10 ulubionych funkcji lwa górskiego

Firma Apple ogłosiła niedawno najnowszy system Mac OS, który latem będzie dostępny na komputerach Mac w Twojej okolicy. Nowy system operacyjny nosi nazwę Mountain Lion i jest następcą obecnego modelu OS X Lion. Mountain Lion to system operacyjny, który zawiera wiele elementów zgodnych z najnowszym oprogramowaniem iOS, w tym wiele części iPhone'a, z których wszyscy korzystamy na co dzień. Ostatecznie jest to krok w kierunku połączenia urządzenia z systemem iOS i komputera Mac w celu zapewnienia ich synchronizacji. Przyjrzyjmy się niektórym z najlepszych funkcji udostępnionych przez Apple w ramach Mountain Lion.

Twoje rzeczy, wszędzie

iCloud jest teraz w pełni dostępny w Mountain Lion. Jeśli nie znasz usługi iCloud, umożliwia ona bezprzewodowy dostęp do wszystkich Twoich dokumentów, zdjęć, programu iCal, książki adresowej itp. bez konieczności zapisywania ich na dysku flash lub dysku twardym. Inicjatywę dotyczącą chmury można również zastosować w wielu firmach zajmujących się udostępnianiem muzyki, które umożliwiają bezprzewodowe udostępnianie utworów do pobrania po zakupie. Aby korzystać z aplikacji na komputerze Mac, po prostu zaloguj się przy użyciu swojego Apple ID. Cokolwiek zrobisz na jednym urządzeniu podłączonym do iCloud, będzie to odzwierciedlone na innych podłączonych urządzeniach. Będzie to coś, z czego będziesz często korzystać w przypadku Mountain Lion!

iMessaging na komputerze Mac

Facetime stanie się dostępny na iPhonie, zanim pojawi się na iPadzie, a następnie na Macu. Teraz iMessage poszedł w ich ślady. Najpierw stała się funkcją iOS, zanim pojawiła się na iPadzie, a teraz zastępuje iChat najnowszą aktualizacją Mountain Lion. Nowe centrum wiadomości, znane obecnie jako Wiadomości dla komputerów Mac, umożliwia czatowanie w tych samych usługach, które są dostępne za pośrednictwem iChat, ale można także korzystać z iMessage między komputerami Mac i urządzeniami z systemem iOS. Wiadomości dla komputerów Mac umożliwiają także wysyłanie zdjęć i plików, a jeśli urządzenie, z którym chcesz rozmawiać, ma funkcję FaceTime, możesz nawet prowadzić rozmowę FaceTime, klikając specjalny przycisk uruchamiający aplikację FaceTime.

Udostępnianie arkuszy

W całym Mountain Lion zobaczysz specjalny przycisk o nazwie Udostępnianie arkuszy. Dzięki temu możesz udostępniać zdjęcia, dokumenty i inne materiały w Wiadomościach, dodawać zakładki, czytać na później i nie tylko. To najlepszy sposób na udostępnianie wszystkiego, od linków znalezionych w Internecie, przez zdjęcia zrobione w Photobooth, a nawet zdjęcia zebrane w iPhoto. W iPhoto i Photobooth, jeśli stworzyłeś film lub zrobiłeś zdjęcie, możesz nawet udostępnić je odpowiednio na Vimeo i Flickr. Masz dokument PDF, który chcesz uruchomić przez szefa? Udostępnij to za pośrednictwem poczty za pomocą arkuszy udostępniania. Czy wspominaliśmy, że istnieje również obsługa Twittera?

Tweetowanie na komputerze Mac

Dzięki funkcji Udostępnij arkusze możesz udostępniać znalezione zdjęcia i linki na Twitterze. Funkcja i interfejs tweetowania wyglądają identycznie jak te dostępne w systemie iOS. Masz coś, co wygląda jak kartka z notatkami, na której możesz napisać wiadomość, przyciąć link lub obraz i dodać swoją lokalizację. Dzięki licznikowi znaków na dole nie musisz się martwić, że zmieścisz się w 140 znakach. Jeśli otrzymasz wzmiankę lub wiadomość prywatną, będziesz o tym wiedział dzięki integracji z Twitterem.

Twój Mac, bezpieczniejszy

OS X Mountain Lion dba o to, aby Twój Mac był bezpieczniejszy niż kiedykolwiek. Odbywa się to poprzez dodanie Gate Keeper. Dzięki temu masz pewność, że pobrane aplikacje powstały za Twoją zgodą. Masz trzy możliwości zabezpieczenia się. Możesz nie mieć żadnych ustawień, co pozwoli ci pobrać prawie wszystko w dowolnym miejscu, ale przynajmniej będziesz chroniony w jakiś niewielki sposób. Możesz ustawić pobieranie tylko od programistów akredytowanych przez Apple, po prostu tych, którzy mają identyfikator programisty, lub możesz pobierać tylko ze sklepu Mac App Store.

