Aplikacja Przypomnienie i zadania do wykonania na komputery Mac i iOS

Indeks
  1. Stos kart i przeciągnięcia
  2. Dodawanie i modyfikowanie zadań
  3. To proste i o to właśnie chodzi

Chociaż normalna osoba dobrze zapamiętuje dobre i złe wydarzenia ze swojej przeszłości, wydaje się, że słabo radzi sobie z zapamiętywaniem rzeczy, które musi zrobić. Spróbuj udać się na rynek, aby kupić kilka przypadkowych artykułów spożywczych bez listy zakupów, a będziesz wiedział, co mam na myśli. Albo spróbuj wyrecytować listę pięćdziesięciu zwyczajnych pozycji, które właśnie przeczytałeś, a prawdopodobnie poniesiesz porażkę. Sposób, w jaki działają nasze mózgi, wymaga od nas korzystania z pisemnej listy, aby mieć bardziej zorganizowane życie.

Dlatego mamy mnóstwo aplikacji z listami zadań do wykonania, zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i na platformach mobilnych. Jednak tylko nielicznym aplikacjom z listami zadań udaje się zachęcić użytkowników do regularnego korzystania z nich. Wciąż wielu z nas woli trzymać się tradycyjnego długopisu i papieru lub w ogóle nie korzystać z aplikacji z listą zadań do wykonania.

Taki jest cel Doo: Ma być zabawną i zachwycającą aplikacją do przypominania i tworzenia listy rzeczy do zrobienia, tak aby ludzie chętnie z niej korzystali. Jest dostępny dla iOS urządzeń (2,99 USD) i Mac (2,99 USD). Doo płynnie synchronizuje obie wersje za pośrednictwem iCloud, dzięki czemu zadania dodane na iPhonie będą automatycznie dostępne na Macu i iPadzie i odwrotnie.

Stos kart i przeciągnięcia

Jedną z charakterystycznych różnic między Doo i innymi podobnymi aplikacjami jest interfejs. Doo nie wygląda i nie przypomina kolejnej aplikacji do wykonania z listami kontrolnymi i folderami; używa analogii stosu kart do reprezentowania twoich zadań. Możesz odrzucić karty z zadaniami, które wykonałeś, odłożyć te, które chcesz zrobić później, lub pominąć jedno zadanie i przejść do następnego.

Obie wersje na iOS i Mac mają podobny interfejs, ale wersja na Maca znajduje się na pasku menu i używa gładzika do wykonywania czynności za pomocą ekranu dotykowego na urządzeniach z systemem iOS. Przesunięcie karty na ekranie dotykowym jest równoznaczne z przesunięciem dwoma palcami po gładziku.

Możesz przesunąć kartę w górę, aby oznaczyć zadanie jako ukończone, lub w dół, aby je odłożyć. Przesuwanie w lewo i w prawo spowoduje przetasowanie karty z przodu do tyłu. Można to również zrobić za pomocą przycisków, ale w wersji na iOS nie ma przycisku pomijania.

Dodawanie i modyfikowanie zadań

Aby dodać nowe zadanie kliknij lub naciśnij przycisk „Plus (+)” u dołu okna. Oprócz dodania nazwy zadania możesz także dodać przypomnienie, które będzie Cię kusić przed czasem wykonania zadania, a także ustawić je jako zadanie cykliczne, jeśli chcesz je powtarzać w określonych odstępach czasu. Jeśli chcesz dodać krótkie wyjaśnienie do zadania, na przykład link do zasobów, możesz to zrobić w polu notatki poniżej.

Doo automatycznie doda piękne obrazy towarzyszące zadaniu, dzięki czemu Twoje karty zadań będą zawsze dobrze wyglądać, a Ty nie będziesz się nudzić, używając Doo do porządkowania listy rzeczy do zrobienia. Obecnie dostępnych jest osiemnaście towarzyszących obrazów. Mamy nadzieję, że programista doda więcej i pozwoli użytkownikom używać własnych obrazów.

A jeśli Doo uzna, że ​​Twoje zadanie jest zbyt skomplikowane, zasugeruje podzielenie go na kilka krótszych zadań.

Stosy kart i towarzyszące im obrazy są ładne, ale jedyną funkcją, w której moim zdaniem Doo wyróżnia się, jest możliwość dodawania zadań z dowolnej innej aplikacji obsługującej udostępnianie. Prawie wszystkie aplikacje na iOS obsługują tę funkcję, ale w systemie OS X jest ich niewiele.

Na przykład, jeśli znajdziesz w Internecie artykuł, który możesz wykorzystać jako pomysł na swój projekt, możesz po prostu kliknąć lub nacisnąć przycisk „Udostępnij” w przeglądarce Safari i wybrać opcję Dodaj do Doo. Jeśli Doo nie jest dostępne w menu Udostępnij, wybierz „Więcej” na dole i dodaj go. Na komputerze Mac dodasz aplikację z „Preferencji systemowych”.

Doo automatycznie doda link do strony internetowej w obszarze notatek. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać tytuł i kliknąć Zapisz.

To proste i o to właśnie chodzi

Doo jest piękny, zabawny i wcale nie skomplikowany. Być może o to właśnie chodzi w tej aplikacji – aby była prosta i atrakcyjna w użyciu, abyś chciał z niej korzystać. Aplikacja nie jest bezpłatna, ale jeśli może uczynić Twoje życie bardziej produktywnym i sprawia Ci to przyjemność, jest warta swojej ceny.

Czy próbowałeś Doo? A może masz inną ulubioną aplikację z przypomnieniem i listą rzeczy do zrobienia? Podziel się swoją opinią, korzystając z komentarzy poniżej.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up