Jak najlepiej wykorzystać aplikację Notatki na komputerze Mac

W ostatnim czasie firma Apple wprowadziła znaczące zmiany i ulepszenia w swojej aplikacji Notatki dla użytkowników komputerów Mac. Aplikacja ma teraz wszystkie zalety, dzięki którym możesz codziennie robić notatki. Aplikacja nie tylko pozwala na robienie prostych notatek tekstowych, ale teraz może zrobić dla Ciebie więcej.

Chociaż zawsze możesz poznać wszystkie funkcje aplikacji, oto kilka sposobów, jak w pełni wykorzystać możliwości aplikacji Notatki.

Importowanie notatek z innych aplikacji

Jeśli do robienia notatek korzystałeś z aplikacji innej niż Notatki, możesz teraz przenieść wszystkie swoje notatki do Notatek. Aplikacja posiada opcję importowania notatek w menu Plik, od którego można rozpocząć proces migracji.

Notatka: napisaliśmy także przewodnik dotyczący migracji z Evernote do Apple Notes.

Formatowanie notatek za pomocą skrótów

Teraz, gdy w końcu zacząłeś korzystać z aplikacji Notatki, możesz sformatować swoje notatki, aby wyglądały tak, jak chcesz.

W tym celu możesz skorzystać z następujących skrótów:

Dla Styl tytułumożesz użyć kombinacji klawiszy „Shift + Command + T”, aby utworzyć styl tytułu dla tekstu.

Dla Styl nagłówkamożesz użyć kombinacji klawiszy „Shift + Command + H”, aby utworzyć nagłówek.

Dla Pogrubienie tekstumożesz użyć kombinacji klawiszy „Shift + Command + B”, aby pogrubić zaznaczony tekst.

Formatowanie notatek naprawdę pomaga je uporządkować.

Tworzenie listy rzeczy do zrobienia ze swoimi notatkami

Jeśli masz listę zadań do wykonania i korzystasz z aplikacji do wykonania, przestań to robić. Aplikacja Notatki umożliwia teraz tworzenie list rzeczy do zrobienia z polami wyboru, dzięki czemu możesz dodawać do niej wszystkie swoje zadania i zaznaczać je po ukończeniu.

Aby utworzyć listę rzeczy do zrobienia, po prostu wprowadź zadania wiersz po wierszu. Kiedy skończysz, umieść kursor na pierwszym zadaniu i kliknij ikonę „Utwórz zadanie do wykonania” na górze, jak pokazano powyżej. Umieści pole wyboru przy zadaniu, które można zaznaczyć jak w aplikacji do zrobienia.

Dodawanie adresów URL witryn internetowych do notatek

Aplikacja Notatki eliminuje również potrzebę stosowania osobnego narzędzia do tworzenia zakładek, ponieważ pozwala dodawać do notatek wszystkie adresy URL witryn internetowych i tak, te zakładki to linki, które można kliknąć.

Skopiuj i wklej adres URL do notatki, a następnie naciśnij klawisz Enter, aby zamienić go w łącze, lub użyj menu Udostępnij w innych aplikacjach i zapisz dowolne adresy URL w jednej ze swoich notatek.

Wyraź siebie za pomocą emotikonów w swoich notatkach

Notatki to nie tylko tekst; są czymś więcej. Czasami możesz chcieć wyrazić swoje uczucia w notatce, a aplikacja również Ci to umożliwia.

Dzięki emotikonom możesz teraz dodawać emotikony do swoich notatek za pomocą prostego klawisza skrótu. Kiedy piszesz notatkę i chcesz dodać emoji, naciśnij „Command + Control + Spacja” na klawiaturze, a powinieneś zobaczyć wszystkie dostępne emoji. Wybierz dowolny, który chcesz dodać, a zostanie on dodany do Twojej notatki.

Eksportowanie notatek do użytkowników niebędących użytkownikami programu Notes

Nie wszyscy muszą korzystać z aplikacji Notatki. Jeśli Twoi znajomi nie korzystają z aplikacji, a chcesz, żeby mogli przeczytać Twoje notatki, możesz to zrobić, korzystając z funkcji Eksportuj w aplikacji.

Eksportując notatki w formacie PDF, możesz pozwolić innym na ich czytanie za pomocą dowolnego czytnika plików PDF, takiego jak Adobe Reader.

Synchronizowanie notatek z kontem Gmail

Jeśli Gmail jest Twoją główną witryną internetową i chcesz, aby Twoje notatki były z nią synchronizowane, możesz to zrobić za pomocą panelu Preferencje systemowe na komputerze Mac.

1. Kliknij logo Apple w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje systemowe…”

2. Kliknij „Konta internetowe” na następnym ekranie. Powinieneś zobaczyć tam swoje konto Google.

3. Kliknij swoje konto Google po lewej stronie i zaznacz pole „Notatki”. Wszystkie Twoje notatki zostaną zsynchronizowane z Twoim kontem Google. Pojawią się one w Twoim Gmailu z etykietą „Notatki”.

Wniosek

Jeśli dopiero zacząłeś korzystać z ulepszonej aplikacji Notatki na komputerze Mac, wymienione powyżej opcje powinny pomóc Ci w jej pełnym wykorzystaniu.

Daj nam znać, co myślisz o nowej aplikacji Notatki firmy Apple!

Indeks
  1. Importowanie notatek z innych aplikacji
  2. Formatowanie notatek za pomocą skrótów
  3. Tworzenie listy rzeczy do zrobienia ze swoimi notatkami
  4. Dodawanie adresów URL witryn internetowych do notatek
  5. Wyraź siebie za pomocą emotikonów w swoich notatkach
  6. Eksportowanie notatek do użytkowników niebędących użytkownikami programu Notes
  7. Synchronizowanie notatek z kontem Gmail
  8. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up