Jak usunąć Adobe Flash z komputera Mac

Po znalezieniu wielu luk w programie Adobe Flash i przy stale rosnącej liczbie luk, nie zaleca się dalszego używania tego narzędzia na swoich komputerach. Chociaż kilka lat temu nie można było żyć bez Flasha, teraz wszystko się zmieniło, ponieważ większość usług internetowych dostosowała HTML5, zastępując niegdyś popularny Adobe Flash. Dzięki temu można uzyskać dostęp do niemal całej zawartości Internetu bez konieczności korzystania z programu Adobe Flash.

Teraz, gdy nie potrzebujesz już tego narzędzia, możesz usunąć je ze swojego komputera. Odinstalowanie Adobe Flash z komputera Mac jest dość łatwe.

Usuwanie Adobe Flash z komputera Mac

Aby to zrobić, nie potrzebujesz aplikacji innej firmy.

1. Uruchom Findera na komputerze Mac i kliknij „Aplikacje” w panelu po lewej stronie, a następnie „Narzędzia”. Powinieneś zobaczyć wszystkie narzędzia zainstalowane na twoim komputerze. Jednym z narzędzi dostępnych tutaj jest Adobe Flash.

Alternatywnie możesz dostać się do tego katalogu, otwierając Findera i klikając menu „Idź”, a następnie „Idź do folderu…”, a następnie wprowadzając następującą ścieżkę i naciśnij Enter:

2. Kliknij dwukrotnie „Adobe Flash Player Installation Manager” na następnym ekranie – powinien się uruchomić.

3. Po uruchomieniu Flasha dostępne będą dwie opcje do wyboru – Zakończ i Odinstaluj. Wybierz „Odinstaluj”.

4. Zostaniesz poproszony o podanie nazwy użytkownika i hasła. Wprowadź te dane, a następnie kliknij „OK”, aby przejść dalej.

5. Jeśli podczas odinstalowywania otwarte są jakiekolwiek aplikacje korzystające z Adobe Flash, zostanie wyświetlony monit o zamknięcie tych aplikacji przed kontynuowaniem. Możesz zamknąć te aplikacje ręcznie lub po prostu kliknąć „Wymuś zamknięcie wszystkich” w monicie.

6. Zostaniesz ponownie poproszony o podanie nazwy użytkownika i hasła. Wprowadź je i kliknij „OK”.

7. Rozpocznie się proces dezinstalacji, a na ekranie powinieneś zobaczyć następujący komunikat. Oznacza to, że narzędzie Adobe Flash jest usuwane z systemu.

8. Po całkowitym usunięciu narzędzia Adobe Flash z komputera powinien pojawić się następujący ekran. Kliknij „Gotowe”.

Odtąd nie będziesz już mógł oglądać żadnych treści opartych na Flashu – jest ich jednak niewiele, ponieważ większość treści jest teraz dostępna w innych standardach, a nie we Flashu, więc nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Wniosek

Jeśli uznasz, że Adobe Flash na komputerze Mac stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa Twojego komputera, możesz postępować zgodnie z powyższym przewodnikiem, aby usunąć to narzędzie z komputera.

Indeks
  1. Usuwanie Adobe Flash z komputera Mac
  2. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up