Przegląd wydarzenia dotyczącego iPada Mini: co ogłoszono?

Podczas dzisiejszego wydarzenia Apple ogłosili nowe aktualizacje modelu iPada i wielu modeli komputerów Mac. Główny nacisk położony jest oczywiście na iPada Mini. iPad Mini jest postrzegany przez wielu obserwatorów jako świetny krok Apple w kierunku wreszcie posiadania niedrogich tabletów dla klientów indywidualnych. Chociaż Apple nie stroniło od konkurentów w dziedzinie tabletów, wręcz wyraźnie wspominając o nich i porównując je podczas dzisiejszego wydarzenia, było całkiem oczywiste, że Apple miał swój własny styl w tej aktualizacji iPada. Jeżeli przegapiliście wydarzenie, poniżej znajdziecie jego podsumowanie.

Co ogłoszono?

Wydarzenie obejmowało kilka ogłoszeń. Główną zapowiedzią była premiera iPada Mini. Stosunkowo niższa cena, niewielki rozmiar i jakość sprawiają, że niektórzy nazywają iPada Mini zabójcą Androida. Kolejną pozycją na liście był MacBook Pro. Laptop ma teraz znacznie cieńszą obudowę i oszałamiający wyświetlacz Retina. Następnie zapowiedziano skandalicznie cienki iMaca i małą, żmudną wzmiankę o zmianach w Mac Mini.

iPad Mini: zabójca Androida?

Mimo że iPad Mini był jednym z ostatnich urządzeń zaprezentowanych na wydarzeniu, przez cały czas trwania wydarzenia towarzyszył on uczestnikom. iPad Mini, cieńszy i oczywiście mniejszy, waży około 0,68 funta i ma grubość około 7,2 mm. Dostępny w czerni i bieli iPad Mini został opisany jako „lekki jak kartka papieru”.

iPad Mini ma rozdzielczość ekranu porównywalną z iPadem 2 (1024 x 768, 163 ppi, bez wyświetlacza Retina). iPad Mini ma baterię wystarczającą na 10 godzin i jest wyposażony w nowe standardowe złącze Apple – Lightning. Mini zawiera tylną kamerę 5 MP, kamerę HD FaceTime i procesor A5.

iPad Mini będzie dostępny w cenie 329 dolarów za wersję z 16 GB pamięci Wi-Fi i 459 dolarów za wersję WiFi+Cellular. iPad Mini 32 GB z obsługą Wi-Fi będzie dostępny w sprzedaży za 429 dolarów, a iPad 64 GB za 529 dolarów. Z Wi-Fi+Cellular iPad Mini 32 GB będzie kosztować 559 dolarów, a 64 GB kosztuje 649 dolarów. Zamówienia w przedsprzedaży będą możliwe w piątek, zamówienia obejmujące wyłącznie Wi-Fi zostaną wysłane 2 listopada.

Choć może się to wydawać dobre, wypada blado w porównaniu do swojego najbliższego konkurenta – Nexusa 7. Nexus 7 ma ekran o rozdzielczości 1280x800, 216 ppi, czterordzeniowy procesor i jest tańszy. W tej chwili jest to coś w rodzaju zmniejszonej wersji iPada 2 i nie zdziwię się, jeśli Apple wypuści w przyszłym roku nowszą wersję, będącą po prostu mniejszą wersją nowego iPada (czyli iPada 3). Bez wątpienia iPad Mini nadal będzie sprzedawał się jak ciepłe bułeczki.

iPad czwartej generacji

Nowy iPad również przyniósł kilka drobnych aktualizacji. Zamiast nazywać się „Nowym iPadem”, poprzednik nosi teraz nazwę „iPad z wyświetlaczem Retina” (lub iPad 4. generacji). iPad z wyświetlaczem Retina zawiera nowy układ A6X, baterię wystarczającą na 10 godzin i jest dostępny w tych samych kolorach. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, niewiele się zmieniło.

iPad z wyświetlaczem Retina będzie sprzedawany w cenach odpowiednio 499, 599 i 699 dolarów odpowiednio za modele 16 GB, 32 GB i 64 GB z obsługą Wi-Fi. Sprzedaż detaliczna sieci Wi-Fi-Cell kosztuje 629 USD, 729 USD i 829 USD odpowiednio za modele 16 GB, 32 GB i 64 GB. iPad 2 jest nadal dostępny, ale tylko z 16 GB pamięci, w cenie 399 dolarów za samo Wi-Fi i 529 dolarów za Wi-Fi+komórkowe.

