Najlepsza aplikacja do przechwytywania obrazu i wideo na komputerze Mac

Indeks
  1. Nagrywanie ekranu i edycja wideo
  2. Przechwytywanie ekranu i stron internetowych z edycją obrazu
  3. Menedżer plików i udostępnianie plików

Jeśli obraz odmalowuje tysiąc słów, to ile słów odmaluje wideo? Chociaż nikt nie może dać Ci ostatecznej odpowiedzi, jedno jest pewne: w epoce informacji używanie samych słów do opowiadania historii nie wystarczy. Aby stanąć na równi ze wszystkimi innymi, musisz połączyć słowa z obrazami i filmami w swoich narracjach.

Aby Ci w tym pomóc, będziesz potrzebować dobrej aplikacji do screencastingu, która nie tylko przechwyci obraz lub film z Twojego ekranu, ale także pomoże Ci nimi zarządzać. Jedną z takich aplikacji jest Capto (29,99 USD – dostępna bezpłatna wersja próbna), aplikacja do przechwytywania ekranu firmy Global Delight i następczyni popularnej Voila. Chociaż nie jest darmowy, Capto jest jedną z najlepszych dostępnych alternatyw, kosztującą ułamek ceny konkurencji. Zagłębmy się nieco w aplikację.

Nagrywanie ekranu i edycja wideo

Jedną z podstawowych funkcji Capto jest nagrywanie ekranu i edycja wideo. Aplikacja może rejestrować wszystkie działania, które mają miejsce na całym ekranie lub jego części. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz zrobić tutorial, jak zrobić coś na swoim komputerze. Wideo możesz także nagrywać za pomocą wbudowanej kamery FaceTime.

Jeśli chcesz dodać dźwięk do swojego filmu, sprawdź „Nagraj dźwięk z komputera” i „Nagraj mikrofon” i wybierz źródło dźwięku, którego chcesz użyć.

Jedną z funkcji, którą większość użytkowników iOS uzna za bardzo przydatną, jest możliwość nagrywania ekranu urządzenia iOS przez Capto. Dzięki tej funkcji możesz tworzyć samouczki wideo dotyczące funkcji iOS i nie ograniczać się do zrzutów ekranu. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć urządzenie iOS do komputera Mac i wybrać je ze źródła wideo do nagrywania.

Ale to nie koniec. Po zakończeniu nagrywania możesz przeprowadzić podstawową edycję wideo, aby uzyskać pożądany efekt. Możesz wyciąć fragment wideo, przyciąć go do żądanego rozmiaru i przyciąć jego długość. Możesz także dodać pola, strzałki, objaśnienia i tekst, aby uczynić wideo wyraźniejszym lub zamazać część, której nie chcesz, aby widzowie widzieli, np. dane logowania.

Przechwytywanie ekranu i stron internetowych z edycją obrazu

Obrazy nie są tak interaktywne jak filmy, ale mają tę zaletę, że nie rozpraszają tak jak filmy. Dlatego wiele osób nadal używa obrazów do swoich tekstów. Obrazy są także łatwiejsze do uzyskania i przetworzenia.

Capto korzysta z najwyższej klasy ekranów i przechwytywania stron internetowych, aby tworzyć obrazy, które odpowiadają Twoim potrzebom. Obok przycisku nagrywania wideo dostępna jest opcja przechwytywania pełnego ekranu, obszaru, okna, menu i Internetu.

Oprócz przechwytywania zwykłego kwadratu możesz także przechwycić okrąg lub dowolny obszar ekranu. Jeśli chodzi o przechwytywanie Internetu, możesz otworzyć i przechwycić stronę internetową we wbudowanej przeglądarce Capto lub możesz przechwycić całą stronę aktywnego adresu URL w swojej głównej przeglądarce. Należy pamiętać, że przechwycenie dłuższej strony internetowej zajmie więcej czasu.

Menedżer plików i udostępnianie plików

Capto jest również wyposażony w menedżera plików. Wszystkie Twoje nagrania zostaną zorganizowane w jedną dużą kolekcję, którą możesz filtrować na podstawie kilku kryteriów, aby ułatwić wyszukiwanie.

Oprócz sortowania według daty i nazwy oraz korzystania z funkcji wyszukiwania, Capto udostępnia także „Kolekcje” w bibliotece. Istnieje kilka domyślnych inteligentnych kolekcji, takich jak „Ostatnie, Zrzuty ekranu, Zrzuty z Internetu, Importy” i „Przeciągnięte”. Możesz także stworzyć swoje „Kolekcje” lub „Inteligentne kolekcje”, klikając przycisk „Plus (+)” i definiując zasady (dla inteligentnych kolekcji).

Jeszcze jedną funkcją, która pomoże Ci w zarządzaniu plikami, jest udostępnianie plików. Oprócz zapisywania zrzutów na dysku twardym komputera Mac, możesz także udostępniać je na kontach w chmurze, takich jak konwencjonalne FTP i SFTP, YouTube, Tumblr, Dysk Google, Evernote, Dropbox itp.

Ale najpierw musisz skonfigurować swoje konta w chmurze, przechodząc do menu „Preferencje -> Konfiguruj konto”. Możesz to również zrobić za pomocą przycisku „Udostępnij”.

Po pewnym czasie wypróbowywania Capto mogę stwierdzić, że jest to świetna aplikacja do przechwytywania i nagrywania ekranu. Cena jest bardziej rozsądna niż w przypadku innych konkurencyjnych aplikacji i ma więcej wodotrysków i gwizdków niż bezpłatne alternatywy. Ale nie wierz mi na słowo; spróbuj i zdecyduj sam, a następnie podziel się swoimi przemyśleniami i opiniami w komentarzach poniżej.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up