Jak ustawić uruchamianie aplikacji przy uruchomieniu [Mac]

Po uruchomieniu komputera Mac zwykle kilka aplikacji jest gotowych powitać Cię zaraz po ponadczasowej melodii startowej. Niestety, niektóre z tych aplikacji są bardziej podekscytowane widokiem Ciebie niż Ty ich. Z drugiej strony jest wiele aplikacji, które chciałbyś mieć dostępnych od razu po uruchomieniu, zamiast przekopywać się przez folder Aplikacje, aby je uruchomić.

Jeśli zauważysz, że Twoje sesje rozpoczynają się nieco wolno, jest to prawdopodobnie spowodowane dużą liczbą aplikacji, które są gotowe i czekają, aby od razu przyciągnąć Twoją uwagę. Aplikacje te nazywane są „elementami logowania” i informują o swojej obecności, gdy tylko się zalogujesz. Niektóre aplikacje to mile widziane dodatki do tej listy – wszystko, czego regularnie używasz. Na przykład większość mojej pracy odbywa się w TextEdit i DropBox, więc lubię mieć te aplikacje natychmiast dostępne dla mojej osobistej wygody. Z drugiej strony Skype lubi być dostępny przy uruchomieniu i rzadko go używam. Aby to naprawić i skonfigurować logowanie dla bardziej spersonalizowanej konstrukcji, będziemy musieli zagłębić się w Preferencje systemowe.

Dotarcie do elementów logowania

Otwórz Preferencje systemowe za pośrednictwem menu Apple, Findera lub folderu Aplikacje – w dowolny sposób.

Po otwarciu Preferencji systemowych spójrz w dół do kategorii System i wybierz Konta (mogą być również oznaczone jako Użytkownicy i Grupy).

W tym panelu domyślnie znajduje się zakładka Hasło. Upewnij się, że wybrałeś konto, które chcesz zmodyfikować.

Kliknij ikonę kłódki w lewym dolnym rogu. Po wyświetleniu monitu potwierdź swoje hasło. Umożliwi to dokonanie zmian w ustawieniach.

Przejdź do menu Elementy logowania.

Usuwanie elementów logowania

Istnieje lista aplikacji, które aktualnie otwierają się zaraz po zalogowaniu. Aby usunąć aplikację, po prostu zaznacz daną aplikację i naciśnij przycisk „-” (minus). Spowoduje to usunięcie aplikacji lub elementu z listy, a następnie z kolejki rzeczy do zrobienia przy uruchomieniu.

Dodawanie elementów logowania

Jeśli jesteś bardziej zainteresowany dodaniem aplikacji, zacznij od naciśnięcia przycisku „+” (plus). Spowoduje to wyświetlenie menu Findera, w którym możesz znaleźć aplikację, którą chcesz uruchomić przy uruchomieniu. Wybierz go i naciśnij przycisk „dodaj”. Można to również zrobić za pomocą dokumentów, akcji AppleScript i Automatora. Cokolwiek wybierzesz, zostanie teraz uruchomione po zalogowaniu się na Twoje konto.

Ukrywanie elementów logowania

Jeśli chcesz, aby aplikacja uruchamiała się po zalogowaniu, ale chcesz, aby była ukryta, po prostu zaznacz pole wyboru „Ukryj” w menu Elementy logowania. Spowoduje to uruchomienie wybranej aplikacji lub działania, ale nie będzie ona widoczna na ekranie podczas uruchamiania. Spowoduje to udostępnienie aplikacji, ale zapobiegnie wszelkim bałaganom wizualnym, jakie mogą się pojawić.

Jest to świetny sposób na uporządkowanie i przyspieszenie uruchamiania, ponieważ niektóre zainstalowane aplikacje dokładają szczególnych starań, aby zwrócić Twoją uwagę, domyślnie uruchamiając się przy logowaniu. Zoptymalizuje również Twoje doświadczenie, zapewniając natychmiastowy dostęp do rzeczy, których potrzebujesz. Zaoszczędzone sekundy szybko się sumują, zwłaszcza gdy skracasz czas potrzebny na uruchomienie komputera i znalezienie aplikacji, które naprawdę chcesz mieć pod ręką.

Indeks
  1. Dotarcie do elementów logowania
    1. Usuwanie elementów logowania
    2. Dodawanie elementów logowania
    3. Ukrywanie elementów logowania

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up