6 sposobów na zamknięcie aplikacji na komputerze Mac

Indeks
  1. 3. Korzystanie z klawisza skrótu
  2. 5. Korzystanie z Monitora aktywności
  3. 6. Korzystanie z polecenia terminala
  4. Wniosek

Zamykanie aplikacji w systemie Windows jest łatwiejsze niż na komputerze Mac. W systemie Windows wystarczy kliknąć czerwony znak X. Ale na komputerze Mac czerwony przycisk zamyka tylko okno aplikacji. Musisz ręcznie zamknąć aplikację. Istnieje wiele sposobów zamykania aplikacji na komputerze Mac, więc jeśli nie czujesz się komfortowo w jednym ze sposobów, możesz skorzystać z innego.

Oto sześć sposobów na zamknięcie aplikacji na komputerze Mac.

Notatka: Opuszczę aplikację Zdjęcia, stosując następujące metody.

Ten jest dość powszechny i ​​prawdopodobnie go teraz używasz.

Prawie każda aplikacja na komputerze Mac ma menu na pasku menu (na górze ekranu), za pomocą którego możesz sterować różnymi funkcjami aplikacji. Na tym pasku menu znajduje się opcja oznaczona jako nazwa aplikacji. Na przykład, jeśli otworzyłeś aplikację Zdjęcia, powinieneś zobaczyć menu „Zdjęcia” obok logo Apple na pasku menu.

Kliknięcie tego menu i wybranie opcji „Zakończ” umożliwia wyjście z tej aplikacji. To takie proste.

Gdy uruchomisz aplikację na komputerze Mac, pojawi się ona w Docku na dole ekranu. Możesz także zamknąć aplikację, wybierając odpowiednią opcję.

Po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację, którą chcesz zamknąć w Docku, wybierz opcję „Zakończ”, a aplikacja zostanie zamknięta.

3. Korzystanie z klawisza skrótu

Mac udostępnia także klawisz skrótu umożliwiający zamknięcie aplikacji na komputerze Mac. Najpierw upewnij się, że znajdujesz się w aplikacji, z której chcesz wyjść.

Następnie naciśnij klawisz skrótu „Command + Q”, a aplikacja zostanie zamknięta. Jest to najszybszy sposób na zamknięcie aplikacji, ponieważ wystarczy nacisnąć tylko dwa przyciski.

Niektóre aplikacje znajdują się tylko na pasku menu i nie pojawiają się nigdzie indziej, tak jak zwykłe aplikacje. W przypadku tych aplikacji należy je wybrać z paska menu i kliknąć odpowiednią opcję, aby je zamknąć.

W powyższym przykładzie zamknąłem aplikację o nazwie Skitch z paska menu, klikając ją na pasku menu i wybierając opcję „Zakończ Skitch”. Możesz to zrobić ze wszystkimi swoimi aplikacjami.

5. Korzystanie z Monitora aktywności

Monitor aktywności śledzi wszystkie działania i zasoby używane na Twoim komputerze. Dostarcza różnych informacji o aplikacjach działających na komputerze Mac, ale oferuje także opcję zamknięcia aplikacji.

Uruchom Monitor aktywności na komputerze Mac, kliknij dwukrotnie aplikację, którą chcesz zamknąć, kliknij przycisk „Zakończ” na ekranie, a następnie ponownie kliknij „Zakończ”.

6. Korzystanie z polecenia terminala

Jeśli chcesz użyć polecenia do zamknięcia aplikacji, możesz to zrobić za pomocą wbudowanej aplikacji Terminal na komputerze Mac.

Uruchom Terminal na komputerze Mac, wpisz następujące polecenie, zastępując NAZWĘ APLIKACJI nazwą aplikacji i naciśnij Enter.

osascript -e 'zamknij aplikację "NAZWA-APP"''‘

Po wykonaniu powyższego polecenia aplikacja zostanie zamknięta.

Wniosek

Oto sześć sposobów na zamknięcie aplikacji na komputerze Mac. Daj nam znać, która metoda okazała się dla Ciebie najwygodniejsza.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up