Powiadomienia w jednym miejscu

Podobnie jak w przypadku iOS, Mountain Lion udostępnia Centrum powiadomień. Jeśli nie znasz Centrum powiadomień, jest to centrum wszystkich powiadomień i alertów, które otrzymujesz na telefonie iPhone, a teraz także na komputerze Mac. Centrum powiadomień pokaże Ci, kiedy masz nowy tweet, kiedy otrzymasz nową wiadomość, kiedy przegapiłeś „połączenie” Facetime i nie tylko. Aby aktywować, po prostu przesuń trzema palcami w prawo po gładziku. Aby wyczyścić powiadomienie, kliknij „X” lub kliknij, aby je wykonać. Podobnie jak w przypadku iOS, również otrzymujesz dyskretne powiadomienia bez konieczności aktywowania Centrum powiadomień, dzięki czemu niczego nie przegapisz.

Mac przyjazny graczom

Game Center na iOS umożliwiło Ci śledzenie statystyk i rankingów w grach, w które grałeś sam i ze znajomymi. Teraz Game Center pojawiło się na komputerach Mac. Możesz teraz sprawdzić swoje rankingi w niezliczonej liczbie gier dostępnych w sklepie Mac App Store. Wystarczy zalogować się przy użyciu swojego Apple ID, aby cieszyć się zabawą. Jeśli korzystasz już z Game Center na swoim iPhonie lub urządzeniu z systemem iOS, wszystkie Twoje statystyki i informacje, w tym informacje o profilu, będą się zgadzać. Miłej zabawy, ale nie za bardzo!

Zapamiętaj wszystko

Przypomnienia pojawiły się po raz pierwszy na iOS i jest to aplikacja, której używam codziennie, aby pamiętać o zadaniach, które muszę wykonać w danym dniu. Teraz Przypomnienia są dostępne na komputerach Mac za pośrednictwem Mountain Lion. Teraz możesz zapamiętać wszystko, co trzeba zrobić, od projektów po zakupy spożywcze. Przypomnienia dla komputerów Mac korzystają także z iCloud, aby zastosować dodatki i zmiany wprowadzone na komputerze Mac za pomocą urządzeń iOS połączonych z Apple ID. Przypomnienia są podzielone na kategorie, podobnie jak w iOS, co ułatwia ich wyszukiwanie.

Twój Mac, w telewizji

Chcesz pokazać kreację iMovie lub materiał filmowy z ostatnich wakacji? A może chcesz pochwalić się arkuszami kalkulacyjnymi lub prezentacją programu PowerPoint klasie lub współpracownikom. Teraz, dzięki funkcji Airplay Mirroring, możesz odtwarzać zawartość ekranu komputera Mac na dużym ekranie lub przynajmniej na dowolnym dużym ekranie telewizora. Wszystko, co musisz zrobić, to upewnić się, że Apple TV Box i Mac znajdują się w tej samej sieci Wi-Fi i możesz zaczynać.

Notatki dla Twoich przemyśleń

Wreszcie Mountain Lion ma wreszcie stabilną, formalną sekcję notatek. Dzięki temu możesz dodawać małe wskazówki, instrukcje lub po prostu przypomnienia dla siebie, bez konieczności marnowania kartki papieru. W razie potrzeby aplikacja Notatki umożliwia teraz dodawanie zdjęć i załączników do notatek. Po ukończeniu notatek możesz je wysłać za pomocą funkcji Udostępnij arkusze w Wiadomościach lub Pocztą. Masz notatkę, o której musisz pamiętać, gdy wrócisz do komputera Mac? Notatki umożliwiają przypięcie ich do pulpitu w celu późniejszego przejrzenia. Wszystko to działa w iCloud, co oznacza, że ​​notatki utworzone, edytowane i usunięte na komputerze Mac będą widoczne na urządzeniu z systemem iOS i odwrotnie.

Która z funkcji Mountain Lion jest Twoją ulubioną?

Indeks
  1. Twoje rzeczy, wszędzie
  2. iMessaging na komputerze Mac
  3. Udostępnianie arkuszy
  4. Tweetowanie na komputerze Mac
  5. Twój Mac, bezpieczniejszy
  6. Powiadomienia w jednym miejscu
  7. Mac przyjazny graczom
  8. Zapamiętaj wszystko
  9. Twój Mac, w telewizji
  10. Notatki dla Twoich przemyśleń

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up