Jak zsynchronizować subskrypcję kalendarza na urządzeniach Apple

Indeks
  1. Synchronizowanie subskrypcji kalendarza na urządzeniach Apple
  2. Synchronizowanie już subskrybowanego kalendarza na urządzeniach Apple
  3. Wniosek

Domyślnie, gdy subskrybujesz kalendarz na iPhonie lub iPadzie za pomocą linku do subskrypcji kalendarza, zasubskrybowany kalendarz pozostaje tylko na wybranych urządzeniach i nie jest synchronizowany na wszystkich Twoich urządzeniach Apple, co ma miejsce w przypadku kalendarza iCloud. Kalendarz zobaczysz tylko na urządzeniu, na którym został subskrybowany. Metodą opisaną poniżej będziesz mógł przekonwertować zwykły kalendarz na kalendarz iCloud, który będzie synchronizowany na wszystkich Twoich urządzeniach Apple.

Pierwsza metoda poniżej dotyczy subskrybowania nowego kalendarza. Jeśli subskrybujesz już kalendarz i chcesz, aby był on dostępny na wszystkich Twoich urządzeniach, możesz przejść do drugiej sekcji poniżej.

Synchronizowanie subskrypcji kalendarza na urządzeniach Apple

Aby wykonać to zadanie, nie potrzebujesz aplikacji innej firmy na komputerze Mac.

1. Uruchom aplikację Kalendarz na komputerze Mac.

2. Po uruchomieniu aplikacji kliknij menu „Plik”, a następnie „Nowa subskrypcja kalendarza…”, aby zasubskrybować nowy kalendarz.

3. Na poniższym ekranie powinieneś wpisać adres URL kalendarza, który chcesz subskrybować. Wpisz adres URL i kliknij „Subskrybuj”.

Jako przykład podałem adres URL kalendarza świąt w USA.

4. Powinno być widoczne okno dialogowe z informacjami o kalendarzu. Możesz wprowadzić nazwę kalendarza, zmienić ustawienia alertów i dokonać innych modyfikacji.

Musisz tutaj zmienić wartość menu rozwijanego „Lokalizacja” na „iCloud”. W ten sposób kalendarz pozostanie w iCloud i powinien zostać zsynchronizowany ze wszystkimi urządzeniami podłączonymi do iCloud.

Po wybraniu kliknij „OK”, aby zapisać zmiany.

Subskrybowany kalendarz powinien być teraz dostępny na wszystkich urządzeniach Apple podłączonych do Twojego konta iCloud.

Poniżej opisano, jak zamienić stary subskrybowany kalendarz w kalendarz iCloud.

Synchronizowanie już subskrybowanego kalendarza na urządzeniach Apple

1. Uruchom aplikację Kalendarz na komputerze Mac.

2. W lewym okienku powinny być widoczne wszystkie kalendarze. Jeżeli tego nie robisz, kliknij w tym celu przycisk Kalendarze.

3. Kliknij prawym przyciskiem myszy kalendarz, który chcesz przekształcić w kalendarz iCloud, i wybierz opcję „Uzyskaj informacje”.

4. Na następnym ekranie zmień wartość „Lokalizacja” z „Na moim Macu” na „iCloud”, aby kalendarz był dostępny na Twoim koncie iCloud.

Wniosek

Jeśli subskrybujesz kalendarz na jednym ze swoich urządzeń Apple, ale nie widzisz go na pozostałych, powyższy przewodnik powinien pomóc Ci udostępnić go na wszystkich swoich urządzeniach.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up