Jak przenieść notatki z Evernote do Apple Notes

Firma Apple dodała istotne zmiany i ulepszenia w swojej najnowszej wersji systemu OS X. Jedno z tych ulepszeń dotyczy aplikacji Notatki. Teraz jest wyposażony w wiele funkcji, w tym możliwość ochrony notatek hasłem, a także umożliwia importowanie notatek Evernote. Pierwszy z nich został już omówiony, więc o drugim porozmawiamy w tym przewodniku.

Jeśli do zadań związanych z notatkami używałeś Evernote i chcesz przeprowadzić migrację do Apple Notes, teraz masz łatwy sposób, aby to zrobić. Firma Apple sprawiła, że ​​migracja z Evernote do Apple Notes jest tak prosta, że ​​cały proces zakończy się w ciągu kilku minut.

Przesyłanie notatek z Evernote do Apple Notes

Aby przenieść wszystkie notatki z konta Evernote do Apple Notes, potrzebujesz jedynie dostępu do aplikacji Evernote i aplikacji Apple Notes; żadna inna aplikacja nie jest wymagana.

1. Pobierz i zainstaluj Evernote aplikację na komputerze Mac, jeśli nie jest jeszcze zainstalowana.

2. Po zainstalowaniu aplikacji otwórz ją z Launchpada, klikając Launchpad w stacji dokującej, a następnie wyszukując i klikając Evernote.

3. Po uruchomieniu aplikacji musisz zalogować się na swoje konto Evernote. Wpisz swoją nazwę użytkownika i hasło, a następnie kliknij „Zaloguj się”.

4. Po zalogowaniu się na swoje konto Evernote powinieneś widzieć wszystkie notatki, które utworzyłeś na swoim koncie.

Aby wybrać wszystkie notatki do przeniesienia, kliknij menu „Edytuj” i wybierz „Zaznacz wszystko”.

5. Po wybraniu wszystkich notatek kliknij menu „Plik” i wybierz „Eksportuj notatki…”

6. Powinno zostać otwarte okno dialogowe notatek eksportowych. Wprowadź nazwę eksportowanych notatek, wybierz lokalizację, w której chcesz je zapisać, i upewnij się, że format tych notatek jest ustawiony na „Format Evernote XML”.

Kliknij „Zapisz”, aby wyeksportować notatki i zapisać je w wybranej lokalizacji.

7. Po wyeksportowaniu notatek pojawi się następujący komunikat informujący o liczbie wyeksportowanych notatek. Kliknij „OK”, a następnie wyjdź z aplikacji Evernote, ponieważ już jej nie potrzebujesz.

8. Uruchom aplikację Apple Notes.

9. Po uruchomieniu programu Notes kliknij menu „Plik” i wybierz „Importuj notatki…”

10. Przejdź do lokalizacji, w której zapisałeś zaimportowany plik Evernote. Kliknij plik, aby go wybrać, a następnie kliknij „Importuj”, aby zaimportować go do aplikacji Notatki.

11. Na ekranie pojawi się następujący komunikat informujący, że zaimportowane notatki zostaną umieszczone w oddzielnym folderze notatek. Kliknij „Importuj notatki”.

12. Wszystkie notatki Evernote powinny być teraz dostępne w aplikacji Apple Notes. Dostęp do tych zaimportowanych notatek można uzyskać, klikając folder „Importowane notatki”.

Wniosek

Jeśli spodobała Ci się aplikacja Apple Notes i chcesz przenieść swoje notatki z Evernote, powyższy przewodnik powinien pomóc Ci w płynnej migracji z jednej aplikacji do drugiej.

Indeks
  1. Przesyłanie notatek z Evernote do Apple Notes
  2. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up