Jak włączyć natywne powiadomienia Chrome na komputerze Mac

Firma Google próbowała przenieść natywną funkcję powiadomień do swojej wersji przeglądarki Chrome na komputery Mac i teraz możesz włączyć tę funkcję. Chociaż ta funkcja nie jest domyślnie włączona, możesz ją włączyć, używając flagi Chrome w przeglądarce.

Ponieważ Chrome przez cały czas wysyłał Ci powiadomienia we własnym środowisku, miał pewne ograniczenia. Na przykład nie może wysłać Ci powiadomienia, gdy przeglądarka nie jest uruchomiona. Ponadto nie widać powiadomień Chrome w Centrum powiadomień, w którym znajdują się wszystkie inne powiadomienia.

Powiadomienia te również nie są zgodne z zasadami „Nie przeszkadzać”, dlatego otrzymasz powiadomienie nawet wtedy, gdy włączysz opcję „Nie przeszkadzać”.

Notatka: mamy przewodnik, jak wyłączyć wszystkie alerty na komputerze Mac.

Dzięki natywnym powiadomieniom wszystkie powiadomienia Chrome mogą być zgodne ze standardowymi regułami powiadomień ustawionymi przez system operacyjny.

Włączanie natywnych powiadomień Chrome

Jak powiedziałem wcześniej, wystarczy włączyć flagę w przeglądarce, a funkcja zostanie włączona.

1. Uruchom przeglądarkę Chrome na komputerze Mac.

2. Wpisz poniższy adres w pasku adresu przeglądarki i naciśnij Enter.

chrome://flags/#enable-native-notifications

3. Na następnym ekranie powinna pojawić się u góry opcja „Włącz powiadomienia natywne”. Tutaj musisz kliknąć link „Włącz”.

4. Aby zmiany zaczęły obowiązywać, konieczne będzie ponowne uruchomienie przeglądarki Chrome. Aby to zrobić, kliknij przycisk „Uruchom ponownie teraz” u dołu strony, a Chrome uruchomi się ponownie. Przed zamknięciem przeglądarki pamiętaj o zapisaniu ważnej pracy.

5. Po ponownym uruchomieniu Chrome powinien natywnie wysyłać wszystkie powiadomienia. Zobaczysz powiadomienia pojawiające się obok powiadomień z innych aplikacji.

Aby przetestować tę funkcję, przejdź do witryny Web Push, gdzie możesz wysłać powiadomienie testowe do przeglądarki Chrome.

Gdy już znajdziesz się na stronie, w pierwszym polu wpisz treść powiadomienia, a w drugim adres URL, a następnie kliknij „Wyślij mi powiadomienie!” Na komputerze Mac powinno pojawić się powiadomienie. Ale tym razem natywnie!

6. Oto jak wygląda natywne powiadomienie z Chrome.

Jak widać, powiadomienie dotarło natywnie i można nim sterować tak samo, jak każdym innym powiadomieniem na komputerze Mac. Powinien także przestrzegać zasad „nie przeszkadzać”, aby nie rozpraszać Cię podczas pracy.

Jeśli z jakiegoś powodu zmienisz zdanie i chcesz wrócić do pierwotnego stanu, możesz po prostu przejść do strony z flagami i kliknąć link „Wyłącz” dla tej funkcji, a wtedy zaczniesz pobierać przeglądarkę Chrome powiadomienia w środowisku przeglądarki, a nie natywnie.

Wniosek

Jeśli wolisz, aby przeglądarka Chrome wysyłała Ci powiadomienia natywnie i nie korzystała z własnego interfejsu, powyższy przewodnik powinien pomóc Ci włączyć funkcję natywnych powiadomień w przeglądarce Chrome na komputerze Mac.

Daj nam znać, jeśli poprawiło to Twoje doświadczenie z Chrome!

Indeks
  1. Włączanie natywnych powiadomień Chrome
  2. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up