Zachowaj piękny dziennik na komputerze Mac, iPhonie i iPadzie już od pierwszego dnia

Niezależnie od tego, czy chodzi o rozjaśnienie myślenia, zrozumienie kontekstu życia, zwiększenie EQ, czy o wiele innych korzyści, naukowcy twierdzą, że prowadzenie dziennika jest terapią dla twojej duszy. A ponieważ produkujemy je w sposób ciągły i regularny w formie słów pisanych, poprawia to również Twoje umiejętności komunikacyjne, pobudza kreatywność, zwiększa pewność siebie i wzmacnia samodyscyplinę. Niektórzy nawet twierdzili, że pisanie dziennika przyspiesza proces fizycznego gojenia.

Pytanie brzmi, skoro prowadzenie dziennika ma tak wiele zalet, dlaczego nie wszyscy to robią? Najbardziej oczywistym powodem jest to, że jest to żmudne zadanie. Przynajmniej jeśli spojrzeć na to jak na kolejne zadanie do wykonania. Ale co, jeśli dodasz do tego zajęcia przyjemność i zabawę? Może stać się czymś, na co z utęsknieniem czekasz każdego dnia.

Dzień pierwszy to piękna aplikacja do prowadzenia dziennika, dzięki której nie możesz się doczekać regularnego pisania dziennika. A jako bonus nie musisz układać lat swoich dzienników na półkach, żeby zebrać kurz.

Pisanie pierwszego słowa

Day One dostępny jest w kilku wersjach: Mac (19,99 USD), Urządzenia iOS i Apple Watch (4,99 USD). Mogą się ze sobą synchronizować za pomocą serwera w chmurze Day One, ale w tym celu musisz się zarejestrować i zalogować na swoje konto Day One. Możesz to zrobić, przechodząc do menu „Dzień pierwszy -> Preferencje -> Ogólne” i klikając „Zaloguj się”. Jeżeli nie posiadasz konta, możesz się tam zarejestrować.

Notatka: Ceny obu aplikacji obowiązują w chwili pisania tego tekstu, ale programiści mają tendencję do zmiany cen swoich aplikacji.

Jeśli masz już konto, możesz użyć swoich danych logowania, aby się zalogować. Aplikacja będzie regularnie synchronizować dane Twojego dziennika z serwerem, dzięki czemu zawsze możesz nadążać za swoim dziennikiem na dowolnym urządzeniu, z którego korzystasz.

Teraz przychodzi trudniejsza część: napisanie pierwszego słowa. Niektórzy eksperci twierdzą, że nie trzeba za dużo myśleć i wystarczy wpisać słowa, powtarzając tę ​​czynność codziennie. Pop-nauka mówi, że aby wyrobić w sobie nawyk, należy powtarzać ten sam proces przez dwadzieścia jeden dni, ale prawdziwa nauka twierdzi, że zależy to od tego, jak trudny jest ten proces. Bardziej wymagające procesy wymagają większej liczby powtórzeń, aby stały się nawykiem. Mamy nadzieję, że Dzień Pierwszy sprawi, że prowadzenie dziennika stanie się przyjemnością i szybko stanie się Twoją codzienną rutyną.

Utrzymanie dziennika przy życiu

W wersji na komputery Mac aplikacja pozostanie cicho na pasku menu. Kliknij ikonę na pasku menu lub użyj klawisza skrótu, aby otworzyć małe okno szybkiego wprowadzania i napisać swój dziennik. Kombinację klawiszy skrótu można dostosować w „Preferencjach -> Ogólne”. Używam „Control + Shift + D” na komputerze Mac, aby przywołać okno szybkiego wprowadzania.

Domyślnie Dzień Pierwszy przypomni Ci o konieczności pisania dziennika raz dziennie. Możesz dodać nowe przypomnienie lub edytować istniejące w „Preferencje -> Przypomnienia”.

W nowej wersji Day One możesz dodać wiele dzienników, każdy powiązany z innym kontem Day One i chroniony hasłem. To ustawienie może być bardzo wygodne, jeśli masz w domu tylko jeden komputer, ale kilka urządzeń z systemem iOS, po jednym dla każdego członka rodziny. Zarządzaj wieloma kontami w „Preferencjach -> Dziennik” i ustawianiu hasła w „Preferencjach -> Bezpieczeństwo”.

Kolejną rzeczą, którą możesz dostosować w oknie Preferencje, jest styl „Czcionka” z zakładki „Wygląd”.

Nie zapominajmy o wersji aplikacji na iOS. Jest to podobna aplikacja przeznaczona dla mniejszych ekranów i zastosowań mobilnych. Dwie najbardziej wyraźne różnice między wersją na komputer stacjonarny a wersją mobilną polegają na tym, że wersja mobilna ma funkcję dodawania zdjęć za pomocą aparatu urządzenia, a jej interfejs dostosowuje się do orientacji urządzenia.

Udostępnianie dziennika światu

Ogólnie rzecz biorąc, media społecznościowe zmieniły nasze pokolenie w pokolenie dzielące się. Prywatne i osobiste sprawy ludzi są teraz otwarte dla każdego, kto się tym przejmuje. Czasami możesz nawet znaleźć w mediach społecznościowych drobne, nieistotne rzeczy na temat życia znajomego, na przykład to, co jadł na śniadanie lub szczere zdanie znajomego na temat przestarzałego stroju kąpielowego innego przyjaciela.

Jeśli należysz do tej generacji udostępniania, Day One ułatwi Ci udostępnianie wpisów w dzienniku w popularnych mediach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, LinkedIn lub innych aplikacjach, które łączą się z opcją udostępniania na komputerze Mac.

Dla mnie Dzień Pierwszy to elegancki sposób na włączenie dziennika do moich codziennych zajęć. Co z tobą? Czy prowadzisz dziennik? Dlaczego lub dlaczego nie? Podziel się swoimi przemyśleniami, korzystając z komentarza poniżej.

Indeks
  1. Pisanie pierwszego słowa
  2. Utrzymanie dziennika przy życiu
  3. Udostępnianie dziennika światu

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up