Jak ustawić domyślny kalendarz w systemach OS X i iOS

Za każdym razem, gdy utworzysz nowe wydarzenie w aplikacji Kalendarz na komputerze Mac lub urządzeniu z systemem iOS, wydarzenie zostanie dodane do kalendarza ustawionego jako domyślny na Twoich urządzeniach. Jeśli masz kilka kalendarzy i używasz ich do różnych celów, kalendarz domyślny może nie zawsze być tym, w którym naprawdę chcesz, aby te wydarzenia się pojawiały.

Na szczęście masz prosty sposób na ustawienie domyślnego kalendarza w systemach OS X i iOS. Pozwala wybrać domyślny kalendarz dla wpisów wydarzeń, a wszystkie przyszłe wydarzenia zostaną tam dodane.

Ustawianie domyślnego kalendarza w systemie OS X

W systemie OS X możesz ustawić domyślny kalendarz za pomocą wbudowanej aplikacji Kalendarz.

1. Uruchom aplikację Kalendarz, klikając Launchpad w stacji dokującej, a następnie wyszukując i klikając Kalendarz.

2. Po uruchomieniu aplikacji kliknij menu „Kalendarz”, a następnie „Preferencje…”

3. Po otwarciu panelu upewnij się, że znajdujesz się na karcie Ogólne.

Na panelu powinno pojawić się menu rozwijane „Kalendarz domyślny”. Kliknij na to, a powinieneś zobaczyć wszystkie swoje kalendarze. Teraz kliknij ten, który chcesz ustawić jako domyślny kalendarz na swoim komputerze, a następnie wyjdź z panelu.

4. Po ustawieniu kalendarza jako domyślnego kliknij ikonę plusa w aplikacji, aby utworzyć nowe szybkie wydarzenie i sprawdzić, czy kalendarz domyślny został prawidłowo skonfigurowany.

Wprowadź informacje w polu opisu wydarzenia, a następnie naciśnij klawisz Enter, aby dodać wydarzenie do kalendarza.

5. Wydarzenie powinno zostać dodane do kalendarza wybranego jako kalendarz domyślny. Jeśli chcesz, możesz zmodyfikować wydarzenie i dodać je do innego kalendarza.

Odtąd wszystkie wydarzenia utworzone w aplikacji Kalendarz będą dodawane do Twojego domyślnego kalendarza. Nie dotyczy to wydarzeń utworzonych w przeszłości, ponieważ zostaną one przesłane ponownie.

Oto, jak ustawić domyślny kalendarz w systemie iOS.

Ustawianie domyślnego kalendarza w iOS

1. Stuknij ikonę Ustawienia na ekranie głównym.

2. Stuknij w „Poczta, kontakty, kalendarze” na następnym ekranie.

3. Przewiń do końca i powinieneś zobaczyć opcję „Kalendarz domyślny”. Stuknij w niego, aby wybrać domyślny kalendarz dla swojego urządzenia.

4. Powinieneś widzieć wszystkie kalendarze, które masz na swoim urządzeniu. Kliknij ten, który chcesz ustawić jako domyślny.

5. Wróć do poprzedniego ekranu i powinieneś zobaczyć, że domyślna opcja kalendarza ma teraz nazwę właśnie wybranego kalendarza.

Zarówno Twój Mac, jak i urządzenie z systemem iOS mają teraz wybrane kalendarze jako kalendarze domyślne.

Wniosek

Jeśli pracujesz z wieloma kalendarzami i chcesz ustawić jeden z nich jako domyślny, powyższy przewodnik powinien Ci w tym pomóc.

Indeks
  1. Ustawianie domyślnego kalendarza w systemie OS X
  2. Ustawianie domyślnego kalendarza w iOS
  3. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up