Jak zaplanować e-maile w aplikacji Mail na komputerze Mac

Jeśli chcesz o czymś przypomnieć lub życzyć komuś wszystkiego najlepszego w określonym czasie, planowanie poczty e-mail może Ci pomóc, ale aby móc korzystać z tej funkcji, Twój program pocztowy musi ją obsługiwać.

Jeśli używasz aplikacji Mail na komputerze Mac, będziesz zawiedziony, gdy dowiesz się, że nie jest ona wyposażona w tę funkcję. Jednak powinieneś być w stanie to zrobić za pomocą następującej sztuczki.

Aby zaplanować wiadomości e-mail w aplikacji Poczta, możesz utworzyć skrypt Automatora, który wykona wszystkie zadania wymagane do zaplanowania wiadomości e-mail.

Planowanie wiadomości e-mail w aplikacji Mail

1. Uruchom Automatora, klikając Launchpad w stacji dokującej, a następnie wyszukując i klikając Automator.

2. Po uruchomieniu Automatora wybierz „Aplikacje” jako folder docelowy i kliknij „Nowy dokument”, aby utworzyć nową aplikację.

3. Na następnym ekranie wybierz „Aplikacja”, a następnie kliknij „Wybierz”, aby utworzyć nowy skrypt typu aplikacji za pomocą Automatora.

4. Kliknij opcję „Poczta” w kategorii Biblioteka po lewej stronie, a następnie przeciągnij i upuść akcję „Nowa wiadomość pocztowa” do przepływu pracy, aby dodać ją do aplikacji.

5. Teraz wprowadź szczegóły adresu e-mail w polu wyświetlonym w panelu przepływu pracy. Musisz podać adres e-mail odbiorcy, DW i UDW, jeśli jest to wymagane, temat wiadomości e-mail i treść wiadomości.

Następnie użyj menu rozwijanego na dole, aby wybrać konto e-mail, z którego chcesz wysłać wiadomość e-mail.

Możesz to zrobić dla dowolnej liczby e-maili, które chcesz zaplanować.

6. Przeciągnij i upuść akcję „Wyślij wiadomości wychodzące” z lewego panelu do przepływu pracy i upewnij się, że znajduje się ona na dole przepływu pracy, ponieważ wyśle ​​tylko wiadomości e-mail znajdujące się nad nią.

7. Twoja aplikacja została skonfigurowana i jest gotowa do zapisania. Aby to zrobić, kliknij menu „Plik”, a następnie „Zapisz…”

8. Gdy pojawi się okno dialogowe Zapisz, wprowadź nazwę aplikacji, wybierz folder „Aplikacje” jako lokalizację aplikacji, upewnij się, że menu „Format pliku” jest ustawione na „Aplikacja”, a następnie kliknij „Zapisz”.

9. Aplikacja jest już gotowa i należy teraz utworzyć dla niej wyzwalacz. Aby to zrobić, będziesz korzystać z aplikacji Kalendarz.

Uruchom aplikację Kalendarz, klikając Launchpad w stacji dokującej, a następnie wyszukując i klikając Kalendarz.

10. Po uruchomieniu aplikacji wybierz datę dostarczenia wiadomości e-mail i dodaj do niej nowe wydarzenie, klikając dwukrotnie pole daty.

Gdy pojawi się okno nowego wydarzenia, wprowadź dowolne szczegóły, ale upewnij się, że data i godzina są prawidłowe.

Kliknij „alarm” i wybierz „Niestandardowy…”, aby ustawić niestandardowy alert dla zdarzenia.

11. W oknie dialogowym alertu niestandardowego wybierz „Otwórz plik” z pierwszego menu rozwijanego, wybierz „Inne…” z drugiego menu rozwijanego i wybierz utworzoną wcześniej aplikację „Zaplanowane e-maile”. Następnie wybierz „W momencie zdarzenia” z trzeciego menu rozwijanego i kliknij „OK”, aby zapisać zmiany.

Wiadomość e-mail utworzona w aplikacji Automator zostanie teraz wysłana o godzinie ustawionej w aplikacji Kalendarz.

To, co tutaj zrobiłeś, to utworzenie aplikacji Automator, która wysyła wiadomość e-mail i aby uruchomić aplikację do wykonania swojego zadania, utworzyłeś wydarzenie w kalendarzu, które uruchamia aplikację w celu wysłania wiadomości e-mail.

Musisz pamiętać o jednym: Twój Mac musi być przytomny w czasie wydarzenia. Jeśli Twój Mac nie jest wybudzony, nie będzie mógł wysłać wyzwalacza do aplikacji Automator, w związku z czym Twój e-mail nie zostanie wysłany.

Wniosek

Jeśli chcesz wysłać e-mail o określonej godzinie w przyszłości bez korzystania z aplikacji innej firmy, natywne aplikacje na komputerze Mac mogą Ci w tym pomóc.

Indeks
  1. Planowanie wiadomości e-mail w aplikacji Mail
  2. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up