Łatwe udostępnianie plików komputerom w tej samej sieci

Dzięki stabilnemu połączeniu internetowemu możesz łatwo udostępniać pliki innym osobom za pośrednictwem poczty elektronicznej, Dropbox lub dowolnej innej witryny oferującej usługi udostępniania plików. Co jednak zrobić, jeśli jesteś w sieci lokalnej i nie masz dostępu do Internetu lub po prostu chcesz szybko wysłać plik na inny komputer bez konieczności chodzenia do Internetu i z powrotem? W takiej sytuacji NitroShare jest rozwiązaniem dla Ciebie.

NitroShare to dobra aplikacja do udostępniania plików w sieci lokalnej, która działa ze wszystkimi popularnymi systemami operacyjnymi, w tym Windows, Mac i Linux.

Instalacja i konfiguracja

1. Przejdź do Launchpad NitroShare site i pobierz wersję dla swojego systemu operacyjnego i architektury.

2. Uruchom instalator na swoim komputerze. Po instalacji pojawi się pytanie, czy potrzebujesz pomocy w konfiguracji aplikacji.

3. W pierwszej części konfiguracji musisz nadać swojemu obecnemu komputerowi nazwę, aby inny komputer z uruchomionym NitroShare mógł Cię zidentyfikować.

4. Na koniec NitroShare przeskanuje twoją sieć w poszukiwaniu innych komputerów z uruchomionym NitroShare i doda ją do swojej listy. Proces zajmie sporo czasu.

To wszystko, jeśli chodzi o konfigurację. Jest to bardzo łatwe i prawie bez wysiłku.

Stosowanie

Po zainstalowaniu powinieneś zobaczyć widżet (znany również jako pole udostępniania) na pulpicie, który umożliwia przeciąganie i upuszczanie na niego plików (które chcesz udostępnić).

Domyślny sharebox jest uniwersalny i nie jest powiązany z żadnym komputerem. Jeśli jesteś podłączony do wielu innych komputerów, możesz utworzyć pole udostępniania dla każdego komputera, więc gdy przeciągniesz i upuścisz na niego plik, zostanie on skierowany bezpośrednio do tego komputera, zamiast pytać, do którego komputera chcesz wysłać plik.

Alternatywnie możesz także uzyskać dostęp do opcji „Wyślij plik do” z poziomu aplikacji, aby wysłać pliki na inny komputer.

Pamiętaj, że NitroShare umożliwia także przeciąganie i upuszczanie folderów z plikami do widżetu. Z poziomu aplikacji wystarczy wybrać opcję „Wyślij katalog do”.

Gdy udostępnisz plik, drugi komputer wyświetli powiadomienie z pytaniem, czy chcesz zaakceptować plik. Kliknij „Tak”.

Ustawienia

W sekcji Ustawienia możesz skonfigurować lokalizację przechowywania zaakceptowanych plików oraz możliwość ich kompresji i obliczenia sumy kontrolnej plików w celu sprawdzenia ich integralności.

Możesz także zmienić ustawienia powiadomień, aby powiadamiać Cię o otrzymaniu nowych plików lub wystąpieniu błędu. Na koniec, dla bezpieczeństwa, możesz skonfigurować go tak, aby automatycznie akceptował pliki, gdy pasują do określonego wyrażenia regularnego, lub zawsze wyświetlał monit przed zaakceptowaniem plików.

Wniosek

NitroShare to naprawdę przydatna aplikacja do udostępniania plików w sieci lokalnej. Jeśli znajdujesz się w ograniczonym środowisku z niewielkim lub żadnym połączeniem internetowym, lub masz wiele komputerów, każdy z innym systemem operacyjnym, wówczas NitroShare przydaje się do przesyłania plików/folderów przez sieć. Konfiguracja jest bardzo niewielka, a funkcja „przeciągnij i upuść” sprawia, że ​​jest bardzo łatwa w użyciu. Wypróbuj i daj nam znać, czy jest dla Ciebie przydatny.

Indeks
  1. Instalacja i konfiguracja
  2. Stosowanie
  3. Ustawienia
  4. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up