Jak utworzyć pusty obraz dysku na komputerze Mac

Indeks
  1. Tworzenie pustego obrazu dysku
  2. Wniosek

Obraz dysku to pojemnik, w którym możesz umieścić swoje pliki i foldery. Możesz przechowywać dowolne pliki w obrazie dysku, a także zaszyfrować obraz dysku, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi do plików, a nawet nagrać obraz dysku na płytę CD /PŁYTA DVD.

W systemie Mac OS X po dwukrotnym kliknięciu obrazu dysku, zamiast uruchamiać się jak aplikacja, jest on montowany na komputerze jako wolumin i można uzyskać do niego dostęp tak, jakbyś korzystał z zewnętrznego dysku twardego. Ta funkcja odróżnia go od innych typów plików.

Jeśli chcesz utworzyć obraz dysku do przechowywania plików, możesz utworzyć pusty obraz. Utworzenie pustego obrazu dysku na komputerze Mac nie wymaga wysiłku, a poniższy przewodnik powinien pomóc w jego utworzeniu.

Tworzenie pustego obrazu dysku

Aby utworzyć obraz dysku, potrzebujesz jedynie dostępu do „Narzędzia dyskowego” na komputerze Mac.

1. Kliknij Launchpad w stacji dokującej. Wyszukaj i kliknij „Narzędzie dyskowe”.

2. Po uruchomieniu narzędzia kliknij menu „Plik”, a następnie „Nowy obraz”, a następnie wybierz „Pusty obraz…”

3. Powinno pojawić się okno dialogowe z prośbą o podanie szczegółów obrazu dysku. Wprowadź następujące informacje:

Zapisz jako - Wprowadź nazwę obrazu dysku. Może to być dowolne, wybrane przez Ciebie imię.

Tagi - Jeśli chcesz, przypisz znaczniki do obrazu dysku. Jest to jednak całkowicie opcjonalne.

Gdzie - Określ lokalizację, w której chcesz zapisać obraz dysku.

Nazwa - Wprowadź nazwę, która pojawi się w Finderze po zamontowaniu obrazu dysku. Ponownie może to być wybrane przez Ciebie imię.

Rozmiar - Określ rozmiar obrazu dysku. Upewnij się, że wprowadziłeś wartość i jednostkę (200 jest nieprawidłowe; 200 MB jest prawidłowe).

Format - Wprowadź format pliku obrazu dysku. Jeśli zamierzasz używać obrazu dysku na komputerze z systemem Windows, wybierz opcję MS-DOS (FAT) lub ExFAT. Pozostałe dwa formaty nie będą działać w systemie Windows. W przypadku komputera Mac po prostu wybierz dowolny format i będzie działać.

Szyfrowanie - Określ tutaj typ szyfrowania, jeśli chcesz, aby zawartość dysku była szyfrowana. Wybierz opcję „brak”, jeśli nie chcesz, aby Twoje pliki były szyfrowane.

Partycje - Wybierz tutaj typ partycji. Jeśli nie jesteś pewien, wybierz opcję „Brak mapy partycji”.

Format obrazu - Pozwala wybrać format obrazu dysku. W przypadku pustego obrazu dysku, który będzie używany do przechowywania plików, „obraz dysku do odczytu/zapisu” powinien być dobry.

Po wprowadzeniu wszystkich szczegółów kliknij przycisk „Zapisz”.

4. Utworzenie obrazu na komputerze Mac powinno zająć kilka sekund. Po utworzeniu obrazu zobaczysz następujący komunikat i musisz kliknąć „Gotowe”, aby przejść dalej.

5. Obraz dysku został utworzony i zamontowany na komputerze Mac, abyś mógł skopiować na niego pliki. Możesz po prostu przeciągnąć i upuścić pliki na obraz dysku, a zostaną one dodane.

Po zakończeniu dodawania plików możesz wysunąć obraz, klikając ikonę wysuwania obok nazwy obrazu w Finderze. W razie potrzeby możesz ponownie otworzyć obraz, klikając go dwukrotnie.

Wniosek

Jeśli chcesz utworzyć obraz dysku na komputerze Mac w celu przechowywania plików, powyższy przewodnik pomoże Ci utworzyć pusty obraz, który można następnie czytać i zapisywać, aby móc dodawać i usuwać pliki.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up