Jak zamienić iPada w komputer Mac

Obecnie dla wielu konsumentów zakup dowolnego komputera Mac może być naprawdę trudny. Niektórym osobom cena jest zbyt trudna do przeoczenia. To sprawia, że ​​niektórzy ludzie uważają, że nie ma alternatywy dla zakupu komputera Mac, a niektóre odnowione modele nadal są uważane za dość wysokie. Istnieje jednak świetna alternatywa dla zakupu komputera Mac — kup iPada. Dzisiaj omówimy kroki, które sprawią, że iPad stanie się najlepszą alternatywą dla komputera Mac, jaką może być. Od produktów po aplikacje – w mgnieniu oka znajdziesz „Mac-Pad”.

Sprzęt

Na początek musisz oczywiście mieć iPada, aby zamienić iPada w MacBooka. W tej chwili urządzenia iPad 2 kosztują 499 dolarów za model podstawowy. Jest to wynik niemal porównywalny z przeciętnym dostępnym komputerem PC z systemem Windows, a jednocześnie nieco lepszy od przeciętnych netbooków klasy podstawowej dostępnych obecnie na rynku. To da ci wersję Wi-Fi. W przypadku 3G będziesz musiał wydać 629 USD za ten model. A co, jeśli 499 dolarów to dla Ciebie zbyt duży koszt? Nie martw się, nadal masz kilka opcji.

Świetną opcją, którą warto rozważyć, jest odnowiona usługa Apple. Wielu konsumentów wzdryga się na widok tego słowa, odnowiony, ale naprawdę nie jest tak źle, jak myślisz. Dla tych, którzy nie wiedzą, odnowienie oznacza po prostu zwrot gadżetu do Apple i przygotowanie go do odsprzedaży. Może to być zarówno korzystne, gdy konsument chce iPada w innym kolorze, jak i najgorsze, gdy jest to iPad z usterką, która została naprawiona przez Apple jak nowy.

Ważne jest, aby pamiętać, że przy takim zakupie tak naprawdę niczego nie poświęcasz. Za 419 USD obecnie za zwykłego iPada za 499 USD z Wi-Fi i 16 GB oszczędzasz trochę pieniędzy. Ponadto Apple ma poprzedni model, iPada, który zdobywa jeszcze więcej ofert. Ponadto należy pamiętać, że iPad 3 ma zostać zaprezentowany przynajmniej w nadchodzącym miesiącu. Dzięki doniesieniom o możliwości utrzymania przez Apple iPada 2 na rynku po niższej cenie, możesz znaleźć lepszą ofertę, jeśli poczekasz nieco dłużej.

Przypadki: ZaggMate i ZaggFolio

Najważniejszym aspektem używania iPada jako komputera Mac jest posiadanie odpowiedniej obudowy. W tej chwili najlepszą firmą dostarczającą najbardziej autentyczną obudowę klawiatury do iPada jest Zagg. Dostępne są dwa modele: ZaggMate dla iPada 1 i ZaggFolio dla iPada 2. Obydwa modele wykorzystują technologię Bluetooth do łączenia iPada z klawiaturą. Sam iPad jest wsparty na wbudowanej podstawce, która zapewnia kąt podobny do laptopa. Etui zawiera również klawisze przeznaczone do iPada oraz umożliwia dostęp do elementów sterujących iPada, takich jak regulacja głośności i wyciszenia. Jeśli cena 99 USD jest dla Ciebie trochę za wysoka, Apple oferuje również klawiatury Bluetooth za 49,99 USD. Są to te same klawiatury, które są używane w komputerach iMac, oferujące dokładnie takie same wrażenia jak na komputerze stacjonarnym. Należy jednak dokupić etui osobno, co ostatecznie zrówna się z ceną.

Aplikacje

Oprócz sprzętu musisz także mieć odpowiednie oprogramowanie dla swojego iPada. Dokładne oprogramowanie, którego będziesz potrzebować, jest inne. Oto ładna lista prawie wszystkich aplikacji na moim Macu, które mają obecnie odpowiednik na iPadzie. Znalazłem dopasowanie do niemal każdej aplikacji.

Skype na iPada

To oczywisty zamiennik mojego Skype'a dla komputerów Mac. Wszystkie kluczowe funkcje są nadal dostępne w wersji na iPada. Wszystko, co musisz zrobić, to zalogować się na swoje konto Skype i możesz rozpocząć rozmowę w mgnieniu oka. Osoby posiadające iPada 2 będą mogły odbywać wideokonferencje również za pomocą tej aplikacji w wersji na iPada. Możesz prowadzić rozmowy zarówno z innymi użytkownikami Skype'a dla iPada, jak i z użytkownikami Skype'a dla komputerów Mac (i systemu Windows). Jeśli chcesz zamienić go w telefon komórkowy, czego nie jest w stanie zrobić Twój laptop od razu po wyjęciu z pudełka, możesz zapłacić nieco więcej i włączyć rozmowy stacjonarne przez Skype. Jest to również funkcja programu Skype dla komputerów Mac.

