Kompletny przewodnik po dyktowaniu i głosie Mountain Lion

W Mountain Lion dostępnych jest kilka nowych funkcji, a jedną z bardziej przydatnych, choć często pomijanych, są funkcje głosowe i dyktowania. Dzisiaj poświęcimy trochę czasu, aby przyjrzeć się, co obejmują obie funkcje, jak skutecznie korzystać z dyktowania i jak znaleźć niesamowitą wartość w głosie. Powiedzmy, że następnym głosem, który możesz usłyszeć z komputera Mac, będzie Brytyjczyk informujący Cię, że za godzinę masz spotkanie.

Co to jest głos i dyktando?

Funkcja Voice jest dostępna już od dłuższego czasu (na długo przed pojawieniem się Lion) i umożliwia wyróżnianie tekstu i umożliwianie mu mówienia. Tym, co czyni go tym razem wyjątkowym, poza dodaniem nowych głosów, jest miejsce, w którym jest on używany.

Dyktowanie, jak sama nazwa wskazuje, umożliwia mówienie i zlecanie przepisywania przemówienia za Ciebie. Wiele osób uważa, że ​​jest to zapowiedź faktycznej integracji Siri z kolejnym systemem OS X, a my uwielbiamy widzieć, jak to wszystko potoczy się, gdy to nastąpi. Obecna wersja Dyktowania jest w stanie przetwarzać nie tekst i złożone zdania.

Gdzie można znaleźć głos i dyktando?

W Preferencjach systemowych zobaczysz nową ikonę o nazwie „Dyktowanie i mowa”. Stamtąd przejdź do sekcji „Tekst na mowę”. Możesz teraz wybrać głos systemowy. Jest to głos, który będziesz słyszeć podczas wszelkich czynności związanych z głosem.

Dostajesz kilka głosów dostarczonych z Mountain Lion, w tym te, które były dostępne w starszych wersjach. Możesz także pobrać inne głosy, takie jak indyjski angielski, a także głosy z różnych innych języków (niemiecki, arabski i wiele, wiele więcej!).

W przypadku opcji Dyktowanie po włączeniu możesz dyktować tekst bez konieczności pisania. Jednym ze sposobów uczynienia dyktowania bardzo użytecznym jest przypisanie skrótu klawiaturowego, umożliwiającego szybki dostęp do mowy. W tym miejscu możesz także przypisać język, w którym będziesz używać dyktowania.

Obecnie obsługiwany jest język angielski (amerykański, brytyjski i australijski), francuski, niemiecki i japoński. Kiedy jest używany, Dyktowanie działa bardzo dobrze i bardzo dobrze rozumie mowę. Po przetestowaniu w wielu obsługiwanych językach funkcja Dictation działała bez przeszkód.

Spraw, aby głos działał dla Ciebie

Głosów można używać do wielu celów, poza podświetlaniem tekstu i możliwością wypowiadania go. Możesz użyć głosów, aby ogłosić otrzymanie powiadomienia. Po prawidłowej konfiguracji głosy mogą przypominać swego rodzaju cyfrowego asystenta. Przejdź do „Preferencje systemowe -> Powiadomienia”. Aktywuj aplikacje i usługi, z których chcesz korzystać za pomocą głosów. Ważne jest, aby aktywować „Alerty”, aby głosy mogły prawidłowo ostrzegać Cię głosami.

Ważne jest również, aby w sekcji „Dyktowanie i mowa -> Tekst na mowę” aktywować opcję „Powiadamiaj o wyświetleniu alertów”. Klikając „Ustaw opcje alertów”, możesz wybrać głos, którego chcesz używać, wybrać frazę, od której chcesz zaczynać głos, co pozwala na automatyczne rozpoznanie alertu. Z "Przepraszam!" Do "Przepraszam!„”, „Uwaga!„”, „Alarm!" lub nawet możliwość wypowiedzenia głosowego nazwy aplikacji lub losowego wybrania frazy ostrzegawczej. Na koniec możesz ustawić opóźnienie pomiędzy pojawieniem się alertu a faktycznym powiadomieniem dźwiękowym.

Wreszcie łatwiejszym sposobem aktywacji zamiany tekstu na mowę jest najpierw zaznaczenie tekstu, a następnie naciśnięcie przycisków „Opcja + Escape”.

Wskazówki i porady dotyczące dyktowania

Dyktowanie jest dość łatwe do opanowania. Jednak poczujesz się sfrustrowany, uznasz tę usługę za bezużyteczną lub po prostu coś, czym nie chcesz się przejmować, jeśli nie wiesz, jak w pełni korzystać z dyktowania. Oto kilka wskazówek, które zebrałem w ciągu ostatniego tygodnia korzystania z ostatecznej wersji Mountain Lion.

1. Ustaw klawisz skrótu - Ustawienie klawisza skrótu gwarantuje, że dostęp do Dyktowania będzie możliwy tak szybko i łatwo, jak to możliwe. Zalecam użycie klucza, którego nie używasz zbyt często. Na przykład nie używam tak często prawego przycisku poleceń, jak lewego, więc przypisałem dyktando do tego klawisza. Inne sugestie obejmują klawisz funkcyjny. Tak, przycisk „fn” w lewym dolnym rogu klawiatury. Zapomniałeś, że tam był, prawda?

2. Mów normalnie (kropka) - Podczas korzystania z dyktowania bardzo ważne jest, abyś mówił normalnie. Nie musisz ogłaszać więcej niż normalnie ani nienaturalnie wolno, chyba że dyktowanie nie rozumie cię dobrze. Mów także krótkimi zdaniami i wyraźnie używaj znaków interpunkcyjnych. Funkcja dyktowania nie rozpoznaje, gdzie potrzebny jest przecinek lub kropka.

3. „Kropka”, „przecinek”, „apostrof” i „wykrzyknik” to polecenia, które funkcja dyktowania przetłumaczy na (.), (,) i (!). „Kropka” to alternatywa dla „kropki”, która dobrze sprawdza się również w przypadku dyktowania.

4. Powiedz „buźkę” lub „zmarszcz brwi”, aby wstawić emotikony.

5. Pomiędzy datą a rokiem nie ma potrzeby wstawiania przecinka (a dwukropków także w przypadku czasu 12-godzinnego). Jeśli powiesz „dwanaście sierpnia dwa tysiące dwunastego roku”, Dictation będzie wiedzieć, że masz na myśli 12 sierpnia 2012 r., a nie 12 sierpnia 2012 r. (zwróć uwagę na przecinek?)

6. W dyktandzie rozpoznaje się „nowy akapit”.

Co chcielibyśmy zmienić?

W zależności od potrzeb Dyktowanie może być usługą, z której często korzystasz lub w ogóle z niej nie korzystasz. Może być doskonałym narzędziem do tworzenia komentarzy na stronie internetowej lub odpowiadania na nie, korzystania z mediów społecznościowych i nie tylko. Poza tym wydaje się pusty, ponieważ nie można nim wydawać poleceń. Chciałbym móc powiedzieć „Przypomnij mi, żebym odebrał paczkę w lokalnym sklepie Fedex” i przypisać ją jako przypomnienie z podaniem lokalizacji i wszystkim. Myślę, że nie zajmie to dużo czasu, mam nadzieję.

Indeks
  1. Co to jest głos i dyktando?
  2. Gdzie można znaleźć głos i dyktando?
  3. Spraw, aby głos działał dla Ciebie
  4. Wskazówki i porady dotyczące dyktowania
  5. Co chcielibyśmy zmienić?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up