Jak Apple pomaga kształtować nową erę w edukacji

Apple wyprodukowało wiele produktów, które pomagają ludziom w codziennym życiu. Oferta obejmuje zarówno łatwe korzystanie z komputera, jak i wykonywanie połączeń telefonicznych oraz słuchanie ulubionych utworów. Jednak jednym z dużych wpływów dobrze znanych z Apple jest ich wpływ na edukację. Coraz więcej szkół zaczyna wdrażać produkty Apple do swoich programów nauczania. Uczniowie w domu korzystają z komputerów Mac do tworzenia szczegółowych raportów z badań i kreatywnych prezentacji. Dzisiaj przyjrzymy się dokładnie, w jaki sposób Apple może pomóc Ci w edukacji. Efekt dociera do wszystkich osób, niezależnie od tego, czy jesteś nauczycielem, uczniem czy rodzicem.

Uratuj drzewo

Jedną z największych zalet wykorzystania technologii w edukacji jest jej wpływ na środowisko. Możliwość zmniejszenia objętości książek i posiadanie atrakcyjnej technologicznej alternatywy dla robienia notatek może sprawić, że edukacja będzie tańsza i będzie bardziej skuteczna z mocą wsteczną. Jeśli chodzi o robienie notatek, dostępnych jest wiele aplikacji umożliwiających łatwe i cyfrowe robienie notatek (aplikacje znajdziesz w „iTunes dla edukacji”). W porównaniu do standardowych notatek, notatki cyfrowe umożliwiają dodawanie większej liczby adnotacji, notatek dźwiękowych i nie tylko. Ominąłeś zajęcia? Uzyskanie odpowiednich notatek na ten dzień jest znacznie łatwiejsze i produktywne. Jeśli chodzi o notebooki, sklep iTunes i iBooks oferują mnóstwo podręczników i dodatków do różnych przedmiotów.

Pobudzająca kreatywność

Jeśli byłeś studentem lub kiedy byłeś studentem, co jako pierwsze przyszło ci do głowy? Dla większości uczniów tworzenie podcastu lub iMovie nie jest pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl. Jednak użytkownicy komputerów Mac i ogólnie użytkownicy Apple mają łatwo dostępne programy, które pozwalają im wyjść poza to, co jest wymagane. Programy te są tak łatwe w użyciu, że każdy, od czteroletniego dziecka po 18-letniego studenta, będzie mógł je szybko opanować. Ponadto oprogramowanie takie jak Microsoft Office dla komputerów Mac umożliwia tworzenie pięknych plakatów, ulotek i programów.

Nauka w drodze

Każdy uczeń wie, że nauka nie kończy się w klasie. Przeciętny uczeń ma większe trudności w nauce poza szkołą niż w szkole. W szkole pracują nauczyciele i profesorowie, którzy mogą monitorować i oceniać proces uczenia się ucznia. Jednak w domu to od ucznia zależy, ile się nauczy. Daje to uczniowi możliwość kształtowania sposobu uczenia się w bardziej kreatywny sposób. iPhone i iPod Touch umożliwiają korzystanie z mnóstwa aplikacji edukacyjnych i stymulujących mózg w domu i w podróży. Ponadto iPad stanowi doskonałą alternatywę dla komputerów przenośnych i partnera do robienia notatek.

iTunes dla edukacji

Głównym aspektem czyniącym Apple liderem nowoczesnej edukacji jest sklep iTunes. ITunes i App Store odkrywają zupełnie nowy świat narzędzi, które mogą pomóc w edukacji. Sklep iTunes to coś więcej niż tylko miejsce zakupu najnowszych hitów; sklep jest pełen bardzo przydatnych podcastów i wykładów na poziomie uniwersyteckim. Możesz oglądać wykłady najlepszych z najlepszych, w tym MIT, Yale i nie tylko. Wszystkie dostępne lekcje i wykłady znajdują się w sekcji iTunes znanej jako iTunes U. Podcasty iTunes U są regularnie aktualizowane na Twoim urządzeniu iDevice, dzięki czemu możesz z łatwością śledzić lekcję. Kto powiedział, że musisz być w szkole, aby skorzystać z tego zasobu? Na przykład iTunes U może być idealnym nauczycielem języka przed wyjazdem za granicę. Poniżej wymieniliśmy niektóre z najlepszych programów przyjaznych edukacji dla komputerów Mac/iDevices.

