Jak usunąć usługę z menu kontekstowego na komputerze Mac

Menu kontekstowe wyświetlane po kliknięciu prawym przyciskiem myszy systemu plików na komputerze Mac zawiera opcję o nazwie Usługi. Ta opcja zawiera szereg działań, które można wykonać na wybranych plikach. Dzięki tej opcji można wykonać wiele zadań, od możliwości zmiany rozmiaru obrazów po tworzenie animowanego pliku GIF za pomocą usługi Automator.

Chociaż menu zawiera wiele usług, możesz usunąć kilka z tych, których już nie używasz. Pomoże Ci to zachować porządek i czystość menu kontekstowego, a także powinno pomóc Ci dostać się do usług, z których często korzystasz. Usunięcie usługi z menu kontekstowego jest tak proste, jak wejście do panelu preferencji i odznaczenie danej pozycji.

Usuwanie usługi z menu kontekstowego

Aby wykonać zadanie, nie potrzebujesz aplikacji innej firmy.

1. Kliknij logo Apple w lewym górnym rogu i wybierz „Preferencje systemowe…”, aby przejść do panelu preferencji systemowych swojego urządzenia.

2. Po otwarciu panelu Preferencje kliknij opcję „Klawiatura”, ponieważ tam znajdują się elementy usługi.

3. W ustawieniach klawiatury kliknij zakładkę „Skróty”. Tam kliknij „Usługi” w menu po lewej stronie, aby wyświetlić listę wszystkich usług dostępnych na Twoim komputerze.

Panel po prawej stronie powinien pokazywać wszystkie usługi, z których możesz korzystać za pomocą menu kontekstowego. Musisz tutaj odznaczyć wszystkie usługi, których nie chcesz wyświetlać w menu kontekstowym, a zostaną one stamtąd usunięte.

Pamiętaj, że te usługi nie zostaną usunięte. Zamiast tego będą po prostu ukryte i możesz je włączyć w dowolnym momencie, zaznaczając odpowiednie pola w panelu pokazanym poniżej.

4. Możesz teraz kliknąć prawym przyciskiem myszy dowolną pozycję i wybrać „Usługi” i przekonać się, że usługa, którą odznaczyłeś powyżej, nie pojawia się już w menu.

Jeśli wolisz całkowicie usunąć samodzielnie utworzone usługi, możesz to zrobić, wykonując poniższe czynności.

Całkowite usunięcie usługi z menu kontekstowego

Ponownie, do wykonania tego zadania nie potrzebujesz aplikacji innej firmy.

1. Otwórz Finder na komputerze Mac (możesz to zrobić na pulpicie) i wybierz menu „Idź”, a następnie „Idź do folderu…”

2. Po uruchomieniu opcji Przejdź do folderu wpisz następującą ścieżkę i naciśnij klawisz Enter. Powinno Cię to przenieść do katalogu, w którym znajdują się utworzone przez Ciebie usługi.

3. Powinieneś widzieć wszystkie usługi, które do tej pory utworzyłeś. Aby usunąć usługę, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz „Przenieś do kosza”.

4. Wybrana usługa powinna teraz zostać całkowicie usunięta z komputera Mac i nie ma możliwości przywrócenia jej na komputerze.

Wniosek

Jeśli w menu kontekstowym znajdują się usługi, których już nie używasz i chcesz je usunąć, powyższy przewodnik powinien pomóc Ci to zrobić na swoim komputerze.

Indeks
  1. Usuwanie usługi z menu kontekstowego
  2. Całkowite usunięcie usługi z menu kontekstowego
  3. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up