Automatycznie zamykaj lub ukrywaj aplikacje po pewnym czasie na komputerze Mac

Indeks
  1. Automatyczne zamykanie lub ukrywanie aplikacji po braku aktywności
  2. Wniosek

Otwórz aplikację na komputerze Mac, używaj jej przez jakiś czas, a następnie otwórz inną aplikację i użyj jej, a następnie zapomnij zamknąć pierwszą aplikację. Zdarza się to każdemu z nas, kto pracuje z wieloma aplikacjami, i zauważysz to, gdy bateria Twojego Maca zacznie bardzo szybko się rozładowywać.

Podczas gdy niektórzy ludzie zapominają zamknąć aplikację po jej użyciu, inni świadomie pozostawiają aplikację otwartą, aby rzucić na nią okiem podczas wykonywania innych zadań. Zwykle dotyczy to aplikacji społecznościowych, które uczyniły z nas swoich niewolników. Dla użytkowników komputerów Mac dostępne jest teraz narzędzie, które automatycznie zamyka lub ukrywa aplikację po pewnym okresie bezczynności.

Quitter, jak sama nazwa wskazuje, pomaga zamknąć aplikacje na komputerze Mac, które są otwarte od jakiegoś czasu, ale nie są używane. W ten sposób będziesz mieć otwarte tylko te aplikacje, z których naprawdę korzystasz, a pozostałe pozostaną zamknięte.

Automatyczne zamykanie lub ukrywanie aplikacji po braku aktywności

1. Udaj się do Niewytrwały człowiek stronę aplikacji i pobierz aplikację na komputer Mac. Kliknij dwukrotnie archiwum, aby wyodrębnić rzeczywisty plik aplikacji, a następnie kliknij dwukrotnie plik aplikacji, aby go uruchomić.

Otrzymasz pytanie, czy naprawdę chcesz otworzyć aplikację. Kliknij „Otwórz”. Później pozwól aplikacji zostać przeniesiona do folderu Aplikacje, klikając „Przenieś do folderu aplikacji” w monicie na ekranie.

2. Aplikacja znajduje się na pasku menu na komputerze Mac i należy kliknąć jej ikonę, aby rozwinąć menu. Po kliknięciu powinieneś zobaczyć kilka opcji do wyboru.

Ponieważ dopiero zacząłeś korzystać z aplikacji, w Quitterze nie będzie żadnych aplikacji, które mają zostać zamknięte po określonym czasie. Aby dodać nową aplikację, kliknij ikonę Quitter na pasku menu i wybierz opcję „Edytuj reguły…”

3. Pojawi się okno dialogowe, w którym możesz dodać aplikacje, które chcesz zamknąć po określonym czasie. Kliknij znak „+” (plus) na dole, aby dodać nową aplikację.

4. Przejdź do folderu Aplikacje, wybierz aplikację i kliknij „Dodaj aplikację”, aby dodać tę aplikację do Quitter.

5. Po dodaniu aplikacji do Quittera powinny być widoczne jej opcje. Opcje te obejmują akcję, która zostanie wykonana w aplikacji oraz czas bezczynności, w którym akcja powinna zostać wykonana.

Możesz zamknąć lub ukryć aplikację, a następnie ustawić czas w minutach w poniższym polu wprowadzania. Zdecydowałem się zamknąć aplikację Firefox, jeśli była ona nieaktywna przez dziesięć minut i oto jak wygląda moja konfiguracja:

Jeśli kiedykolwiek zechcesz, aby aplikacja pozostała otwarta niezależnie od czasu, przez jaki była nieaktywna, możesz usunąć ją z Quittera, klikając nazwę aplikacji, a następnie klikając znak minus.

Wniosek

Jeśli zdarzy Ci się uruchomić na Macu wiele aplikacji, ale zapomnisz je zamknąć, bo inna aplikacja Cię zajmuje, możesz skorzystać z powyższego przewodnika, który pomoże Ci zamknąć nieaktywne aplikacje.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up