Jak udostępniać przypomnienia za pośrednictwem iCloud w systemie OS X Mountain Lion

Firma Apple wprowadziła funkcję Przypomnienia w systemie iOS 5.0, a później dodała tę funkcję do systemu OS X Mountain Lion. Ta mała funkcja może być niezwykle przydatna, zwłaszcza w połączeniu z iCloud. Umożliwi to dostęp do wszystkich przypomnień z dowolnego urządzenia zalogowanego na tym samym koncie iCloud. Dodatkową korzyścią jest to, że równie łatwo możesz udostępnić dowolną listę przypomnień dowolnej osobie na urządzeniu iDevice.

Zacznij od otwarcia aplikacji Przypomnienia na komputerze Mac (z systemem OS X Mountain Lion). Chociaż przypomnienia możesz tworzyć na dowolnym urządzeniu iOS z systemem iOS 5 lub nowszym, nie możesz udostępniać ich innym osobom – przypomnienia można udostępniać tylko wtedy, gdy są utworzone na komputerze Mac.

Dopóki Apple nie wprowadzi sposobu udostępniania przypomnień za pomocą iPhone'a lub iPada, skupmy się na tym, jak można to zrobić na komputerze Mac. Otwórz aplikację Przypomnienia na komputerze Mac; użyj reflektora, aby go zlokalizować, jeśli nie ma go w stacji dokującej.

Powinieneś zobaczyć wszystkie zaplanowane (i ukończone) bieżące przypomnienia, podzielone na kategorie wzdłuż lewego paska bocznego. Aby synchronizować przypomnienia między urządzeniami, musisz zalogować się do iCloud na komputerze Mac oraz na iPhonie lub iPadzie. Zaloguj się do swojego konta iCloud na komputerze Mac, wybierając ikonę iCloud w Preferencjach systemowych.

Utwórz nową kategorię, klikając ikonę plusa w lewym dolnym rogu; Nazwałem moje „Udostępnione przypomnienia”.

Wypełnij tę nową kategorię dowolnymi przypomnieniami, po prostu przesuwając kursor do pola tekstowego po prawej stronie i wpisując. W przypadku podstawowego typu przypomnienia możesz zatrzymać się tutaj.

Kliknij ikonę informacji po prawej stronie każdego pola tekstowego, aby dodać więcej informacji do elementu. Możesz zamienić dowolny element w przypomnienie oparte na lokalizacji lub wybrać konkretny dzień, w którym pojawi się alert. Jeśli korzystasz z przypomnień opartych na lokalizacji, pamiętaj o przygotowaniu konkretnego adresu; nie będzie można ich wyszukać w aplikacji Przypomnienia.

Udostępniaj swoje przypomnienia dowolnej osobie i dowolnej liczbie osób. Na lewym pasku bocznym kliknij kategorię, którą chcesz udostępnić; kiedy to zrobisz, zmieni kolor na szkarłatno-czerwony.

Po prawej stronie nazwy kategorii zobaczysz ikonę udostępniania; kliknij tę ikonę, aby wyświetlić menu udostępniania. Zamierzam podzielić się moją nową kategorią z moim przyjacielem Joe. Wszystko czego potrzebujesz to adres e-mail; nie martw się o znajomość konkretnego adresu iCloud - zostanie on wprowadzony po ich stronie.

Te udostępnione przypomnienia mogą być dodawane, aktualizowane i usuwane przez dowolną osobę znajdującą się na Twojej udostępnionej liście.

Nie jestem pewien, dlaczego Apple nie dodał opcji tworzenia wspólnych list przypomnień z innymi osobami bezpośrednio z iPhone'a lub iPada. Jest to funkcja, która z pewnością zwiększy swoją przydatność, gdy będzie dostępna na urządzeniu przenośnym. Chciałbym także zobaczyć opcję otrzymywania alertu, gdy ktoś zmodyfikuje udostępnione przypomnienie.

Na szczęście po utworzeniu listy przypomnień (i udostępnieniu jej) można ją dodać w dowolnym momencie, bez konieczności korzystania z komputera.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up