Program uruchamiający komputer Mac z obsługą języka naturalnego

Indeks
  1. Instalacja i podstawowe użytkowanie
  2. Wypowiadaj się naturalnie
  3. Inne specjalne rzeczy
  4. Czy powinieneś używać Lacony?

Program uruchamiający, który kiedyś był niezłą koncepcją, jest teraz bardzo popularny, zwłaszcza w świecie komputerów Mac. Istnieje mnóstwo alternatyw dla programów uruchamiających, zarówno bezpłatnych, jak i płatnych, i wydaje się, że każdy wybrał swój ulubiony wybór. Mac OS X ma nawet własny program uruchamiający – Spotlight. Jeśli więc jesteś programistą, utworzenie kolejnego programu uruchamiającego dla komputerów Mac może nie być najlepszym rozwiązaniem, chyba że masz w zanadrzu coś lepszego niż inne programy uruchamiające, na przykład Lakona robi.

Lacona to zupełnie nowy darmowy program uruchamiający dla komputerów Mac, prosto z kampanii na Kickstarterze. Aplikacja jest wciąż w fazie Beta i wymaga usunięcia wielu niedociągnięć, ale aplikacja jest już w pełni funkcjonalna. Jeśli nadal szukasz alternatyw lub chcesz wypróbować coś nowego, powinieneś wypróbować Laconę. Znajdziesz kilka miłych niespodzianek.

Instalacja i podstawowe użytkowanie

W procesie instalacji nie ma nic specjalnego. Pobierasz spakowany plik z oficjalnej strony internetowej, rozpakowujesz go i otwierasz aplikację. Przy pierwszym użyciu aplikacji zostaniesz poproszony o przeniesienie jej do folderu „Aplikacje”.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić przed użyciem Lacony, jest otwarcie „Preferencji” aplikacji z paska menu.

Jest kilka rzeczy, które musisz zrobić. Najpierw otwórz „Ustawienia ogólne” i upewnij się, że opcja „Uruchom przy logowaniu” jest zaznaczona. Po drugie, ustaw skróty klawiaturowe, których chcesz używać do przywoływania Lacony. Domyślny skrót to „Opcja + Spacja”, ale możesz użyć innych kombinacji.

Istnieją inne rzeczy, które możesz dostosować w Preferencjach, takie jak „Katalogi aplikacji”, ale jeśli nie wiesz, co robisz, lepiej zostawić to w spokoju.

Jeśli chcesz, możesz dodać niestandardowe „wyszukiwarki”.

Wypowiadaj się naturalnie

Jedną z wad większości programów uruchamiających jest brak obsługi języka naturalnego. Zamiast naturalnego sposobu mówienia, musisz używać określonego zestawu poleceń. Chociaż może to być dobre, aby uniknąć błędów, czasami możesz zrobić coś szybciej, wydajniej i mniej maszynowo, jeśli używasz języka naturalnego.

Przykładowo, aby stworzyć harmonogram spotkania w najbliższy piątek o godzinie 11:00, należy otworzyć Kalendarz, dodać nowy wpis, wypełnić wszystkie pola i kliknąć Zapisz. Obsługa języka naturalnego Lacony pozwala to zrobić szybko, wpisując „zaplanuj spotkanie w ten piątek o 11 rano”

Będąc wciąż w fazie beta, obsługa języka naturalnego nie jest jeszcze doskonała. Jest wiele poleceń, których Lacona wciąż nie rozumie. Ale aplikacja pomoże Ci się poruszać, wyświetlając sugestie podczas pisania.

Inne specjalne rzeczy

Kolejną niespodzianką, którą odkryłem podczas przejażdżki Laconą, jest jej zdolność do robienia wielu rzeczy na raz. Na przykład, wpisując „wyślij e-mail do A, B i C na temat tematu”, utworzysz wiadomość e-mail zaadresowaną do tych trzech osób z tym konkretnym tematem. Za pomocą tego polecenia możesz także otworzyć wiele aplikacji.

Ta możliwość jest nadal ograniczona do wykonywania czynności za pomocą jednej aplikacji. Na przykład nie można utworzyć przypomnienia i wysłać go e-mailem za pomocą jednego polecenia. Miejmy jednak nadzieję, że ta funkcja zostanie dodana w przyszłej wersji.

Zaczyna mi się podobać używanie Lacony do tworzenia szybkich przypomnień bez konieczności otwierania jakichkolwiek aplikacji. Na przykład coś takiego jak poniżej..

Więcej przykładów tego, co Lacona może zrobić, możesz znaleźć na jej stronie internetowej.

Czy powinieneś używać Lacony?

Są rzeczy, które Lacona powinna być w stanie zrobić, zanim będzie mogła zastąpić domyślny program uruchamiający na komputerze Mac. Dowiedziałem się, że nie można wykonać szybkich obliczeń ani znaleźć szybkiej definicji słowa bez otwierania Słownika. Ale nikt nie mówi, że nie można używać obu. Skonfiguruj różne klawisze skrótów, aby przywołać Laconę, a następnie domyślny program uruchamiający, a będziesz mieć to, co najlepsze z obu światów.

Czy próbowałeś Lacony? Powiedz nam, co myślisz w komentarzach poniżej.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up