Odzyskaj kontrolę nad swoimi kontaktami dzięki Cobookowi [Mac]

Wbudowana aplikacja Książka adresowa to standard zarządzania kontaktami na urządzeniach Apple. To nigdy wcześniej nie powstrzymywało zewnętrznych programistów od prób obalenia gigantów i nie jest to wyjątkiem. Chociaż istnieje wiele alternatyw, żadna nie zapewnia tak dużej wygody i możliwości kontroli jak Cobook. Jest to aplikacja bezkonkurencyjna, jeśli potrzebujesz ciągłej komunikacji z Kontaktami Google na komputerze Mac.

Indeks
  1. Co to za rzecz?
  2. Konfiguracja
  3. Integracja z siecią społecznościową
  4. Polecenie skrótu
  5. Tagowanie

Co to za rzecz?

Cobook sam siebie nazywa „inteligentną książką adresową”. Potwierdza to twierdzenie przy każdym użyciu. Ta mała aplikacja znajduje się na pasku menu i zapewnia łatwy dostęp do informacji kontaktowych. Przywołaj go jednym naciśnięciem klawisza skrótu, a Cobook pozwoli Ci szybko przeszukać morze towarzyszy i współpracowników, aby znaleźć osoby, których szukasz. Jest to bogate w funkcje narzędzie, które integruje także aktualizacje sieci społecznościowych, umożliwia grupowanie i organizowanie tagów oraz posiada przydatną funkcję synchronizacji, która pozwala zebrać kontakty z całego świata w jednym miejscu.

Konfiguracja

Przede wszystkim będziesz chciał pobrać i zainstalować aplikację. Po wykonaniu tego kluczowego kroku możesz rozpocząć importowanie kontaktów. Domyślnie Cobook przechwytuje Twoje istniejące wpisy z Książki adresowej. Jeśli chcesz pobrać swoje kontakty z innych usług, wystarczy kilka kliknięć. Cobook poprosi Cię o wykonanie tej czynności po pierwszej instalacji, ale możesz to również zrobić, klikając przycisk koła zębatego i otwierając Preferencje. Spowoduje to wyświetlenie listy lokalizacji, z których możesz następnie zaimportować kontakty, w tym Facebook, Twitter, LinkedIn, Kontakty Google, Google Voice i Xing. Korzystanie z tego jest tak proste, jak naciśnięcie przycisku „Połącz”, zalogowanie się na wybrane konto i pozwolenie Cobookowi robić to, co potrafi najlepiej – przybliżyć swoje kontakty o krok do siebie. Jeśli masz interesującą Cię osobę w więcej niż jednej z tych sieci, skorzystaj z funkcji scalania kontaktów. Jest to tak proste, jak kliknięcie i przeciągnięcie jednego kontaktu na drugi.

Integracja z siecią społecznościową

Importowanie kontaktów z sieci społecznościowych ma dodatkową zaletę, poza tym, że po prostu umieszcza je na pierwszym planie kontroli komunikacji. Po udzieleniu dostępu Cobook automatycznie obserwuje Twoje sieci i dostarcza aktualizacje informacji. Jeśli połączenie z LinkedIn zmieni pracę lub znajomy z Facebooka otrzyma nowy numer telefonu, zostanie to odzwierciedlone na jego liście w Cobooku. Zawiera informacje, których w przeciwnym razie musiałbyś szukać, takie jak urodziny i zdjęcia kontaktów.

Polecenie skrótu

Kiedy już zgromadzisz wszystkie swoje połączenia w Cobooku, możesz z nich skorzystać równie szybko, jak wprowadziłeś je do programu. Bez względu na to, co robisz, Cobook jest dostępny za pośrednictwem globalnego skrótu klawiaturowego. Szybkie dotknięcie „Control + Shift + Spacja” wyświetli listę kontaktów i domyślnie ustawi kursor na pasku wyszukiwania, dzięki czemu będziesz mógł szybko przeglądać listę, aby znaleźć osobę, której szukasz.

Tagowanie

Aby lepiej uporządkować swoje kontakty, możesz skorzystać z systemu tagowania Cobooka. Aby z tego skorzystać, po prostu wejdź w tryb edycji, klikając ikonę ołówka, wybierz kontakt – lub wiele kontaktów, aby zgrupować więcej niż jedną osobę z konkretnym tagiem – i wybierz opcję dodania tagu. Będziesz wtedy mógł skorzystać z paska wyszukiwania i znaleźć osoby na podstawie przypisanego im tagu. Jest to nieskończenie przydatna funkcja, jeśli masz grupową wiadomość e-mail, którą chcesz wysłać do określonego podzbioru swojej bazy kontaktów.

Jeśli szukasz lepszego sposobu na zarządzanie połączeniami i utrzymywanie kontaktu, nie musisz szukać dalej niż Cobook. To potężne narzędzie zamknięte w małej aplikacji, która z przyjemnością czeka na pasku menu, abyś mógł z niego skorzystać. Są duże szanse, że nie będzie trzeba długo czekać, ponieważ jest to zdecydowanie jedna z tych aplikacji, które ułatwią Ci życie.

Współksiążka

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up