Photography Magic dla komputerów Mac + bezpłatne rozdanie

Jeśli chodzi o znalezienie oprogramowania do edycji zdjęć dla komputera Mac, większość początkujących lub prosumenckich fotografów ucieka ze strachem. Dla wielu osób dysponujących ograniczonym budżetem wybór jest dość ograniczony. Albo będą musieli wydać mnóstwo łodzi, albo zadowolić się kiepskim oprogramowaniem. Zmienia się to wraz z aplikacją fotograficzną znaną jako Snapheal. Dzięki Snapheal możesz wprowadzać większe zmiany w przystępnej cenie, dostępnej w sklepie z aplikacjami. Zespół MakeTechEasier miał okazję zdobyć to urządzenie przez kilka dni. Oto, co znaleźliśmy (i mamy dla Ciebie także rozdanie, czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji).

Indeks
  1. Interfejs
  2. Ciężkie prace
  3. Silne strony
  4. Słabości
  5. Nasz werdykt

Interfejs

Oprogramowanie Snapheal jest tak proste w użyciu, że zapoznanie się z najczęściej używanymi elementami sterującymi zajmuje tylko kilka minut. Przy pierwszym uruchomieniu Snapheal zostaniesz poproszony o dodanie zdjęcia. Dostępne są trzy opcje – załaduj obraz, przeciągnij i upuść oraz zaimportuj.

Na ekranie głównym dostępnych jest pięć modułów do wyboru. Pierwszą z nich jest usuwanie, główna funkcja Snapheala. Masz także klona i stempel. Pomaga to po wymazaniu, gdy chcesz wygładzić pozostały obszar. Ponadto Snapheal oferuje podstawowe narzędzia do edycji, takie jak obracanie, retusz, regulacja ekspozycji i kadrowanie. Górny obszar interfejsu oferuje więcej opcji importowania, zapisywania, udostępniania, cofania i nie tylko.

Ciężkie prace

Aplikacja radziła sobie bardzo dobrze z wykonywaniem kilku skomplikowanych zadań. Byłem naprawdę zaskoczony, jak obraz był w stanie sam się naprawić po częściowym usunięciu. W przeciwieństwie do moich wcześniejszych założeń, Snapheal nie pozostawia dziury ani żadnego pogorszenia jakości obrazu; próbuje dopasować wymazaną część do reszty obrazu. Aby usunąć część obrazu:

1. Zamaluj obszar, który chcesz usunąć

2. Kliknij przycisk „Usuń”.

3. Znoś czas oczekiwania…

Voila! Twój obraz jest gotowy! Musimy pamiętać, że Snapheal to oprogramowanie, a nie ludzki dotyk, więc nie jest niepokonany. Więcej wad Snapheala omówimy później.

Silne strony

Mimo że Snapheal nie jest przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników, oferuje wiele opcji, które mogą spodobać się zaawansowanym, codziennym użytkownikom. Dla tego użytkownika niektóre zadania mogą być zbyt trudne dla oprogramowania takiego jak iPhoto, ale nie na tyle skomplikowane, aby kupić Photoshopa. Edycja zdjęć za pomocą Snapheal jest tak prosta jak 1,2,3. Najpierw zaznacz obszar, który chcesz usunąć, a następnie kliknij „Usuń” i gotowe. Zabawne fakty, które Snapheal pokazuje podczas ładowania, również są miłym akcentem. Jednak ta miła funkcja odwraca uwagę od słabości Snapheala.

Słabości

Jedną z największych słabości Snapheala jest czas ładowania. Ładowanie po skasowaniu zajmuje bardzo dużo czasu. Nawet po usunięciu niewielkiej skazy, Snapheal może zająć trochę za dużo czasu. Zabawne fakty mogą pomóc zabić czas, ale po przeczytaniu kilku przeciętny użytkownik może poczuć się trochę niespokojny. Podczas testów przynajmniej tolerowałem oczekiwanie ze względu na wynik końcowy, ale wiele razy rozważałem kliknięcie przycisku „anuluj przetwarzanie”. Mam jedną wskazówkę dotyczącą tej wady: wymazywanie każdego fragmentu.

Ponadto kilka razy moje zmiany sprawiały wrażenie, że na obrazie powstała czarna, ziejąca dziura. Pomijając inne programy do edycji zdjęć, w których jest to normą, w przypadku Snapheala tak nie było, więc byłem niemile zaskoczony, gdy to zobaczyłem. Wreszcie Snapheal uległ awarii co najmniej dwa razy, gdy importowałem kilka zdjęć DSLR do edycji. Spodziewałem się, że tak się stanie w przypadku tak dużego obrazu (pod względem rozmiaru pliku), ale mimo to była to wada.

Nasz werdykt

Podczas testów Snapheal wydawał się radzić sobie całkiem nieźle. Udało mi się z łatwością wprowadzić zarówno mniejsze, jak i większe zmiany, pomimo okropnego czasu oczekiwania. Aplikacja była również w stanie oglądać obraz na podstawie otaczającego go obrazu, chociaż kilka razy wystąpiły błędy. Ale te wady najprawdopodobniej znikną, gdy programista będzie w stanie uporać się ze wszystkimi niedociągnięciami, teraz, gdy jest on publiczny. Za cenę 15 dolarów Snapheal jest aplikacją zdecydowanie przyjazną ekonomicznie. Podczas gdy intensywny użytkownik będzie zbyt sfrustrowany aplikacją, codzienny i półprofesjonalny użytkownik uzna Snapheal za odpowiedni dla swojej stacji dokującej Mac.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up