Godny menedżer pobierania i torrentów dla komputerów Mac

Folx to menedżer pobierania, a także narzędzie do pobierania torrentów, specjalnie dla komputerów Mac. W połączeniu z zerową ceną jest to prawdopodobnie jeden z najlepszych menedżerów pobierania dostępnych dla użytkowników komputerów Mac.

Korzystanie z Folx jest dość proste, choć może być nieco mylące, jeśli jesteś użytkownikiem dowolnego menedżera pobierania po raz pierwszy. Po zainstalowaniu możesz otworzyć aplikację, która powinna wyglądać mniej więcej tak:

Aby rozpocząć, po prostu kliknij przycisk „Dodaj” na pasku menu. Spowoduje to wyświetlenie okna dialogowego, w którym możesz wprowadzić adres URL pliku, który chcesz pobrać. W menu rozwijanym „Zapisz w” wybierz lokalizację, w której chcesz zapisać plik. Możesz także zmienić nazwę pobieranego pliku na inną, wybraną przez siebie nazwę.

Po zakończeniu wprowadzania informacji o pobieraniu możesz rozpocząć pobieranie „natychmiast” lub zaplanować pobieranie w późniejszym czasie. Na koniec wystarczy kliknąć przycisk „Dodaj nowe zadanie”, a pobieranie rozpocznie się automatycznie. Podczas pobierania możesz wstrzymać pobieranie lub wznowić wstrzymane zadanie.

Domyślnie Folx podzieli pobieranie na 2 wątki, aby przyspieszyć pobieranie. Jeśli korzystasz z wersji Pro, będziesz mógł zwiększyć liczbę wątków do 10, co sprawi, że pobieranie będzie jeszcze szybsze (potencjalnie 5 razy szybsze, pod warunkiem, że Twoje łącze internetowe to obsługuje).

Integracja z przeglądarką

Jeśli używasz przeglądarki Firefox, możesz skorzystać z FlashGot rozszerzenie umożliwiające automatyczne wysyłanie dowolnego łącza do pobrania do Folx. Nie mogę jednak znaleźć żadnego podobnego rozszerzenia dla Chrome.

Poza tym Folx ma także własne rozszerzenie dla przeglądarek Firefox i Safari, które umożliwia dostęp do opcji „Pobierz za pomocą Folx” z menu kontekstowego. Na dowolnej stronie internetowej możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję „Pobierz wszystko za pomocą Folx”, aby pobrać całą stronę internetową, łącznie z obrazami, na swój komputer. Podobnie, jeśli klikniesz prawym przyciskiem myszy łącze, obraz lub podświetlony obszar, możesz go również pobrać za pomocą Folx.

Pobieranie torrentów

Jeśli masz już plik torrent lub właśnie go pobrałeś, Folx może również działać jako klient bit-torrent.

Wersja Pro jest wyposażona w wyszukiwarkę torrentów, dzięki czemu możesz wyszukiwać torrenty i pobierać je jednocześnie, bez konieczności korzystania z przeglądarki.

W Preferencjach pobierania torrentów możesz skonfigurować, czy włączyć sieć DHT, NAT-PMP lub lokalne wykrywanie peerów. Możesz także dostosować maksymalną liczbę połączeń, numer portu przychodzącego i współczynnik początkowego.

Inne funkcje

Oprócz bycia menedżerem pobierania i torrentów, najlepsza część Folx leży w fajnych funkcjach, które czynią go łatwiejszym i lepszym w użyciu.

Po pobraniu wszystkiego

Jeśli czekasz na zakończenie pobierania, aby móc wyłączyć komputer i iść spać, Folx jest wyposażony w funkcję „Po pobraniu wszystkiego”, dzięki której możesz ustawić system w „Wyłączenie”, „Uśpienie” lub zamknięcie aplikacji po zakończeniu wszystkich pobrań.

Sortowanie plików

Kiedy pobierasz plik, zostanie on automatycznie oznaczony, np. „aplikacja”, „muzyka”, „film” itp. Dzięki temu możesz łatwo sortować listę pobierania w celu znalezienia żądanego pliku. Dodatkowo możesz także dodać „Smart Group” i ustawić kryteria filtrowania, np. „Pliki pobrane w zeszłym miesiącu”.

Czytnik kanałów RSS

Nie jest to pełny czytnik RSS, ale możesz dodać dowolny kanał RSS i ustawić go w celu monitorowania nowych pobrań. Jest to szczególnie przydatne, jeśli subskrybujesz kanał torrentowy lub podcast. (Automatyczne pobieranie z kanału RSS jest dostępne tylko w wersji PRO).

Wniosek

Muszę powiedzieć, że naprawdę podobało mi się używanie Folx, zarówno jako menedżera pobierania, jak i klienta Bit-torrent. W darmowej wersji brakuje kilku funkcji, które są dostępne tylko w wersji Pro, ale żadna z nich nie jest zabójcza, bez której nie można się obejść. Chociaż istnieje wiele menedżerów pobierania dla komputerów Mac, Folx jest zdecydowanie jednym z najlepszych, z którego zdecydowanie warto korzystać i zachować.

Sprawdź i daj nam znać, czy to działa dla Ciebie.

Folx dla komputerów Mac

Indeks
  1. Integracja z przeglądarką
  2. Pobieranie torrentów
  3. Inne funkcje
  4. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up