Ustaw Gmaila jako domyślną aplikację pocztową w różnych przeglądarkach na komputerze Mac

Jeśli korzystasz z Gmaila w internecie i często napotykasz łącza do e-maili na różnych stronach internetowych, które uruchamiają się w standardowej aplikacji Mail na Twoim Macu, rozumiem Twój ból. Otwieranie linku w kliencie pocztowym, którego nie używasz, po prostu nie ma sensu.

W tym artykule pokażemy, jak zmienić domyślną aplikację Mail na witrynę Gmail, tak aby wszystkie przyszłe kliknięcia łączy e-mailowych otwierały się właśnie tam, a nie w standardowej aplikacji Mail.

Konfigurowanie różnych przeglądarek internetowych, a mianowicie Safari, Chrome i Firefox, aby korzystały z witryny Gmail jako domyślnej aplikacji pocztowej, jest dość łatwe. Oto, jak możesz to zrobić na swoim komputerze.

Ustawianie witryny Gmail jako domyślnej aplikacji pocztowej w przeglądarce Google Chrome

1. Uruchom przeglądarkę Google Chrome na komputerze Mac.

2. Udaj się do Witryna Gmaila i zaloguj się na swoje konto.

3. Gdy znajdziesz się w skrzynce odbiorczej, w pasku adresu przeglądarki powinna pojawić się ikona podobna do tej pokazanej na poniższym zrzucie ekranu. Musisz na to kliknąć i wybrać „Zezwalaj”, a następnie kliknąć „Gotowe”.

Powyższe kroki mają umożliwić witrynie Gmail otwieranie wszystkich łączy e-mail i nie przekierowywać Cię do standardowej aplikacji Mail. Pomyślnie skonfigurowałeś przeglądarkę Chrome do otwierania wszystkich łączy e-mail w witrynie Gmail.

Możesz to sprawdzić, przechodząc do „Ustawienia Chrome -> Ustawienia treści” i klikając „Zarządzaj modułami obsługi...”. Powinieneś zobaczyć, że linki typu „mailto” prowadzą teraz do „mail.google.com”, czyli adresu Witryna Gmaila.

Ustawianie witryny Gmail jako domyślnej aplikacji pocztowej w przeglądarce Mozilla Firefox

1. Uruchom przeglądarkę Firefox na komputerze Mac.

2. Kliknij menu „Firefox”, a następnie wybierz „Preferencje…”, aby przejść do panelu Ustawienia przeglądarki Firefox. Tutaj znajdują się wszystkie opcje konfiguracji Firefoksa.

3. Po otwarciu panelu Preferencje przejdź do zakładki „Aplikacje”. Na tej karcie znajdziesz Typ zawartości z napisem „mailto”, a obok niego znajduje się menu rozwijane, w którym możesz określić, jakiej aplikacji należy używać do otwierania tego typu treści, tj. linków e-mailowych.

Z menu rozwijanego wybierz opcję „Użyj Gmaila”, co spowoduje ustawienie witryny Gmail jako domyślnej aplikacji pocztowej w przeglądarce Firefox.

Odtąd wszystkie linki e-mailowe, które klikniesz w Firefoksie, powinny uruchamiać się w witrynie Gmail.

Ustawianie witryny Gmail jako domyślnej aplikacji pocztowej w przeglądarce Safari

W przeciwieństwie do przeglądarek Chrome i Firefox, Safari nie umożliwia łatwego dodania konfiguracji obsługującej łącza e-mailowe. Aby wykonać to zadanie w przeglądarce Safari, potrzebujesz rozszerzenia.

1. Uruchom przeglądarkę Safari i przejdź do strona pobierania rozszerzenia mailto i pobierz rozszerzenie.

2. Po pobraniu rozszerzenia kliknij je dwukrotnie w Finderze, aby je zainstalować.

3. Na ekranie pojawi się następujący monit z pytaniem, czy chcesz zainstalować wybrane rozszerzenie. Kliknij przycisk „Zaufaj”, aby zezwolić na instalację rozszerzenia.

4. Po zainstalowaniu rozszerzenia powinieneś zobaczyć „Opcje” z polem wyboru. Zaznacz pole, aby włączyć opcje rozszerzenia.

5. Powinieneś teraz zobaczyć różne programy pocztowe, których możesz używać w przeglądarce Safari do obsługi łączy e-mailowych. Wybierz „Gmail” z listy, a następnie uruchom ponownie przeglądarkę, aby zmiany zaczęły obowiązywać.

Safari otworzy teraz wszystkie linki e-mailowe w witrynie Gmail.

Wniosek

Jeśli Gmail jest Twoim głównym klientem poczty e-mail, zdecydowanie zaleca się skonfigurowanie jego witryny jako domyślnej w różnych przeglądarkach internetowych na komputerze Mac, aby wszystkie linki do poczty e-mail otwierały się w Internecie, a nie w standardowej aplikacji Mail. Powyższy przewodnik pomoże Ci to zrobić dokładnie.

Indeks
  1. Ustawianie witryny Gmail jako domyślnej aplikacji pocztowej w przeglądarce Google Chrome
  2. Ustawianie witryny Gmail jako domyślnej aplikacji pocztowej w przeglądarce Mozilla Firefox
  3. Ustawianie witryny Gmail jako domyślnej aplikacji pocztowej w przeglądarce Safari
  4. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up