Jak udostępnić połączenie internetowe komputera Mac

Jak nas wszystkich uczono w dzieciństwie, „dzielenie się oznacza troskę”. Wydaje się, że po latach lekcja ta zostanie nieco zatracona. Jednak Mac uczy nas, jak na nowo być wierzącymi. OS X, zwłaszcza Lion i Mountain Lion, oferują nam dużą liczbę funkcji wymagających udostępniania. Dostępne są różne funkcje, od udostępniania plików po udostępnianie ekranu. Dzisiaj skupimy się na udostępnianiu Internetu. Może to być przydatne w wielu sytuacjach, a my przedstawimy, czego potrzebujesz, gdzie skorzystasz z tej wskazówki i jak to zrobić.

Jak to jest przydatne?

Funkcje udostępniania na komputerze Mac umożliwiają emitowanie sygnału bezprzewodowego z komputera Mac. Oznacza to, że dzięki kablowi Ethernet odniesiesz ogromne korzyści. Dzięki temu funkcja udostępniania jest bardzo przydatna w domu lub w podróży. Obecnie jest bardzo niewiele miejsc, w których spotykam pokój hotelowy podłączony do sieci Ethernet, jednak wiele starszych i tańszych hoteli zazwyczaj pobiera nadmierne opłaty za Wi-Fi lub zapewnia tylko połączenie przewodowe. Udostępnienie połączenia za pośrednictwem komputera Mac umożliwia udostępnianie tego połączenia bez konieczności walki o kabel lub rezygnacji z Internetu, jeśli urządzenie nie ma takiego portu.

Zestaw narzędzi do udostępniania Internetu

Czego więc potrzebujesz, aby móc korzystać z tej wysoce ignorowanej funkcji?

Na początek musisz upewnić się, że masz mocne połączenie z Internetem. Musisz pamiętać, że emitujesz to połączenie internetowe przez drugi portal, swój laptop. Jeśli początkowo masz wolne połączenie, to tylko je spowolni. Po drugie, musisz upewnić się, że masz odpowiednie oprogramowanie OS X. Żadne oprogramowanie starsze niż Snow Leopard nie sprawdziłoby się w tej sytuacji.

Można także skorzystać z przewodu Ethernet. Bez niego połączenie nie byłoby możliwe, chyba że korzystasz z Wi-Fi. Jeśli masz te trzy rzeczy, możesz udostępnić swoje połączenie. Przyjrzyjmy się teraz, jak dokładnie to zrobić.

Jak to jest zrobione?

Kroki udostępniania połączenia internetowego są dość łatwe i proste. Aby rozpocząć, przejdź do preferencji systemowych komputera Mac.

Następnie pierwszym krokiem będzie przejście do opcji „Udostępnianie” w obszarze Internet i sieć bezprzewodowa.

Następnie musisz upewnić się, że na lewym pasku bocznym wybrana jest opcja „Udostępnianie Internetu”.

Stamtąd masz opcje dotyczące sposobu uzyskania połączenia i za pośrednictwem jakiego medium będzie udostępniany Internet. Oznacza to, że jeśli używasz połączenia Wi-Fi do udostępniania Internetu innemu komputerowi za pomocą kabla Ethernet, musisz wybrać: „Udostępnij swoje połączenie z „WiFi”, Do komputerów korzystających z „Ethernet”.”

Jeśli chcesz udostępnić swoje połączenie Ethernet innym komputerom korzystającym z Wi-Fi, wybierz opcję: „Udostępnij swoje połączenie z „Ethernet” komputerom korzystającym z „WiFi”.”

Inne opcje udostępniania dostępne w ramach udostępniania Internetu obejmują także Bluetooth PAN/DUN.

Od telefonów komórkowych po inne urządzenia z możliwością podłączenia do Wi-Fi, możliwości udostępniania połączenia internetowego są nieograniczone.

Indeks
  1. Jak to jest przydatne?
  2. Zestaw narzędzi do udostępniania Internetu
  3. Jak to jest zrobione?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up