Jak zrobić szablon utworu w GarageBand

Na pierwszy rzut oka możesz się zastanawiać, po co ktoś miałby chcieć tworzyć szablon utworu w GarageBand.

Szablon utworu może pomóc Ci zaoszczędzić czas i znacznie uprościć pisanie i nagrywanie utworów. Szablon utworu może pomóc w zarządzaniu preferencjami dotyczącymi wielu utworów. Koniec z resetowaniem licznika dla każdego utworu. Zamiast ustawiać preferencje dla każdego utworu, możesz po prostu zabrać się do pracy i stworzyć swój utwór. Posiadanie szablonu utworu zapobiegnie automatycznemu otwieraniu przez GarageBand ostatniego utworu po dwukrotnym kliknięciu ikony, co skróci czas ładowania, gdy będziesz gotowy do utworzenia nowego utworu.

Teraz skonfigurujmy Twój pierwszy szablon.

1. Utwórz utwór GarageBand tak, jak chcesz. Nie inwestuj za bardzo, chyba że planujesz ponownie wykorzystać elementy melodii. Baw się swoimi ustawieniami, domyślnymi instrumentami i wszystkim, co wolisz, co nie jest standardem. Gdy plik będzie już taki, jak chcesz, zapisz go pod nazwą „Szablon”.

2. Użyj wyszukiwarki, aby zlokalizować ścieżkę szablonu. Możesz to zrobić za pomocą prostego wyszukiwania za pomocą lupy w prawym górnym rogu. Po prostu kliknij na niego, a następnie zacznij pisać, aby wyszukać. Po znalezieniu utworu wybierz go. W ten sposób będziesz mógł otworzyć plik stylu szablonu i zacząć budować na podstawie utworu, który już stworzyłeś.

3. Teraz możesz dwukrotnie kliknąć plik, aby go otworzyć. Wszystkie Twoje preferencje są gotowe i możesz rozpocząć tworzenie utworu. Możesz też otworzyć GarageBand i po prostu wybrać opcję Otwórz istniejący plik, a następnie przejść do swojej ścieżki i otworzyć ją tak, jak każdy inny zapisany plik.

4. Wprowadź jedną zmianę w swojej piosence. Niezbyt duży. Następnie kliknij Plik i Zapisz jako. Zmień nazwę utworu na dowolny, jaki będzie tytuł utworu. Domyślnym tytułem będzie w tym momencie Szablon, więc pamiętaj o zmianie nazwy przed przypadkowym kliknięciem przycisku Zapisz. Jeśli przypadkowo klikniesz ten przycisk, pamiętaj, aby kliknąć Edytuj, następnie Cofnij i ponownie zapisać plik szablonu. Następnie możesz kliknąć Edytuj i Ponów, a następnie ponownie zapisać zmiany pod inną nazwą.

Masz to. To nie jest dokładnie szablon, to jest, jak wspomnieliśmy w tytule, jest to rodzaj szablonu. Dzięki temu nie tracisz czasu na komponowanie na wielokrotnym ustawianiu tych samych szczegółów. Dopóki będziesz uważać, aby nie oszczędzać na tym, nie będziesz miał się o co martwić. Jeżeli jednak wiesz, że jesteś typem osoby, która oszczędza bez zastanowienia, warto zapisać więcej niż jedną wersję szablonu. Zapisz szablon i szablon 2, pamiętaj tylko, aby nie używać szablonu 2, chyba że zepsujesz pierwszą wersję.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up