4 powody, dla których Apple TV będzie doskonałym wyborem

Mimo że odtwarzacz multimediów strumieniowych Roku podobał mi się, jestem użytkownikiem Apple i zawsze nim byłem. Nadal tęskniłem za Apple TV. Wszystko na Roku było świetne, ale naprawdę chciałem móc korzystać z iTunes, czegoś, co nie jest dostępne na Roku. Kiedy w końcu przeszliśmy na telewizor HD, wiedziałem, że moim następnym zakupem będzie Apple TV i rzeczywiście tak było.

Wydaje się, że Apple zawsze potrafi dobrze połączyć wszystkie swoje produkty, zwłaszcza produkty mobilne. Wszystkie świetnie ze sobą współpracują, od iOS po iTunes. Oderwanie się od tej marki tylko dla jednego produktu sprawia, że ​​wciąż pragniesz do niej wrócić. Chociaż chciałem, aby Apple TV współpracował z iTunes, okazało się, że jest to funkcja AirPlay, bez której naprawdę nie chcę się obejść.

1. Łatwość konfiguracji

Konfigurowanie Apple TV jest równie proste jak Roku. Wystarczy podłączyć go z tyłu telewizora. Jedyna różnica polega na tym, że Roku współpracuje zarówno ze starszymi kablami typu RCA (z białą, żółtą i czerwoną wtyczką), jak i z nowszym HDMI, Apple TV działa tylko z HDMI. Wtyczka nie jest dołączona do urządzenia i należy ją zakupić osobno.

Podłączenie Apple TV wykorzystuje istniejącą usługę internetową Wi-Fi. Samoczynnie rozpoznaje usługę i prosi o podanie hasła. Warto zaznaczyć, że przy pierwszym logowaniu do urządzenia pojawia się pytanie o hasło lub klucz do usługi internetowej, a nie do poszczególnych kanałów. Po zalogowaniu się AppleTV wyświetli ekran ze wszystkimi dostępnymi kanałami. Chociaż Apple TV nie ma tylu kanałów, co Roku, wszystkie te, które ma, są warte zachodu. Oznacza to, że trzeba śledzić mniej loginów i haseł.

2. iTunes i YouTube

Zarówno Roku, jak i Apple TV mają Netflix, ale Apple TV ma także iTunes i YouTube. Logując się na istniejące konto iTunes, możesz wypożyczać i/lub kupować filmy, odcinki i sezony programów telewizyjnych, a także odtwarzać muzykę z iTunes, którą już masz. To jest to, co naprawdę mnie przyciągnęło i czego mi brakowało w Roku. Mógłbym słuchać Pandory i wypożyczać filmy z Amazona, ale mam już tyle zajętych iTunes. Lubię żartować, że osobiście zbudowałem skrzydło domu Steve'a Jobsa tylko dzięki zakupom z iTunes. Miałem wrażenie, że nieużywanie go na Roku będzie marnowaniem. Oprócz odtwarzania zawartości z historii zakupów włączenie funkcji Home Sharing w iTunes na komputerze spowoduje pobranie całej muzyki znajdującej się w iTunes w kanale Komputer.

Dodatkowo Apple TV odtwarza filmy z YouTube'a. Wiele osób po prostu używa YouTube jako źródła muzyki, ponieważ pozwala na utworzenie listy odtwarzania. Jest to oczywiście dodatek do wszystkich innych typów filmów odtwarzanych w YouTube. Możesz wyszukiwać określone filmy, a także zalogować się na swoje istniejące konto YouTube, aby oglądać przesłane przez siebie filmy, a także uzyskać dostęp do listy ulubionych.

3. AirPlay

Chociaż to możliwość odtwarzania treści z iTunes przyciągnęła mnie do Apple TV, to funkcja AirPlay sprawiła, że ​​się w nim zakochałem. Wiedziałem, że ma taką zdolność, ale nie zdawałem sobie sprawy, jak wielka może być. AirPlay umożliwia strumieniowe przesyłanie treści z urządzenia mobilnego Apple do AppleTV. Dotyczy to niemal każdego filmu. Jestem recenzentem filmowym i telewizyjnym, więc otrzymuję treści od sieci i studiów w celu podglądu i recenzji. Oglądanie tego na moim MacBooku lub iPadzie jest uciążliwe.

Dzięki AirPlay mogę przesyłać strumieniowo bezpośrednio do telewizora. Otwierając zawartość na moim iPadzie lub iPhonie, wyświetla symbol AirPlay, a naciśnięcie tego pozwala mi wybrać, czy chcę odtwarzać zawartość na moim urządzeniu mobilnym, czy na Apple TV. Oznaczało to również, że po nagraniu filmów z próby baletowej mojej córki, mogłem je pokazać rodzinie.

4. Strumień zdjęć

Oprócz filmów i muzyki mogę także przeglądać zdjęcia. Chociaż brakuje mi możliwości przeglądania zdjęć z Facebooka, które lubiłem na Roku, mogę zamiast tego przeglądać zdjęcia zapisane w moim strumieniu zdjęć lub serwisie Flickr. Ponieważ zalogowałeś się już na swoje konto iTunes, automatycznie zsynchronizuje ono także Strumień zdjęć z Twojego komputera lub urządzenia mobilnego Apple. Chciałem mieć kilka zdjęć z Facebooka, a także tylko zdjęcia zrobione lub przesłane za pomocą iPhone'a i iPada, więc zapisałem kilka moich ulubionych zdjęć z Facebooka w strumieniu zdjęć, aby je dostosować. Jednak sam w sobie nie używam go do przeglądania zdjęć. Wszedłem do kanału Ustawienia w Apple TV i ustawiłem go tak, aby używał PhotoStream jako wygaszacza ekranu, gdy Apple TV nie jest używany.

Jak widać, Apple TV to naprawdę świetny produkt, jeśli jesteś już użytkownikiem Apple. Większość elementów jest głęboko zintegrowana i można łatwo przełączać się z jednej platformy na drugą. Osoby, które nigdy nie miały produktu Apple, nadal mogą kupić Apple TV, ale nie będą w stanie w pełni wykorzystać wszystkich oferowanych przez niego funkcji.

Czy Apple TV jest dla Ciebie? A może wolisz lepszy odtwarzacz multimedialny Roku? Daj nam znać w komentarzach.

Indeks
  1. 1. Łatwość konfiguracji
  2. 2. iTunes i YouTube
  3. 3. AirPlay
  4. 4. Strumień zdjęć

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up