Oxford American Dictionary na iOS

Ten sam słynny słownik jest teraz dostępny gdziekolwiek jesteś. Oxford American Dictionary zawiera ponad ćwierć miliona definicji, które są stale aktualizowane, gdy pojawiają się nowe słowa. Słownik nie wymaga dostępu do Internetu, co oznacza, że ​​możesz uzyskać definicje, gdziekolwiek jesteś. Każde słowo ma dźwięk i wymowę.

Papier bambusowy do iPada

Podczas tworzenia notatek cyfrowych dostępne są dwie opcje. Notatki zostaną zeskanowane lub przepisane na maszynie. Możliwości kreatywności jest jak dotąd bardzo niewiele. Bamboo Paper na iPada umożliwia tworzenie własnych, cyfrowo rysowanych notatek przy użyciu różnych odmian „atramentu” i „pióra”. Notatki można udostępniać e-mailem i drukować za pomocą usługi AirPrint.

iStudiez Pro na iOS

iStudiez Pro oferuje jednostkom możliwość współistnienia życia szkolnego i domowego. Aplikacja umożliwia przeglądanie nadchodzących zadań i wydarzeń w kalendarzu, dzięki obsłudze iCal. Dzięki integracji z GPA możesz także śledzić swoje zajęcia i harmonogramy. iStudiez Pro ułatwia zarządzanie szkołą.

Kalkulator graficzny dla iPhone'a

Większość osób nie chodzi z kalkulatorem graficznym w palcach, nie będziemy oceniać, czy ty to zrobisz. Gdy znajdziesz się w takiej sytuacji, że potrzebujesz kalkulatora graficznego, którego nie masz w pobliżu, Twój iPhone jest tutaj, aby Ci pomóc. Kalkulator graficzny pozwala uzyskać więcej treści w swoich obliczeniach, czego nie oferuje natywny kalkulator naukowy iPhone'a.

Bez strachu: Sparknotes na iOS

Sparknotes to powszechnie znana nazwa wielu nastolatków potrzebujących nowoczesnej interpretacji sztuk i opowiadań, w tym Makbeta i Szkarłatnej Listu. No Fear Shakespeare to jedyna aplikacja Sparknotes na iPhone'a. Aplikacja oferuje najlepszą sztukę Szekspira dostępną w Sparknotes. Należy zauważyć, że każda sztuka Szekspira kosztuje 0,99 dolara za sztukę; wszystkie 18 sztuk jest dostępnych za 4,99 USD. Nie jest to wspomniane bezpośrednio w iTunes, ale opłaty są naliczane jak zakupy w aplikacji.

Wniosek

Jak widać, urządzenia Apple oferują odświeżającą przerwę od normalnej rutyny bycia uczniem lub nauczycielem. Programy i możliwości oferowane studentom dzięki produktom Apple są nieograniczone. Kreatywność każdego człowieka wzmacnia się dzięki komputerom Mac z programami takimi jak iMovie, Garage Band i iPhoto. iPod Touch, iPad i iPhone pozwalają uczniom chcieć więcej się uczyć, a programy w iTunes i App Store sprawiają, że nauka staje się przyjemnością. Możesz także spojrzeć na robienie notatek w nowym świetle dzięki różnym aplikacjom, które dodają więcej treści do notatek z zajęć. Na tym możliwości się nie kończą; w komentarzu poniżej opisz, jak Apple pomogło Ci w nauce.

Indeks
  1. Uratuj drzewo
  2. Pobudzająca kreatywność
  3. Nauka w drodze
  4. iTunes dla edukacji
  5. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up