Przeglądaj i porównuj aplikacje w prosty sposób w przeglądarce

Co tydzień przeglądam Apple iTunes Store w poszukiwaniu nowych aplikacji na iPhone'a i iPada. Przeszukam także Mac App Store w poszukiwaniu nowego oprogramowania. Niektóre aplikacje, takie jak OmniFocus, stają się stałą częścią mojej codziennej kolekcji aplikacji. Zwykle jednak aplikacje instalowane na moich urządzeniach są usuwane w ciągu pierwszych kilku tygodni, a niektóre tego samego dnia. Wracam więc do przeglądania tej jednej aplikacji, bez której zastanawiam się, jak sobie radziłem.

I w tym tkwi problem: przeglądanie staje się mniej przyjazne dla użytkownika z każdą aktualizacją iOS. Załóżmy na przykład, że szukasz aplikacji hotelowych. Wpisanie „hotele” w pasku wyszukiwania iTunes w systemie iOS 6 spowoduje wyświetlenie wyników pojedynczo. Chociaż możesz przeglądać listę wyników, przesuwając od prawej do lewej, lista aplikacji najczęściej spotykanych dla wyszukiwanego hasła nie jest wyświetlana na jednym ekranie, jak miało to miejsce w przypadku systemu iOS 5. Podobała mi się możliwość szybkiego przeskanowania kilku aplikacji wraz z jednocześnie odpowiednią cenę i ocenę.

To jest powód, dla którego wolę przeglądać aplikacje na moim MacBooku. W połączeniu z przeglądarką porównywanie wielu aplikacji na raz to bułka z masłem.

Notatka: Chciałbym dodać, że używam systemu OS X Mountain Lion; Nie jestem pewien, czy poniższa wskazówka będzie działać w poprzednich wersjach OS X.

Kontynuując ten sam przykład, wyszukiwanie hoteli za pomocą iTunes na komputerze Mac daje ponad 100 wyników. Jasne, możesz porównać kilka aplikacji, wybierając pojedynczo i wracając do ekranu wyników, ale tutaj jest łatwiejszy sposób.

Przeciągnij ikonę aplikacji do wybranej przeglądarki. W tym przykładzie użyję przeglądarki Chrome, ale wystarczy każda przeglądarka. Na ekranie pojawią się szczegóły aplikacji bezpośrednio ze sklepu iTunes Store. To samo osiągasz, przeciągając aplikacje ze sklepu Mac App Store.

Jeśli chcesz porównać kilka aplikacji na raz, przeciągnij każdą aplikację do ikony przeglądarki na pasku zadań, a szczegóły aplikacji pojawią się na poszczególnych kartach.

Korzystanie z przeglądarki umożliwi Ci przełączanie pomiędzy aplikacjami i ułatwi proces wyboru. Możesz wybrać odpowiedni przycisk „Wyświetl w iTunes” dla wybranej aplikacji.

Można także przeglądać i wyszukiwać aplikacje na komputerze Mac bez otwierania iTunes. Korzystając z Google, wpisz następujące wyszukiwane hasło: „site słów kluczowych:itunes.apple.com”.

Pomocne byłoby również dodanie kodu kraju do wyszukiwanego hasła, aby ograniczyć wyniki do dostępnych aplikacji. Jeśli więc szukasz aplikacji do joggingu i mieszkasz w USA, wpisz: „witryna do joggingu:itunes.apple.com/us”.

Jeśli korzystasz z aplikacji wyszukujących na komputerze Mac, takich jak Alfred lub LaunchBar, możesz dodać niestandardowe wyszukiwanie w sklepie iTunes, używając następującego terminu:

http://www.google.com/search?q={query}%20site:itunes.apple.com/us/

Te wskazówki nie są dla wszystkich – nie ma nic złego w przeglądaniu aplikacji pojedynczo i wyszukiwaniu za pomocą interfejsu iTunes. Jeśli jednak chcesz mieć większą elastyczność w porównywaniu interesujących Cię aplikacji, zrób to za pomocą przeglądarki.

Indeks

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up