Jak łatwo utworzyć plik PDF na komputerze Mac

Menu drukowania na komputerze Mac umożliwia nie tylko wydrukowanie pliku, ale także utworzenie pliku PDF zawierającego wszystko, co chcesz wydrukować. Przydaje się funkcja tworzenia pliku PDF.

Jeśli szukasz sposobu na łatwe tworzenie plików PDF w systemie Mac OS X, oto jak to zrobić.

Tworzenie pliku PDF za pomocą menu Drukuj

1. Otwórz treść, którą chcesz zapisać w formacie PDF. Może to być strona internetowa, dokument, obraz lub cokolwiek innego, co wybierzesz.

2. Gdy zawartość otworzy się w Twojej ulubionej aplikacji, po prostu kliknij menu „Plik” u góry i wybierz opcję „Drukuj”. Alternatywnie możesz użyć klawisza skrótu „Command + P”, który wykonuje to samo zadanie.

3. Powinno zostać uruchomione standardowe okno dialogowe Drukuj z wieloma opcjami umożliwiającymi dostosowanie drukowania treści. Musisz tutaj kliknąć menu rozwijane, w którym wybrana jest opcja „PDF”, i powinieneś zobaczyć dalsze opcje.

4. Z rozwiniętych opcji w menu rozwijanym wybierz opcję „Zapisz jako PDF…”

5. Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o podanie nazwy pliku PDF, wybranie lokalizacji zapisu oraz, jeśli to konieczne, wprowadzenie tematu i słów kluczowych. Następnie będziesz musiał kliknąć „Zapisz”.

6. Jeśli chcesz zabezpieczyć hasłem plik PDF, możesz to zrobić klikając przycisk „Opcje zabezpieczeń…” znajdujący się w oknie Zapisz.

Po kliknięciu powinno być widocznych wiele sposobów ochrony hasłem pliku PDF.

Możesz wymagać od użytkownika wprowadzenia hasła, zanim będzie mógł wyświetlić plik PDF, wprowadzić hasło, jeśli chce skopiować zawartość, lub wprowadzić hasło, aby wydrukować plik PDF.

Wypełnij pola odpowiadające Twojej sytuacji, kliknij „OK” i gotowe.

7. Twój plik PDF powinien być dostępny w katalogu, w którym zdecydowałeś się go zapisać.

Teraz, gdy masz już miękką kopię treści, którą chcesz wydrukować, możesz ją wydrukować, gdy tylko masz dostęp do drukarki.

Wniosek

Jeśli chcesz zapisać jakąś zawartość do późniejszego wydrukowania, możesz skorzystać z tej funkcji w menu drukowania na komputerze Mac.

Daj nam znać, jeśli Ci to pomogło!

Indeks
  1. Tworzenie pliku PDF za pomocą menu Drukuj
  2. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up