Jak przyspieszyć komputer Mac za pomocą polecenia Przeczyść

Indeks
  1. Przyspieszanie komputera Mac za pomocą polecenia Przeczyść
  2. Tworzenie usługi Automatora dla polecenia czyszczenia
  3. Wniosek

Po dwukrotnym kliknięciu aplikacji i uruchomieniu jej dzieje się wiele rzeczy. Zawartość aplikacji jest ładowana do pamięci RAM i pamięci podręcznej dysku, dzięki czemu najważniejsze części aplikacji mogą zostać szybko przesłane do procesora. Ostatecznie po zamknięciu aplikacji wszystkie jej pliki pamięci podręcznej i zawartość pamięci RAM są usuwane, aby inne aplikacje mogły zająć to miejsce.

Jednak nie zawsze tak się dzieje. Czasami aplikacje pozostawiają swoją zawartość w tych miejscach na komputerze, co oznacza, że ​​inne aplikacje nie mogą w pełni wykorzystać tych zasobów. I właśnie wtedy poczujesz, że Twój Mac zwolnił. W takich sytuacjach usłyszysz porady od innych osób, aby wyłączyć komputer Mac i włączyć go ponownie. Gdy to zrobisz, Twój Mac wyczyści zawartość pamięci podręcznej i pamięci RAM i umożliwi dowolnym aplikacjom pełne wykorzystanie tych zasobów.

Dostępny jest również ręczny sposób czyszczenia zawartości pamięci RAM i pamięci podręcznej dysku, który wykorzystuje polecenie o nazwie purge w terminalu. Po wykonaniu polecenia zawartość pamięci RAM i pamięci podręcznej dysku jest usuwana, dzięki czemu uruchamiane później aplikacje będą mogły korzystać z tych zasobów.

Oto jak to działa.

Przyspieszanie komputera Mac za pomocą polecenia Przeczyść

1. Zamknij wszystkie uruchomione aplikacje na komputerze Mac. Jeśli musisz to robić często, możesz utworzyć usługę Automatora, która zrobi to za Ciebie jednym kliknięciem.

2. Uruchom Terminal na komputerze Mac.

3. Po uruchomieniu Terminalu wpisz następujące polecenie i naciśnij Enter. Polecenie powinno wyczyścić zarówno pamięć RAM, jak i pamięć podręczną dysku na komputerze Mac.

4. Ponieważ korzysta z sudo, zostaniesz poproszony o podanie hasła administratora. Zrób to i naciśnij Enter.

5. Gdy polecenie wykona swoje zadanie, powróci do normalnego okna terminala. Nie otrzymasz potwierdzenia ani niczego, co wskazywałoby, że zadanie zostało wykonane.

Należy teraz usunąć całą zawartość pamięci RAM i pamięci podręcznej dysku, a to miejsce będzie teraz dostępne dla innych aplikacji.

Jeśli uważasz, że pomogło Ci to przyspieszyć działanie komputera Mac i chciałbyś to robić wielokrotnie, wygodnym pomysłem byłoby utworzenie usługi Automator, która uruchamia to polecenie, zamiast uruchamiać Terminal i wpisywać polecenie wykonaj to za każdym razem.

Oto jak utworzyć usługę Automator dla polecenia.

Tworzenie usługi Automatora dla polecenia czyszczenia

1. Uruchom Automatora na swoim Macu.

2. Po uruchomieniu Automatora wybierz folder „Aplikacje” w lewym panelu, a następnie kliknij „Nowy dokument”, aby utworzyć nową usługę.

3. Na kolejnym ekranie jako typ dokumentu wybierz „Usługa”, a następnie kliknij „Wybierz”, aby rozpocząć tworzenie usługi.

4. Przeciągnij akcję o nazwie „Uruchom AppleScript” z panelu Akcje po lewej stronie i upuść ją na przepływ pracy po prawej stronie.

5. Wpisz następujący skrypt w polu AppleScript w przepływie pracy.

powiedz bieżącej aplikacji, aby aktywowała skrypt powłoki „sudo purge”  z uprawnieniami administratora zakończ powiedz

6. Zapisz usługę klikając na menu "Plik" u góry i wybierając "Zapisz..."

7. Zostaniesz poproszony o podanie nazwy usługi. Może to być cokolwiek według własnego wyboru. Wpisałem „Sudo Purge”, ponieważ wyjaśnia polecenie.

Następnie kliknij „Zapisz”, aby zapisać usługę.

8. Możesz teraz uruchomić usługę z dowolnej aplikacji, w której się znajdujesz. Po prostu kliknij nazwę aplikacji na górze i wybierz „Usługi”, a następnie wybierz „Sudo Purge”.

9. Jeśli chcesz, zamiast usługi możesz utworzyć Aplikację i umieścić ją w swoim Docku. Aby to zrobić, po prostu wybierz „Aplikacja” w kroku trzecim, a następnie wykonaj pozostałe kroki.

Wniosek

Jeśli uważasz, że Twój Mac zwolnił, oznacza to, że zawartość pamięci RAM i pamięci podręczne są prawdopodobnie pełne treści. Powyższy przewodnik powinien pomóc Ci je usunąć i przyspieszyć działanie komputera.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up