Jak udostępniać albumy ze strumieniem zdjęć na iOS 6 i Macu

Od czasu, gdy Apple wprowadziło go w systemie iOS 5, wprowadzono wiele ulepszeń w strumieniu zdjęć. Pamiętam, że czułem się sfrustrowany, gdy chciałem usunąć pojedyncze zdjęcie ze Strumienia zdjęć i odkryłem, że jedyną opcją jest usunięcie wszystkich zdjęć z iCloud i rozpoczęcie nowo. Na szczęście Apple naprawiło tę małą niedogodność w późniejszej aktualizacji.

Najnowsza aktualizacja Photo Stream umożliwia tworzenie wielu albumów, które możesz udostępniać bezpośrednio z telefonu iPhone, iPada lub iPoda Touch. Jeśli korzystasz z komputera Mac, możesz także udostępniać, modyfikować, komentować i edytować te zdjęcia w oprogramowaniu Apple iPhoto.

Oto, jak w pełni wykorzystać tę funkcję zarówno na urządzeniu z systemem iOS, jak i na komputerze Mac.

Albumy ze strumieniem zdjęć w systemie iOS 6

Możesz tworzyć i dodawać obrazy do albumu Photo Stream na telefonie iPhone, iPadzie lub iPodzie Touch z systemem iOS 6 na wiele sposobów. Najłatwiej jest wybrać zdjęcie (lub nawet kilka) z dowolnego albumu ze zdjęciami, dotknąć ikony udostępniania, a następnie wybrać Strumień zdjęć z prezentowanych opcji.

Jeśli nie utworzyłeś jeszcze albumu ze Strumieniem Zdjęć, możesz go utworzyć na tym ekranie, dotykając „Nowy Strumień Zdjęć”.

Następny zestaw opcji pozwoli Ci nazwać nowy album, określić, kto może go zobaczyć, i zawiera publiczny przycisk przełączania. Wybranie albumu publicznego umożliwi Ci udostępnianie zdjęć każdemu, komu dasz link do Strumienia zdjęć.

Jeśli chcesz, możesz nadać nazwę swojemu albumowi i przejść do następnego kroku. Zawsze możesz później udostępnić dostęp innym osobom.

Przed opublikowaniem zdjęcia w nowym albumie Strumień zdjęć możesz dodać komentarz.

Po utworzeniu albumu nadal możesz go modyfikować. Aby to zrobić, kliknij niebieską strzałkę bezpośrednio po prawej stronie nazwy albumu Photo Stream; możesz zmienić nazwę albumu, dodać lub usunąć osoby, którym go udostępniasz, a także dostosować ustawienia publiczne.

Gdy zapewnisz dostęp do swojego albumu (publicznie lub dla określonej grupy odbiorców), będą oni zawsze mogli zobaczyć wszystkie zdjęcia przesłane do tego konkretnego albumu, chyba że zmienisz te preferencje dotyczące prywatności lub całkowicie usuniesz album.

Albumy ze strumieniem zdjęć na komputerze Mac

Aby uzyskać dostęp do albumów Photo Stream (lub dołączyć do nowych) na komputerze Mac, potrzebujesz systemu OS X 10.8.2 i iPhoto 9.4 lub Aperture 3.4.

W tym przykładzie użyjemy iPhoto. Udostępnij dowolne zdjęcie ze swoich albumów iPhoto, wybierając obraz, klikając ikonę udostępniania w prawym dolnym rogu i wybierając Strumień zdjęć z menu listy.

Tutaj możesz wybrać konkretny album lub, jako jego odpowiednik na iOS, utworzyć nowy.

Uwaga: nie mogłem znaleźć sposobu na utworzenie albumu bezpośrednio z widoku Strumienia zdjęć w iPhoto. Wygląda na to, że opublikowanie obrazu za pomocą ikony udostępniania to jedyny sposób na jego utworzenie. Nie jestem pewien, czy tak samo jest w przypadku Aperture.

Albumy ze strumieniem zdjęć w standardowej przeglądarce

Udostępnianie ulubionych zdjęć w albumach Photo Stream nie ogranicza się do urządzeń Apple. Jeżeli chcesz podzielić się z babcią kilkoma zdjęciami, udostępnij album publicznie i wyślij link e-mailem.

Te albumy publiczne mają ograniczone funkcje; nie możesz na przykład dodawać ani przeglądać komentarzy. Jednak odwiedzający mogą łatwo pobrać cały album, co pozwala na późniejsze usunięcie publicznego dostępu.

Odbieranie albumów ze strumieniem zdjęć od innych osób

Jeśli usługa Apple Photo Stream stanie się popularna, możesz zacząć częściej otrzymywać zaproszenia do dołączenia lub przeglądania udostępnionych albumów w iCloud. W zależności od preferencji prywatności do uzyskania dostępu do udostępnionego albumu może być potrzebny identyfikator Apple ID i kompatybilne urządzenie.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo oprogramowania i usług do udostępniania zdjęć. Nawet nie chcę myśleć, ile zdjęć wrzuciłam na Facebooka. Podoba mi się pomysł stworzenia albumu Photo Stream i udostępnienia go tylko garstce osób, mam nadzieję, że się przyjmie.

Indeks
  1. Albumy ze strumieniem zdjęć w systemie iOS 6
  2. Albumy ze strumieniem zdjęć na komputerze Mac
  3. Albumy ze strumieniem zdjęć w standardowej przeglądarce
  4. Odbieranie albumów ze strumieniem zdjęć od innych osób

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up