka adresowa to standard zarządzania kontaktami na urządzeniach Apple. To nigdy wcześniej nie powstrzymywało zewnętrznych programistów od prób obalenia gigantów i nie jest to wyjątkiem. Chociaż istnieje wiele alternatyw, żadna nie zapewnia tak dużej wygody i możliwości kontroli jak Cobook. Jest to aplikacja bezkonkurencyjna, jeśli potrzebujesz ciągłej komunikacji z Kontaktami Google na komputerze Mac.

Co to za rzecz?

Cobook sam siebie nazywa „inteligentną książką adresową”. Potwierdza to twierdzenie przy każdym użyciu. Ta mała aplikacja znajduje się na pasku menu i zapewnia łatwy dostęp do informacji kontaktowych. Przywołaj go jednym naciśnięciem klawisza skrótu, a Cobook pozwoli Ci szybko przeszukać morze towarzyszy i współpracowników, aby znaleźć osoby, których szukasz. Jest to bogate w funkcje narzędzie, które integruje także aktualizacje sieci społecznościowych, umożliwia grupowanie i organizowanie tagów oraz posiada przydatną funkcję synchronizacji, która pozwala zebrać kontakty z całego świata w jednym miejscu.

Konfiguracja

Przede wszystkim będziesz chciał pobrać i zainstalować aplikację. Po wykonaniu tego kluczowego kroku możesz rozpocząć importowanie kontaktów. Domyślnie Cobook przechwytuje Twoje istniejące wpisy z Książki adresowej. Jeśli chcesz pobrać swoje kontakty z innych usług, wystarczy kilka kliknięć. Cobook poprosi Cię o wykonanie tej czynności po pierwszej instalacji, ale możesz to również zrobić, klikając przycisk koła zębatego i otwierając Preferencje. Spowoduje to wyświetlenie listy lokalizacji, z których możesz następnie zaimportować kontakty, w tym Facebook, Twitter, LinkedIn, Kontakty Google, Google Voice i Xing. Korzystanie z tego jest tak proste, jak naciśnięcie przycisku „Połącz”, zalogowanie się na wybrane konto i pozwolenie Cobookowi robić to, co potrafi najlepiej – przybliżyć swoje kontakty o krok do siebie. Jeśli masz interesującą Cię osobę w więcej niż jednej z tych sieci, skorzystaj z funkcji scalania kontaktów. Jest to tak proste, jak kliknięcie i przeciągnięcie jednego kontaktu na drugi.

Integracja z siecią społecznościową

Importowanie kontaktów z sieci społecznościowych ma dodatkową zaletę, poza tym, że po prostu umieszcza je na pierwszym planie kontroli komunikacji. Po udzieleniu dostępu Cobook automatycznie obserwuje Twoje sieci i dostarcza aktualizacje informacji. Jeśli połączenie z LinkedIn zmieni pracę lub znajomy z Facebooka otrzyma nowy numer telefonu, zostanie to odzwierciedlone na jego liście w Cobooku. Zawiera informacje, których w przeciwnym razie musiałbyś szukać, takie jak urodziny i zdjęcia kontaktów.

Polecenie skrótu

Kiedy już zgromadzisz wszystkie swoje połączenia w Cobooku, możesz z nich skorzystać równie szybko, jak wprowadziłeś je do programu. Bez względu na to, co robisz, Cobook jest dostępny za pośrednictwem globalnego skrótu klawiaturowego. Szybkie dotknięcie „Control + Shift + Spacja” wyświetli listę kontaktów i domyślnie ustawi kursor na pasku wyszukiwania, dzięki czemu będziesz mógł szybko przeglądać listę, aby znaleźć osobę, której szukasz.

Tagowanie

Aby lepiej uporządkować swoje kontakty, możesz skorzystać z systemu tagowania Cobooka. Aby z tego skorzystać, po prostu wejdź w tryb edycji, klikając ikonę ołówka, wybierz kontakt – lub wiele kontaktów, aby zgrupować więcej niż jedną osobę z konkretnym tagiem – i wybierz opcję dodania tagu. Będziesz wtedy mógł skorzystać z paska wyszukiwania i znaleźć osoby na podstawie przypisanego im tagu. Jest to nieskończenie przydatna funkcja, jeśli masz grupową wiadomość e-mail, którą chcesz wysłać do określonego podzbioru swojej bazy kontaktów.

Jeśli szukasz lepszego sposobu na zarządzanie połączeniami i utrzymywanie kontaktu, nie musisz szukać dalej niż Cobook. To potężne narzędzie zamknięte w małej aplikacji, która z przyjemnością czeka na pasku menu, abyś mógł z niego skorzystać. Są duże szanse, że nie będzie trzeba długo czekać, ponieważ jest to zdecydowanie jedna z tych aplikacji, które ułatwią Ci życie.

Współksiążka

Indeks
  1. Co to za rzecz?
  2. Konfiguracja
  3. Integracja z siecią społecznościową
  4. Polecenie skrótu
  5. Tagowanie

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up