Jak naprawić komputer Mac, który utknął w stanie uśpienia

Uśpienie komputera Mac to skuteczny sposób zarządzania zużyciem energii bez konieczności częstego wyłączania i ponownego włączania, a w przypadku większości komputerów Mac proces ten przebiega bez żadnych problemów. Niektórzy użytkownicy, którzy zainstalowali system operacyjny Lion OS, zgłaszali problemy z wybudzaniem się systemu po tym, jak zapadł w drzemkę. Jeśli utknąłeś w takiej sytuacji, nie obawiaj się. Dzisiaj przyjrzymy się niektórym sposobom, które możesz zastosować, aby go obudzić, w kolejności od najprostszych i najszybszych rozwiązań po bardziej złożone odpowiedzi, które możesz zastosować.

Indeks
  1. Zejdź z myszy
  2. Po prostu oddychaj i uruchom ponownie!
  3. Zresetuj kontroler zarządzania systemem

Zejdź z myszy

Być może jesteś przyzwyczajony do budzenia laptopa za pomocą gładzika lub komputera stacjonarnego za pomocą ruchu myszy, ale z jakiegoś powodu nie zawsze to pomaga. Zanim zrobisz coś skomplikowanego, umów się na genialne spotkanie, a nawet wpadnij w złość, spróbuj kilka razy nacisnąć klawisz. Użytkownicy zgłaszają, że wydaje się to działać najlepiej w przypadku spacji, chociaż każdy klawisz załatwi sprawę. Możesz jednak unikać używania klawiszy takich jak sterowanie, opcja lub polecenie, ponieważ w zależności od tego, gdzie przerwałeś, możesz wprowadzić niezamierzone zmiany w systemie lub aplikacjach, które będą musiały zostać naprawione. Przypadkowe wpisanie „p” cztery razy nie jest wielkim problemem w porównaniu z innymi rzeczami, które możesz zrobić w swoim systemie. Jeśli to nie zadziała, możesz także spróbować lekko nacisnąć przycisk zasilania. Nie trzymaj go, bo zamkniesz system. Dosłownie dotknij w sposób podobny do kliknięcia myszą.

Jeśli to rozwiązało Twój problem, huzzah! Jeśli nie, musisz przejść do następnego kroku; twardy reset.

Po prostu oddychaj i uruchom ponownie!

Nie jest to zalecany sposób regularnego wyłączania komputera, ale w niektórych przypadkach jest to jedyny możliwy sposób. Aby to zrobić, wystarczy przytrzymać przycisk zasilania, aż wskaźnik uśpienia (zwykle znajdujący się w prawym dolnym rogu przedniej części obudowy) zgaśnie. Następnie możesz poczekać kilka sekund na ponowne uruchomienie Jeśli z jakiegoś powodu komputer nie uruchomi się ponownie normalnie w tym momencie, zadzwoń na infolinię Apple Care lub umów się na spotkanie w lokalnym barze Genius, ponieważ możesz mieć poważniejsze problemy z zarządzaniem energią.

Obydwa rozwiązania sprawdzają się w przypadku jednorazowych (lub generalnie rzadkich) problemów z budzeniem się, ale jeśli masz bardziej chroniczne problemy z powolnym budzeniem się lub jego brakiem w ogóle, jest jedna rzecz, której możemy spróbować.

Zresetuj kontroler zarządzania systemem

Nieprawidłowo działający kontroler zarządzania systemem może powodować cały szereg problemów, w tym problemy z trybem uśpienia, wentylatorami obudowy, niewłaściwym oświetleniem i około 20 innych rzeczy. Jeśli chcesz dać temu szansę, ma dobrą szansę pomóc ci na więcej niż jeden sposób. Pamiętaj, że procedura, której użyjesz, zależy od typu posiadanego komputera Mac. Znajdź poniżej odpowiedni typ i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Macbook (lub inne urządzenie mobilne) z wymienną baterią

1. Wyłącz komputer Mac i, jeśli to konieczne, odłącz go od przewodu zasilającego.

2. Wyjmij baterię w zwykły sposób. Zwykle na spodzie urządzenia znajduje się dobrze oznaczony mechanizm zwalniający.

3. Przytrzymaj przycisk zasilania przez pięć sekund, nie krócej i nie dłużej.

4. Włóż baterię z powrotem.

5. Jeśli to konieczne, ponownie podłącz zasilacz i włącz ponownie komputer Mac.

Macbook (lub inne urządzenie mobilne) bez wymiennej baterii

1. Wyłącz komputer Mac i podłącz przewód zasilający.

2. Naciśnij klawisze Shift-Control-Opcja po lewej stronie klawiatury jednocześnie z przewodem zasilającym. Upewnij się, że wypuściłeś je wszystkie w tym samym czasie.

3. Włącz ponownie komputer Mac.

Komputer stacjonarny Mac

1. Wyłącz komputer Mac i odłącz jego przewód zasilający.

2. Poczekaj 15 sekund.

3. Podłącz ponownie przewód zasilający do komputera Mac i poczekaj jeszcze pięć sekund.

4. Uruchom ponownie komputer Mac w zwykły sposób.

Jeśli to nie pomoże, być może zechcesz zobaczyć geniusza.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up