Czy czujesz, że Twój nowy iPad nie jest już nowy w niecały rok?

MacBook Pro z wyświetlaczem Retina

Najlepiej sprzedający się model komputera Mac, MacBook Pro, otrzymuje teraz własną aktualizację. Cieńszy o 0,75 cala i ważący 3,5 funta notebook zapewnia redukcję odblasków o prawie 75%, ekran o ponad czterech milionach pikseli, kamerę HD FaceTime, głośniki stereo i podwójny mikrofon w całym notebooku. MacBook Pro jest dostępny z procesorem Intel Core i5 i i7, standardową pamięcią RAM 8 GB i możliwością zapisania do 268 GB pamięci flash SSD.

Wersja standardowa ze 128 GB pamięci flash i procesorem 2,5 GHz jest dostępna w cenie 1699 dolarów za model 13-calowy i 2199 dolarów za model 15-calowy. MacBook Pro jest dostępny do wysyłki już dziś.

Mac Mini: małe aktualizacje

Mac Mini był komputerem stacjonarnym (bez ekranu), który nie wzbudził większego entuzjazmu. Jednakże trzeba było ogłosić aktualizacje, a uczestnicy po pośpiesznym podsumowaniu mogli stwierdzić, że miało to raczej charakter administracyjny niż rewolucyjny.

Mac Mini zawierał wewnętrzne aktualizacje, w tym możliwość zapisywania na dysku twardym do 1 TB pamięci i do 256 GB na dysku SSD. Mac Mini może obsługiwać do 16 GB pamięci RAM. Dostępny dzisiaj, ulepszony Mac Mini będzie dostępny z częstotliwością 2,5 GHz, 4 GB pamięci RAM i 500 GB na dysku twardym za 599 dolarów.

Model serwerowy z procesorem 2,3 GHz, 4 GB pamięci RAM i 2 dyskami twardymi o pojemności 1 TB jest dostępny w cenie 999 dolarów. Podstawowym modelem komputerów stacjonarnych jest oczywiście Mac Mini.

Apple iMac: teraz cienki jak brzytwa

Nieoczekiwaną zapowiedzią dnia jest nowy iMac, który jest skandalicznie cienki. Dzięki cienkim krawędziom nowy iMac ma grubość 5 mm. 21,5-calowy iMac za 1299 dolarów będzie dostępny w listopadzie i 27-calowy iMac za 1799 dolarów będzie dostępny w grudniu. Obydwa są wyposażone w całkowicie laminowane wyświetlacze, które mają na celu redukcję odblasków.

Komputer iMac obsługuje do 3 TB pamięci, gniazdo kart SD, 4 porty USB 3 i procesor Intel Core i5 lub i7 do wyboru. Komputer iMac jest także wyposażony w nową technologię napędu znaną jako Fusion Drive. Zamiast mieć oddzielne gniazdo na dysk SSD i dysk twardy, przetwarzając je z różnymi prędkościami i zużywając więcej energii, dysk Fusion Drive wykorzystuje dysk twardy (HDD) do zapisywania dokumentów i innych plików, które są zbyt ważne, aby je stracić, a dysk SSD jest używany do przechowywania aplikacji które są najczęściej używane.

Fusion Drive pozwala zaoszczędzić do 128 GB w gnieździe dysku twardego i do wyboru 1 TB lub 3 TB na dysku SSD. Przekłada się to na szybsze przetwarzanie i odczyt danych przy mniejszym zużyciu energii.

(zdjęcia pochodzą ze strony http://www.apple.com/)

Indeks
  1. Co ogłoszono?
  2. iPad Mini: zabójca Androida?
  3. iPad czwartej generacji
  4. MacBook Pro z wyświetlaczem Retina
  5. Mac Mini: małe aktualizacje
  6. Apple iMac: teraz cienki jak brzytwa

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up