Zwiększ częstotliwość automatycznego sprawdzania poczty, aby zapobiec przeciążeniu wiadomości e-mail [Quick Tips, Mac]

Chociaż niektóre e-maile są ważne, czasami może to być denerwujące, jeśli otrzymasz ich za dużo naraz. Czasami jest tak wiele, że dana osoba może sobie poradzić w danym momencie, nie popadając w przytłoczenie. Może się tak zdarzyć, gdy e-maile napływają jedna po drugiej. Nawet jeśli jesteś w trakcie jednego zadania, skupienie się na nim może być trudne, gdy za każdym razem, gdy mijasz Mail.app, wpatrujesz się w to dokuczliwe czerwone kółko.

Prostą sztuczką, którą możesz zastosować, aby zapobiec przeładowaniu wiadomości e-mail, jest zwiększenie częstotliwości sprawdzania poczty, aby mieć czas na wyczyszczenie jednej partii wiadomości i odpoczynek przed wyczyszczeniem kolejnej partii.

Mail.app domyślnie sprawdza dostępność nowych e-maili co pięć minut. Oznacza to oczywiście, że masz tylko to małe 5-minutowe okienko, w którym możesz uporać się ze wszystkim, co masz na talerzu, zanim nadejdzie kolejna runda rozproszenia. Przejdź do panelu Preferencje. Aby to zrobić, otwórz Mail, kliknij menu Mail i otwórz Preferencje. Upewnij się, że otwarta jest karta „Ogólne” w Preferencjach, która będzie wyglądać jak na poniższym ekranie:

Częścią tego menu, na której się skupimy, jest opcja „Sprawdź, czy są nowe wiadomości”. Wartość domyślna to „Co 5 minut”. Zmień to na „Co 30 minut” lub „Co godzinę”. To będzie Twoja decyzja, ponieważ lepiej znasz swoje osobiste nawyki pracy i umiejętność przydzielania uwagi. Każde z tych ustawień pozwoli Ci zaoszczędzić znaczną część czasu na doskonaleniu bieżących zadań, przy jednoczesnym zapewnieniu regularnego dostarczania aktualizacji.

Całkowite wyłączenie automatycznego sprawdzania

Inną opcją, którą możesz wybrać i którą można również ustawić w tym samym menu, jest opcja, która całkowicie wyłączy automatyczne sprawdzanie. Ta opcja, oznaczona jako „Ręczna”, oznacza, że ​​Mail.app nawet nie pomyśli o wysłaniu Ci nowego e-maila, dopóki nie powiesz mu, że jesteś gotowy. Oddaje całkowicie władzę w Twoje ręce, co może przekraczać Twoje oczekiwania. Pobaw się opcjami i zobacz, co najbardziej Ci odpowiada.

Preferencje Mail.app to świetne miejsce do przeglądania innych drobnych usprawnień. Jest to prosty sposób, który jest nie tylko pomocny w zarządzaniu czasem i produktywności osobistej, ale także jest świetną rzeczą, o której warto wiedzieć, gdy węszysz w ustawieniach. Jest to łatwa zmiana, ale rzadko wykorzystywana przez użytkowników Mail.app.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up