Przydatne wskazówki i porady dotyczące korzystania z kontroli misji na komputerze Mac

Przeciętny dzień pozwala mi korzystać z co najmniej ośmiu aplikacji. Od wysyłania e-maili po współpracowników iMessaging, prawie każda aplikacja w mojej stacji dokującej jest używana. Nawet podczas tworzenia artykułu skorzystam z co najmniej czterech. Korzystałbym z jednej aplikacji do wysyłania e-maili/referencji, innej aplikacji do uzyskiwania źródeł i dwóch aplikacji do pisania do pisania i edytowania. Jeśli tak jak ja korzystasz z wielu aplikacji na raz, to potrzebujesz narzędzia, które pozwoli Ci szybko przełączać się między nimi. To właśnie robi Kontrola Misji na Macu. Przyjrzyjmy się kilku sposobom, jak dobrze go wykorzystać.

Indeks
  1. Czym właściwie jest kontrola misji?
  2. Twój ekran kontroli misji – rozcięty
  3. Porady i wskazówki
  4. Więcej informacji o preferencjach systemu kontroli misji

Czym właściwie jest kontrola misji?

Kontrola misji w rzeczywistości niekoniecznie jest aplikacją, ale raczej spojrzeniem na wiele aplikacji działających na komputerze Mac. Kontrola misji umożliwia nawigację pomiędzy wieloma uruchomionymi aplikacjami, co jest idealne, gdy masz dużo uruchomionych jednocześnie. Możesz przełączać się między różnymi uruchomionymi aplikacjami, przesuwając trzema palcami w górę lub w dół. Po przesunięciu palców w górę możesz wyświetlić wszystkie uruchomione aplikacje. Kiedy przesuniesz trzy palce w dół, zobaczysz wszystkie otwarte okna aplikacji, nad którą aktualnie pracujesz. Na przykład, jeśli piszesz artykuł do dalszej publikacji, możesz mieć otwarty program Microsoft Word do pisania, otwarty iPhoto do edycji zdjęć i ewentualnie otwartą trzecią aplikację do publikowania. Jeśli chcesz przełączyć się na iPhoto, po prostu przesuń trzy palce w górę i wybierz aplikację. Jeśli chcesz przejść do drugiego okna innego artykułu, który piszesz w programie Microsoft Word, po prostu przesuń palcem w dół i wybierz okno. To jest bardzo użyteczne.

Twój ekran kontroli misji – rozcięty

Na górze masz otwarte różne pulpity. Różnią się one od okien tym, że umożliwiają otwieranie różnych programów i nie przeszkadzają w bieżącym pulpicie, na którym aktualnie się znajdujesz. Wszystkie znajdują się na górze ekranu, gdy aktywujesz Kontrolę Misji, przesuwając palcem w górę. Aby aktywować inny pulpit, po prostu przesuń palcem w górę, przesuń strzałkę na prawo od Kontroli Misji i naciśnij przycisk „+”. Bardziej na środku, znajdują się wszystkie otwarte programy na bieżącym pulpicie, na którym pracujesz. Na każdym z nich znajdują się ikony, umożliwiające łatwy wybór. Pulpit nawigacyjny można również aktywować w Kontroli Misji, umożliwiając sprawdzenie niektórych widżetów. Na dole masz stację dokującą.

Porady i wskazówki

Załóżmy, że masz otwarte około trzech komputerów stacjonarnych i aktualnie korzystasz z programu Microsoft Word. Twitter przeszkadza i chcesz przypisać go do nowego pulpitu, usuwając go z drogi. Jest to bardzo łatwe do zrobienia. Po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację, którą chcesz przenieść. Następnie w sekcji „Opcje -> Przypisz do” kliknij pulpit, na który chcesz wysłać aplikację. To jest takie proste.

Być może wolisz używać czwartego palca podczas przełączania między aplikacjami, a może po prostu masz dość przesuwania o trzy w górę i wybierania między pulpitem, który chcesz wybrać. Kontrola misji ułatwia to, umożliwiając przesunięcie czterema palcami w lewo lub w prawo, aby przełączać się między pulpitami a pulpitem nawigacyjnym. Exposé trafiło nawet do kontroli misji. Gdy jesteś w TextEdit, po przesunięciu trzema palcami w dół możesz zobaczyć wszystkie dokumenty, nad którymi pracowałeś wcześniej, na samym dole okna Kontroli Misji.

Więcej informacji o preferencjach systemu kontroli misji

W preferencjach systemowych możesz ustawić sekcje Kontroli Misji, które pozwolą ci aktywować określone funkcje (takie jak LaunchPad itp.), po prostu przesuwając mysz do tego regionu. Oprócz przypisywania tego, co Apple nazywa „gorącymi narożnikami”, preferencje systemowe umożliwiają także przypisywanie skrótów klawiaturowych, doskonale wykorzystując klawisze F1-12 podczas przypisywania. Skróty klawiaturowe sprawiają, że przeszukiwanie różnych aplikacji aktywujących jest jeszcze łatwiejsze.

Czy teraz, gdy wiesz, co potrafi, chętniej będziesz korzystać z Kontroli Misji? Daj mi znać w komentarzach poniżej odpowiedź na to pytanie, a także jaka jest Twoja ulubiona funkcja kontroli misji.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up