Jak usunąć wszystkie zdjęcia z iPhone'a za pomocą komputera Mac

Bardzo łatwo jest zrobić wiele zdjęć wysokiej jakości aparatem w telefonie iPhone, ale równie trudno jest nimi zarządzać. Ci z Was, którzy mają iPhone'a z zaledwie 16 GB pamięci, często mogą mieć problemy z brakiem pamięci.

W tym momencie możesz usunąć niechciane zdjęcia z iPhone'a, aby zwolnić miejsce. Jeśli masz także komputer Mac i włączoną usługę iCloud zarówno na komputerze Mac, jak i na iPhonie, kopie zapasowe wszystkich zdjęć zostaną zapisane w chmurze, a biblioteka zostanie zsynchronizowana między nimi. Będziesz musiał skoncentrować swoje wysiłki na oczyszczeniu folderu z ostatnio usuniętymi zdjęciami. Jeśli nie masz ich zbyt wiele, musisz zwolnić pamięć w innym miejscu telefonu.

Jeśli masz Maca i iPhone'a, ale nie używasz iCloud do przechowywania zdjęć, a mimo to utworzyłeś kopię zapasową wszystkich zdjęć na Macu, zauważysz, że zdjęcia nadal pojawiają się na Twoim iPhonie, mimo że wszystkie zostały skopiowane na Twój komputer. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to usunąć wszystkie zdjęcia z iPhone'a, ponieważ są one teraz dostępne na Twoim komputerze, ale czy widzisz opcję jednoczesnego usunięcia wszystkich zdjęć z iPhone'a? Nie ma takiej opcji.

W poniższym przewodniku pokażemy, jak usunąć wszystkie zdjęcia z iPhone'a jednocześnie, korzystając z komputera Mac. Pamiętaj jednak, że jeśli używasz iCloud, ta metoda nie zadziała, ponieważ usuniesz zsynchronizowane zdjęcia.

Usuwanie wszystkich zdjęć z iPhone'a na komputerze Mac

Jedyną aplikacją, której potrzebujesz na komputerze Mac, aby usunąć wszystkie zdjęcia z iPhone'a, jest Image Capture. Powinien być już dostępny na Twoim komputerze Mac.

1. Podłącz iPhone'a do komputera Mac.

2. Uruchom Image Capture na swoim Macu.

3. Kliknij swojego iPhone'a w menu „Urządzenia” po lewej stronie aplikacji.

4. Na ekranie przechwytywania obrazu powinny być widoczne wszystkie zdjęcia z iPhone'a. Możesz teraz wybrać jedno, wiele lub wszystkie zdjęcia do usunięcia. Ponieważ naszym celem było usunięcie wszystkich zdjęć, naciśnij „Command + A” na klawiaturze, aby zaznaczyć wszystkie zdjęcia, a następnie kliknij ikonę Usuń na dole, jak pokazano poniżej.

5. Zaraz po kliknięciu przycisku usuwania pojawi się monit z pytaniem, czy na pewno chcesz trwale usunąć wybrane zdjęcia. Kliknij przycisk „Usuń”, aby rozpocząć usuwanie zdjęć.

6. Następnie aplikacja Zdjęcia na iPhonie powinna być pusta, co oznacza, że ​​wszystkie zdjęcia zniknęły na dobre.

Wniosek

Jeśli masz iPhone'a i Maca i nie korzystasz z iCloud, a chcesz jednocześnie usunąć wszystkie zdjęcia z iPhone'a, powyższy przewodnik powinien Ci w tym pomóc.

Indeks
  1. Usuwanie wszystkich zdjęć z iPhone'a na komputerze Mac
  2. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up