Jak usunąć dźwięk z pliku wideo za pomocą iMovie na komputerze Mac

Jeśli kiedykolwiek chciałeś trwale wyciszyć wideo na komputerze Mac, możesz to zrobić. Chociaż istnieje wiele aplikacji, które mogą pomóc w usunięciu ścieżki dźwiękowej z pliku wideo, Apple iMovie również może to zrobić, a aplikacja jest bezpłatna dla większości użytkowników komputerów Mac.

iMovie dla komputerów Mac zawiera wiele wspaniałych funkcji, a jedna z nich umożliwia całkowite usunięcie dźwięku z pliku wideo, dzięki czemu film jest całkowicie cichy. W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić.

Usuwanie dźwięku z pliku wideo za pomocą iMovie na komputerze Mac

Aplikacja iMovie to jedyna aplikacja, której potrzebujesz do wykonania tego zadania. Żadne inne aplikacje ani rozszerzenia/wtyczki nie są wymagane.

Jeśli nie masz jeszcze aplikacji na komputerze Mac, pobierz go ze sklepu Mac App Store.

1. Uruchom aplikację iMovie na komputerze Mac.

2. Po uruchomieniu aplikacji kliknij „Projekty”. Początkowo ich nie będzie.

Kliknij „Utwórz nowy”.

3. Aplikacja zapyta, jaki rodzaj projektu chcesz stworzyć. Oferuje dwie opcje: film i zwiastun. Wybierz tutaj opcję „Film” i przejdź dalej.

4. Na następnym ekranie kliknij menu „Plik” i wybierz opcję „Importuj multimedia…”

5. Następny ekran powinien umożliwiać przeglądanie komputera Mac w celu wybrania pliku wideo. Po wybraniu pliku kliknij przycisk „Importuj wybrane”.

6. Twój plik wideo powinien być teraz dostępny w aplikacji, ale nie jest jeszcze gotowy do edycji. Aby móc go edytować, po prostu przeciągnij i upuść go na oś czasu iMovie poniżej.

7. Teraz, gdy plik jest już dostępny na osi czasu, kliknij plik prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Odłącz dźwięk”.

8. Ścieżka audio z pliku wideo jest teraz dostępna indywidualnie. Aby usunąć wideo, kliknij prawym przyciskiem myszy zieloną ścieżkę audio na osi czasu i wybierz „Usuń”.

9. Wybrana ścieżka audio zostanie usunięta z osi czasu i nie będzie już częścią Twojego projektu ani filmu. Aby teraz zapisać ten cichy film, kliknij menu „Plik” i wybierz „Udostępnij”, a następnie „Plik…”

10. Na poniższym ekranie możesz zmodyfikować ustawienia wideo, które chcesz zapisać. Nie ma żadnych opcji, które musisz zmienić, chyba że chcesz zrobić coś innego ze swoim filmem.

Aby kontynuować zapisywanie wideo, kliknij przycisk „Dalej…”.

11. Zostaniesz poproszony o podanie nazwy filmu i lokalizacji, w której chcesz go zapisać. Wybierz nazwę i lokalizację, a następnie kliknij „Zapisz”.

Wniosek

Jeśli chcesz całkowicie usunąć dźwięk z pliku wideo, aplikacja iMovie na komputerze Mac jest idealna do tego zadania. Powyższy przewodnik powinien pokazać Ci, jak usunąć dźwięk z pliku wideo.

Indeks
  1. Usuwanie dźwięku z pliku wideo za pomocą iMovie na komputerze Mac
  2. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up