Jak szybko zmienić rozmiar obrazów na komputerze Mac

Zmiana rozmiaru obrazu nie jest wielkim problemem i można to zrobić za pomocą różnych aplikacji na komputerze Mac. Od wbudowanej aplikacji Preview po w pełni funkcjonalne aplikacje do edycji obrazów, takie jak Photoshop, możesz łatwo zmienić rozmiar obrazu. Chociaż te aplikacje umożliwiają wykonanie zadania polegającego na zmianie rozmiaru obrazu, wymagają one przejścia przez wiele monitów i ekranów przed zmianą rozmiaru obrazu.

Jeśli czas nie pozwala Ci na przejrzenie tego wszystkiego, możesz użyć wbudowanej aplikacji Automator na komputerze Mac, aby utworzyć usługę, która może zmienić rozmiar obrazów do określonych wartości bez konieczności wykonywania jakichkolwiek monitów. W ten sposób powinieneś móc zmienić rozmiar obrazu, klikając go prawym przyciskiem myszy i wybierając usługę. Obraz o zmienionym rozmiarze będzie dostępny natychmiast.

Szybka zmiana rozmiaru obrazu na komputerze Mac

1. Uruchom Automatora na komputerze Mac, klikając Launchpad w stacji dokującej, a następnie wyszukując i klikając Automator.

2. Po uruchomieniu Automatora wybierz folder „Aplikacje”, w którym chcesz zapisać swoją usługę, i kliknij „Nowy dokument”, aby utworzyć usługę.

3. Na kolejnym ekranie zostaniesz zapytany, jaki rodzaj dokumentu chcesz utworzyć. Wybierz „Usługa”, a następnie kliknij „Wybierz”, aby utworzyć w aplikacji nowy dokument typu usługi.

4. Po uruchomieniu nowego obiegu usług wybierz opcję „Pliki obrazów” z menu rozwijanego „Usługa otrzymuje wybrane”.

5. Przeciągnij i upuść akcję o nazwie „Pobierz określone elementy Findera” z panelu akcji po lewej stronie do przepływu pracy po prawej stronie.

6. Teraz przeciągnij i upuść kolejną akcję o nazwie „Skaluj obrazy” z panelu akcji na przepływ pracy.

7. Kiedy usuniesz akcję Skaluj obrazy, pojawi się następujący monit z pytaniem, czy chcesz dodać akcję zachowującą oryginalne obrazy. Zwykle dzieje się tak, że oryginalne obrazy są zastępowane obrazami o zmienionym rozmiarze.

Wybiorę opcję „Nie dodawaj”, ponieważ nie chcę zachować oryginalnych obrazów.

8. Skoncentruj się na akcji Skaluj obrazy. Powinieneś zobaczyć pole wprowadzania, w którym możesz wprowadzić wartość. Musisz określić wartość szerokości w pikselach, do której zostaną przeskalowane obrazy.

Na przykład, jeśli chcesz, aby szerokość obrazów została zmieniona do 500 pikseli, wpisz „500” w polu wprowadzania.

9. Twoja usługa jest już gotowa. Zapisz go, klikając menu „Plik”, a następnie „Zapisz…”

10. Na kolejnym ekranie wprowadź nazwę usługi i kliknij „Zapisz”. Pamiętaj, aby wprowadzić znaczącą nazwę, ponieważ to właśnie ją zobaczysz, gdy będziesz chciał zmienić rozmiar obrazu.

Dla usługi użyłem nazwy „Zmień rozmiar wybranych obrazów”.

11. Po zapisaniu usługi wyjdź z aplikacji Automator, ponieważ już jej nie potrzebujesz.

12. Teraz znajdź obraz, którego rozmiar chcesz zmienić, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Usługi”, a następnie „Zmień rozmiar wybranych obrazów”. To powinno zmienić rozmiar obrazu i umieścić go w folderze, w którym znajdował się oryginalny obraz.

Wniosek

Jeśli Twoja praca polega na zmianie rozmiaru wielu obrazów na raz i chcesz zaoszczędzić trochę czasu, możesz skorzystać z powyższej metody, aby szybko zmienić rozmiar dowolnej liczby obrazów, klikając je prawym przyciskiem myszy. Rzeczywiście, oszczędność czasu!

Indeks
  1. Szybka zmiana rozmiaru obrazu na komputerze Mac
  2. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up