Jak wyświetlać tylko nieprzeczytane wiadomości e-mail w aplikacji Poczta na komputerze Mac

Indeks
  1. Wyświetlanie tylko nieprzeczytanych wiadomości e-mail w aplikacji Poczta
  2. Wniosek

Porządkowanie e-maili zawsze było dla wielu z nas trudnym zadaniem, ponieważ skrzynka odbiorcza była zaśmiecona e-mailami, które otrzymujesz każdego dnia. Jednym ze sposobów uporządkowania tych e-maili jest ręczne umieszczenie ich w odpowiednich folderach lub tagach, aby można było je łatwo znaleźć i zarządzać nimi, ale to ręczne zadanie zajmuje dużo czasu.

Opracowano wiele aplikacji i narzędzi, które pomogą Ci uporządkować e-maile, dzięki czemu skrzynka odbiorcza nie będzie wyglądać na zaśmieconą. Jedną z nich jest funkcja Inteligentna skrzynka pocztowa dostępna w aplikacji Mail na komputerze Mac. Ta funkcja umożliwia tworzenie inteligentnych skrzynek pocztowych zawierających wyłącznie wiadomości e-mail, które przejdą przez ustawione przez Ciebie kryteria filtrowania.

Możesz utworzyć inteligentną skrzynkę pocztową dla tylko nieprzeczytanych e-maili, dzięki czemu wszystkie nieprzeczytane e-maile będą znajdować się w osobnej skrzynce pocztowej, z której będziesz mógł nad nimi pracować.

Oto jak utworzyć inteligentną skrzynkę pocztową dla nieprzeczytanych wiadomości e-mail.

Wyświetlanie tylko nieprzeczytanych wiadomości e-mail w aplikacji Poczta

Aby wykonać to zadanie, potrzebujesz jedynie dostępu do aplikacji Mail na komputerze Mac. Nie potrzebujesz aplikacji innej firmy.

1. Uruchom aplikację Poczta.

2. Po uruchomieniu aplikacji Mail kliknij menu „Skrzynka pocztowa” u góry i wybierz opcję „Nowa inteligentna skrzynka pocztowa”.

3. Powinno zostać otwarte okno dialogowe Nowa inteligentna skrzynka pocztowa, w którym możesz wprowadzić kryteria filtrowania.

W polu nazwy możesz wpisać nazwę pasującą do inteligentnej skrzynki pocztowej. Na przykład, ponieważ tworzysz skrzynkę pocztową zawierającą tylko nieprzeczytane e-maile, możesz wpisać nazwę „Tylko nieprzeczytane e-maile”.

W rozwijanym menu poniżej wybierz opcję „Wiadomość jest nieprzeczytana”. Spowoduje to jedynie dodanie nieprzeczytanych e-maili do inteligentnej skrzynki pocztowej, pozostawiając wszystkie inne e-maile na boku.

Kliknij przycisk „OK”, aby utworzyć nową inteligentną skrzynkę pocztową.

4. Teraz wróć do głównego ekranu aplikacji Mail, a na liście powinna pojawić się nowo utworzona inteligentna skrzynka pocztowa. Kliknij na to, a powinieneś zobaczyć wszystkie nieprzeczytane e-maile.

5. Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał usunąć skrzynkę pocztową, możesz kliknąć ją prawym przyciskiem myszy i wybrać „Usuń skrzynkę pocztową…”

Możesz teraz otworzyć tę skrzynkę pocztową, przeglądać wiadomości e-mail, a po ich przeczytaniu zostaną usunięte ze skrzynki pocztowej. Będą one jednak nadal wyświetlane w Twojej zwykłej skrzynce odbiorczej.

Wniosek

Jeśli chcesz, aby nieprzeczytane e-maile pojawiały się osobno w aplikacji Mail na komputerze Mac, możesz skorzystać z funkcji Inteligentnej skrzynki pocztowej, jak opisano powyżej.

Daj nam znać, czy pomogło Ci to uporządkować e-maile!

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up