iMovie na iPada

Trochę mnie dziwi, jak wiele osób nie ma o tym pojęcia iMovie na iOS, ale istnieje. iMovie na iOS oferuje wiele takich samych funkcji, jak na komputerze Mac. Wszystko, co musisz zrobić, to przeciągnąć i upuścić multimedia na oś czasu, a następnie dotknąć i przeciągnąć, aby wydłużyć lub skrócić klipy. Dodając zdjęcia i muzykę, możesz stworzyć wspaniały projekt bezpośrednio na swoim iPadzie. Chcesz opowiedzieć o zabawnym wydarzeniu? Nie ma problemu, po prostu dotknij, aby nagrać dźwięk, a następnie dodaj go do swojego projektu. Po zakończeniu możesz wyeksportować swój projekt w wysokiej rozdzielczości do YouTube i różnych innych serwisów społecznościowych.

Strony na iPada

Strony na iPada umożliwia tworzenie pięknych dokumentów do drukowania i udostępniania na iPadzie. Apple oferuje różne piękne szablony umożliwiające utworzenie unikalnego dokumentu. Możesz dodać tekst, zmienić kolor, a nawet dodać zdjęcia, aby rozjaśnić dokument. Przerwałeś podczas tworzenia swojego dzieła? Nie ma problemu, iCloud zapisze wszystko, co robiłeś i pozwoli ci kontynuować, kiedy tylko będziesz mógł. W aplikacji możesz także tworzyć wykresy, dzięki czemu możesz znacznie lepiej zaprezentować dane w swojej pracy. Po zakończeniu możesz wyeksportować dokument do różnych programów do edycji tekstu, nawet do programu Word, lub możesz udostępnić go do przeglądania online. Kosztująca 9,99 USD jest to znacznie ekonomiczna opcja w porównaniu z pakietem Microsoft Office dla komputerów Mac.

Keynote dla iPada

Myśl przewodnia to Pages dla przyjaznego kuzyna iPada. Tam, gdzie Pages przoduje w dokumentach, Keynote imponuje pokazami slajdów i punktami programu Power Point. Dzięki Keynote na iPada możesz tworzyć niesamowite prezentacje bezpośrednio na iPadzie. Podobnie jak Pages, Keynote umożliwia korzystanie z różnych szablonów, dodawanie obrazów i tekstu, a nawet dodawanie do projektu innych typów multimediów. Możesz mieć swój projekt w pętli automatycznej lub ręcznie zmieniać slajdy. Prezentację można później wyeksportować do programu Powerpoint w formacie PDF i nie tylko. Jeśli chcesz prezentację w jakości komputerowej na iPadzie, Keynote jest dla Ciebie.

Serwis internetowy

Tematem odróżniającym iPada od laptopa jest tematyka Internetu. iPad ma od razu do wyboru opcję Wi-Fi lub 3G. Większość nowoczesnych laptopów ma tylko opcję Wi-Fi. Jeśli nie masz karty danych, jest to zwykle jedyna opcja dostępna na laptopie.

Niektóre zalety i wady

Posiadanie iPada jako alternatywy dla komputera Mac ma wiele zalet i wad. Zacznijmy od wad. Wadą jest to, że jeśli zdecydujesz się na wersję wyłącznie Wi-Fi, która jest tańsza w krótkim okresie, nie będziesz mieć możliwości późniejszego użycia karty danych. Utrudnia to korzystanie z urządzenia poza siecią. Osoby, które zdecydują się na korzystanie z połączenia 3G, mogą cieszyć się swobodą korzystania z sieci 3G, jednak opłaty w Verizon są dość wysokie, a AT&T nie oferuje wielu opcji użytkownikom korzystającym z dużej ilości danych, takim jak ja. Wreszcie, iPad nie daje dużego potencjału wzrostu. Na przykład, jeśli chcesz dodać więcej programów, musisz pamiętać o bieżącej pamięci. Nie można też po prostu podłączyć dysku USB i uruchomić go na iPadzie.

Te wady sprawiają, że jest idealny dla podstawowych użytkowników, a nie dla zaawansowanych. Zaletą jest jednak to, że oszczędzasz pieniądze w krótkiej perspektywie, a czasem w dłuższej perspektywie. Jeśli chcesz zrezygnować z wydawania blisko tysiąca dolarów na laptopa, jest to świetna alternatywa. Ponadto niektóre dostępne na rynku firmy internetowe mogą być nieco droższe niż opcje 3G dla iPada, co pozwala obniżyć rachunki za Internet. Te zalety sprawiają, że jest to świetna opcja oszczędzania pieniędzy.

Indeks
 1. Sprzęt
 2. Przypadki: ZaggMate i ZaggFolio
 3. Aplikacje
  1. Skype na iPada
  2. iMovie na iPada
  3. Strony na iPada
  4. Keynote dla iPada
 4. Serwis internetowy
 5. Niektóre zalety i wady

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up